nakup avtomobila 15k EUR

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Načeloma ne bo hudega, če noter recimo zložiš kufre tako, da so pokonci, pa malo čez rob štrlijo. V zrak jih ne meče, pri trku ostanejo zadaj.
Huh, se ne bi strinjal. Tudi pri čelnem trku se ti jih lahko vrže naprej, saj se običajno zadek avta dvigne in avto se potem še giblje (v eno smer). Torej sila je. Da pa sploh ne govorimo v primeru prevračanja…
Ravno toliko, kot se ti to lahko zgodi v petvratnem avtu. Tudi tam (recimo golf) je prtljaznik odprt v kabino. Samo polica ali rolo je vmes.
In ce rolo napnes cez kufre, ki so malo visji od sedeza, ne bo hudega ob trku.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Recimo še ena od slabosti karavana je svinjanje zadnjih vrat in šipe, to je nekaj kar lastniki limuzine ne poznamo/poznajo!
grims-1.gif

Ko je zadbnja šipa limuzine mokra od naliva, pa je treba v rikverc, brisalca pa ni, je pa tudi fino.

in ker se sedeži ne podrejo (bmw) prav dolgih stvari ne moreš voziti v gepeku
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Pri Hyundaiu pa se, ampak se pokvari na poti in v obeh primerih ne dostaviš robe. Tako da je na koncu vseeno, a imaš Smarta ali karavana.

Ðizs kam smo prišli...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Mam karavana. Naslednji bo tudi. Pa nisem med takimi da bi ga nujno rabil. Ampak sem rad na komot.
Moji razlogi so da občasno kakšno robo okoli vozim in grejo v ta avto 4 škatle lepo pokonci. V limuzino le 2 pa še to morata biti napol podrti. Je pa taka roba da imaš lahko avto hitro ves črn če se kaj iz škatel ven premakne.
Okoli bajte se vedno nekaj dela in ker nimamo prikolice je avto super da zvozimo smeti do deponije. Ni treba 5x pelat ampak 2x (drugi avto je HB)
Mam psa zraven pa še rad okoli vozim svojo šaro (luxus stol, spalka celo leto, poleti še nekaj vsakdanje šare notri namečen)
Parkrat letno kampiram. Pa za hauba partije je tud fajn. Ali prespim notri ali pa dobiš 2 extra sedeža zadaj zaradi ravnega roba.
Lažje parkiranje.
Pa še lepše mi zgledajo. Limuzine me nikoli niso privlačile, res redki so avti kjer mi je limuzina lepša od karavana.

Vse bi se seveda dalo tudi z limuzino. Dalo se je tudi s pando ki sem jo imel prej. Ampak premalo je slabosti pri karavanu napram limuzinam da bi jo imel če mi niso všeč ter da se vedno sprašujem koliko placa imam še za svojo ritjo da ne butnem nekam (nisem še nobene čeprav sem jih nekaj že vozil).

Smešno, tukaj toliko govora zakaj sploh karavana, jaz sem se pa zadnjič spraševal kaj je sploh še point limuzin :D
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
ksz...

kolega ima za tri otroke (8mesecv, 2leti in 8 let) novo corso in pravi da nima nobenih problemov.
bonk.gif
legalno cela druzina ne more iti na izlet s corso, ker na zadnjo klop ne spravis treh sedezev.

To sem tudi jaz mislil, pa so mi dokazali nasprotno: desno gre lupinica za dojenčka (je malo ožja od otroškega sedeža), levo sedež za dvoletnika in na sredino jahač za 8 letnico. Zadaj gresta dva vozička (izvedba "marela") in nekaj prtljage, ostalo pa k nogam pod lupinico ali otroški sedež ter še kakšen ruzak verjetno k mami k nogam.

Čisto lepo se peljejo (nobenega nič ne tišči), je pa res da so vsi bolj majhne sorte (165 in manj) in da morajo verjetno orenk gledat kaj pakirajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Saj se tudi z motorjem hodi na korziko pa se kam dlje, pa vemo da si ze car ce imas na motorju 100+ l kufra. Da se vse. Mogoce tudi ta tvoja varianta z jahacem v sredini pije vodo( v katerem avtu). Se nisem probal. Je pa res da moras mal tipat kje imas zapence za pas najbrz
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
KSZ

Evo da se še jst oglasim v tej temi. Spraševal sem kateri avto vzeti, treunutno imam nagledano Škoda Octava combi Sport 2.0 TDI DSG letnik 2006, 38k prevoženih (imam celotno zgodovino servisov, prav tako poznam prodajalca) za 13k € in pa Toyota Verso 2006 45k prevoženih, 2,2 diesel (družinski prijatelj) 11,5k.

Se kaj o tega splača vzeti (naredim 3000 km mesečno). Kateri avto ima manjšo porabo?

hvala, laik
smile-1.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Verso je mel z 2,2 dizlom in 177 km neke probleme. Bojda tudi 2,0 TDI letnik '06....

pobrskaj malo o tem
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik nepot pravi:
KSZ

Evo da se še jst oglasim v tej temi. Spraševal sem kateri avto vzeti, treunutno imam nagledano Škoda Octava combi Sport 2.0 TDI DSG letnik 2006, 38k prevoženih (imam celotno zgodovino servisov, prav tako poznam prodajalca) za 13k € in pa Toyota Verso 2006 45k prevoženih, 2,2 diesel (družinski prijatelj) 11,5k.

Se kaj o tega splača vzeti (naredim 3000 km mesečno). Kateri avto ima manjšo porabo?

hvala, laik
smile-1.gif

Če bi bila Škoda brez DSG, bi vzel Škodo, drugače pa raje Toyoto.