nakup avta...spet

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Če hočeš ostat pri kolko tolko "zdravi" kilometraži, bos moral al rang niže z klasso al pa rang više z €...



Poglej te:



(vem da se je o renojih dost govorilo) (pa se bo ostal kaki jurij za kaki izreden servis)

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1637322



http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1554541



Nekaravan, neturbina, so pa kilometri pravi (če so realni)

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1676434



http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1631754



Mas pa na anetu take in drugačne dizle iste motorje z 300k prevozenimi...



Al pa fabijo kako dizlaka.



Sicer pa se bo treba še stegnit za pošteni avto
smirk-1.gif




Poglej si malo te avte z izjemo golfa, vsi so 7-8 let stari dizli, vsi imajo okoli 100k prevozenih, noben od njih nima pri oglasu obkljukane potrjene servisne knjige. Pa ne mi rečt da kdo kupi dizla da dela dobrih 10k km na leto. Mogoče kak slovenec z zaostalo mentaliteto, ki misli kako bo oh in sploh prišparal, čeprav pozabi zračunat razliko pri nabavni ceni.

Tujci pa zagotovo ne kupujejo dizlov za 10k na leto, sploh nemci & italijani ne. Obstajajo izjeme, nič ne rečem, samo hendlerji ne prodajajo takih ker bi drugače brez profita bli. Sej sam dobro veš kak to gre.
wink-1.gif




Joža!, tam na nih 117 jurjov mi jih cukni dol.
wink-1.gif




Če bi bli to vsi slovenski avti bi itak meli vsi potrjeno servisno, zgleda pa da velika večina hendlerjev še nima vez ''gori'' na servisih.
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
mi je znanec (dela na Renaultu) zelo odvsvetoval Laguno dizla, najmanj problemov je kao z 1.8 mašino



kaj pa z megani 03-04 ima kdo kakšne izkušnje? 1.5 dci naj ne bi imeli problemov, pa poraba je baje zelo nizka...samo je skor premala kubikaža (mislim da ima 79KM)..avto pa le ni tako majhen



sicer pa bi najraje od teh imel laguno...če bi seveda vedel da bi po npr. vlozenih 1000e vse delalo lepi čas..ne vem..opcija je še bencinar, samo se mi ni imeti porabe 9l glede na ceno bencina ki je napovedana v prihodnosti
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Megane ni slab avto, ga pa res precej slabo premakne ta motor v njemu, je pa poraba minimalna, komot se da zhajati z 5 litri pri normalni voznji..Oblika je pač stvar okusa.
wink-1.gif




Ta alfa zgleda lepo, pa še slovenska je;



http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1627391#



Vprašanje edino kaj misli z ''redno servisirana'', če bi k temu spadala potrjena servisna bi to verjetno pisalo v oglasu.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz nekupujem avta, vozim vectro. In prevozim mogoce kaksnih 5.000 km letno. Prej sem se vozil 100km vsak dan v sluzbo pa sem kupil dizla, zdaj sem pa raje sluzbo zamenjal in imam 5km do sluzbe. Tako da obstajajo tudi dizli ki vec ali manj stojijo na mestu
smirk-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kot sem že napisal, obstajajo tudi pri nas odlični dizli z malo prevoženimi, ampak takšni se ne prodajajo pri hendlerju. Moraš pa imeti srečo da kaj takšnega ujameš, pa med najcenejšimi primerki svojega modela tudi ponavadi niso.
wink-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Evo za laguno ti lahko povem, v 106.000prevozenih. Vsako leto treba menjat koncnike, vsake 2 leti stabilizator, med voznjo pocila cev za hlajenje, avto zakuhal ampak k sreci brez posledic itak smo se takoj ustavili. Enkrat smo sli preko Korena v avstrijo, pa nam je sredi hriba odpadel filter za zrak, smo komaj do doma prilezli. NAdzor za pritisk pnevmatik ne deluje ze od novega, vedno nekaj utripa za brezveze. PA se ventilcki so dragi.
Potem od elektronike je crknila osvetlitev notranjosti, po popravilu je gorelo nonstop, zdaj ko je spet popravljeno je pa tako tako. Vcasih dela vcasih ne. Crknil je citalec za kartice, obe kartici sta bile ze zamenjane, AKumulator vsako leto treba menjat, spada pod garancijo ponavadi (odvisno kje crkne)... Skratka avto nikoli ne dela 100%. Foter ga noce prodajat, ker je ze toliko v njega vlozil
13.gif
Je pa 2001 letnik, prva serija.
Za megana pa en sosed jamra, ampak o tem nebi pisal.

LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Kot sem že napisal, obstajajo tudi pri nas odlični dizli z malo prevoženimi, ampak takšni se ne prodajajo pri hendlerju. Moraš pa imeti srečo da kaj takšnega ujameš, pa med najcenejšimi primerki svojega modela tudi ponavadi niso.
wink-1.gif

A ves tezko je avtro prodati, ker vsi dilerji imajo prevozenih 100.000, moj pa 125.000 recimo. Ga nebi nihce pogledal alpa vsi sanjajo da je stevec vracan nazaj. Bi ga prodal ker ga nerabim vec, samo se mi sploh neda ubadati ker gre folk veliko raje v avtohiso, ker jim bolj zaupajo
confused-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ja takšno je pač mišljenje naivnega slovenca ki nima pojma o avtih, jebat ga. Ravno zadnjič mi je en ponosno razlagal kako ugodno je dobil Passata 99 TDI pri enem avtohendleru in to celo z samo 100k prevoženimi.

Sn reko ja, po avstrijsko seveda.
hysterical-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Laguna 1.8 16v, 03: Serijska napaka osi (zamenjana zastonj seveda), menjan knof za 4 utripalke. Malo manj kot 70kkm.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
jst mam Puntota l.2003 in ma prevoženih zdele 50kkm, razmišljam da bi zamenjal, ker v avto tut vozička ne spravim pa mal razmišljam le kdo mi bo verjel da ima 4 leta star avto le 50kkm?? pa jih ima res, kupila sva ga dobro leto nazaj od puncine tete prevoženih je mel pa 36kkm se pravi da sva v letu pa treh mesecih naredila z avtom 14kkm.Ja glih brez veze se ne vozim okoli enkrat na leto na morje pa služba in to je to. Tako da sm prišel do tega da rajš kupim montano pa ga vozim dokler bo delal, ker prodajat se mi ga ne splača pa tut dizel ne pride v poštev pritako malo prevoženih km.