Nakup ATV

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.484
377
83
Nekateri so tudi na ono stran Atlantika z logom priznanih znamk prepeljani prek druge velike luže. Američani pa z mislijo, da je vse domače "na drevo", ko zvejo da temu ni tako. So pa ti motorji in sestavni deli iz Kitajske in Tajvana zagotovo kakovosnejši kot razne "native" Kitajske blagovne znamke, ki se tu prodajajo za par k€.
Sem se pošteno nasmejal začudenju in neodobravanju američanov, ko je bilo morda pred 2 letoma na to temo kar nekaj brati na http://forums.atvconnection.com/ . Foruma sedaj že dolgo ne spremlajm več širše. Le za zanmko katero imam imam vklopljen RSS. In moram reči se splača. Kakovosten forum kjer se izve stvari, ki lahko takorekoč čez noč pridejo prav.
 

B81

22. jul 2007
34.960
9.249
113
Kymco KXR ali MXU
Arctic Cat DVX 250
SMC
Adly
E-Ton
Ligier
TGB
Dinli (kitajski, ampak OK nakup)

Tule so naštete tajvanske firme, kjer lahko dobiš za kaka 2.5 k eur rabljenega ATV-ja.

In po obeh po dolgem in počez prebranih forumih o atv-jih tudi sam pravim, da kitajca ne kupovat.
Še firma, ki je začela s kitajci, prodaja zdaj tajvance, tudi bucko ima dinlija, ki je tud ok nakup, ampak je prodajalec teslo. Po prebranem.
16-letniku pa kupi enega 150 ccm, recimo E-ton Viper ali Yukon, bo čisto dovolj.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Dinli je prav tako Tw.
zmaga.gif
 

B81

22. jul 2007
34.960
9.249
113
Aja, te pa sem s CF Moto (menda) zamenjal, en je v glavnem kar kvaliteten, glede na to, da je kitajski.
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Kymco KXR ali MXU
Arctic Cat DVX 250
SMC
Adly
E-Ton
Ligier
TGB
Dinli (kitajski, ampak OK nakup)

Tule so naštete tajvanske firme, kjer lahko dobiš za kaka 2.5 k eur rabljenega ATV-ja.

In po obeh po dolgem in počez prebranih forumih o atv-jih tudi sam pravim, da kitajca ne kupovat.
Še firma, ki je začela s kitajci, prodaja zdaj tajvance, tudi bucko ima dinlija, ki je tud ok nakup, ampak je prodajalec teslo. Po prebranem.
16-letniku pa kupi enega 150 ccm, recimo E-ton Viper ali Yukon, bo čisto dovolj.
hvala
467716-post_slo.gif

pozdrav.gif
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik dobovsek pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Kymco KXR ali MXU
Arctic Cat DVX 250
SMC
Adly
E-Ton
Ligier
TGB
Dinli (kitajski, ampak OK nakup)

Tule so naštete tajvanske firme, kjer lahko dobiš za kaka 2.5 k eur rabljenega ATV-ja.

In po obeh po dolgem in počez prebranih forumih o atv-jih tudi sam pravim, da kitajca ne kupovat.
Še firma, ki je začela s kitajci, prodaja zdaj tajvance, tudi bucko ima dinlija, ki je tud ok nakup, ampak je prodajalec teslo. Po prebranem.
16-letniku pa kupi enega 150 ccm, recimo E-ton Viper ali Yukon, bo čisto dovolj.
hvala
467716-post_slo.gif

pozdrav.gif

Zdravo!

Morda le en vprašanje, čeprav ste me že prepričali,,,da naj ne kupujem kitajca....
Danes sem si namreč ogledal tole zadevco...
Bashan


stran proizvajalca
http://www.chinabashan.com/En/Product/Product_View.asp?id=171

V glavnem...stvar se mi ne zdi tako "švoh" narejena...prav tako dobim vse papirje takoj z eno letno garancijo....
Se naj rajš fajn dvakrat z glavo v zid zaletim in se premislim?

sprasujem se.gif

pozdrav.gif


PS: prosim ne me spet vsi skurcat
hysterical-1.gif
, pač sprašujem in prosim za mnenja, ker se na te stvari zastopim, kot krava na maline.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Bashan za 2700 eur... kam smo prišli. Bashani so se svoj čas kupovali po jurja novi. Idi za tak denar po rabljenega Kymcota, pa še za pošten servis in za nove gume bo ostalo. Ne rini z glavo skozi zid z kitajci, sploh pa ne za tak denar.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Sicer ne morem komentirati ostalih znamk, ampak vseeno. Imam Barosso, 250 ccm, tajvanski produkt...in je stala okoli 4000 EUR ter je čisto soliden ATV. Verjetno je res tako, da so nekateri kitajski izdelki zelo slabi, potem so nekje vmes razne Barosse, Kymco itd, na vrhu pa Polarisi, Yamahe...
 

B81

22. jul 2007
34.960
9.249
113
Tudi na drugem linku, X.

Je pa seveda tudi na prvem linku veliko ljudi, ki so začeli s kitajci, tajvanci....ne rabiš bit pokroviteljski....
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Je Kitajska, je pa tudi kakovost ATV iz Tajvana malce boljša kot pa tistih iz ostalih delov Kitajske.