Nakup ATV

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Zdravo!

Torej kupuje se štirikolesnik za mlajšega brata (16 let). Nekje do 1500 €.
Prosim za malo pomoči.
Uporabljan pa bi bil tako za cesto kot za brezpotja. Možnost registracije zaželjena, prav tako prisilno hlajenje, ker smo iz višje ležečih krajev (beri rovte).
Vem, da je že veliko tem na to debato...kam naj se obrnem...razni prodajalci na avto netu imajo tako čudne cene ter opise za identične stvari... vsi pljuvate po nekem "BUCO-tu",,,,ravno pri njemu pa je največ izbire...

Torej prosim za kak pameten nasvet. Na kaj je treba biti pozoren?
Hvala
pozdrav.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.484
377
83
Za to ceno se dobi dober bicikl. ATV se ne dobi - so le pribljižki.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ja kaj bi pa rad slišal? Cena za spodobne ATV-je se začnejo nekje pri 4 jurjah in navzgor. Sicer pa idi k Bucotu pa kupi, samo ne potem po vseh mogočih forumih jokat ko neboš dobil papirjev za homologacijo, ko ne boš dobil rezervnih delov, ko ti ne bo upošteval garancije ko se bo kaj povarilo (in pokavrilo se pri tem kitajskem kupu dreka zagotovo bo).
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
ti pa že dolg nisi a?
al pa te še ni nihče dobro čez roke spustu?
oprosti, ker sem se motu...sem mislil, da so forumu namenjeni ravno tem, da kaj vprašaš....??

be...ak
stupid-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Saj ti je ze rocky čisto lepo napisal. Za to ceno se dobi dobro kolo, atv pač ne. Nevem kaj bi še rad, da ti napišemo da je atv za jurja pa pol dober in da se ga splača kupit? Mislim...
stupid-1.gif
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Saj ti je ze rocky čisto lepo napisal. Za to ceno se dobi dobro kolo, atv pač ne. Nevem kaj bi še rad, da ti napišemo da je atv za jurja pa pol dober in da se ga splača kupit? Mislim...
stupid-1.gif


kultura poba, kultura....
piše pametnih nasvetov...
pa vseeno hvala
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Najbolj pameten nasvet ki ga na temo kitajskih štirikolesnikov lahko dobiš je ta da ne kupuj tega. Ker;

1. Se kvarijo
2. Prodajalci nimajo rezervnih delov
3. Prodajali ne upoštevajo garancije
4. So nevarni
5. ...
Lansko sezono sta bili pri nas 2 smrtni žrtvi, obema je med vožno odtrgalo kolo. To da sta oba imela kitajski štirikolesnik je verjetno samo naključje kajne? Torej če hočeš svojemu bratu dobro, mu raje za 2k kupi rabljenega Kymcota ali kaj podobnega tw porekla, kot pa ta poceni kitajski šrot.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Vprašal si za mnenje .. in dobil si ga. Stop! Rdeča luč! No go! ...

Mogoče odgovori niso bili po tvoji želji, so pa odgovori in to, kar si potreboval. Zato o pomanjkanju kulture ..
ne-ne-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
No zdej so te dober skurcal, ti pa še jaz povem moje mneje, ker sem lastnik kitajskega ATV-ja.
Jaz ga uporabljam za viokende kjer imamo počitniško hišo, kamor pridem enkrat na dva tedna in se lepo po penzijonersko odpeljem dva kroga, ni homologiran, skratka naredim 200 km na leto. NA vsake toliko časa kaj pošraufam, zategnem, zamenjam - zaenkrat mi je to v veselje in me ne moti.
Če pa kupuješ ATV za vsakdanjo rabo in bognedej za na cesto se ti pa sigurno ne splača kupit kitajskeha. JE bolje če vzameš pravo zadevo pa četudi je rabljena, bo sigurno boljša kvaliteta in užitek.
Razlika med vožnjo kitajskega ATV-ja in kakšno Yamaho itd. pa je seveda OGROMNA.

Tok z moje strani.

Kadunc!
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.484
377
83
Preber si komentarje na onih 2 forumih. Veliko je realnih.
Vedi da so marže z vzhoda astronomske in je cena iz tovarne res smešna. Verjetno si lahko predstavljaš kakšni so vgrajeni materiali.
Nekaj izkušenj s tega dela imam tako, da če misliš, ne nabijam ampak smrtno resno mislim kar sem zgoraj napisal. Moped imam sedaj 3 leta (delovni AC 400). V toplem delu leta ga rabim skorajda vsak dan. Ni namenjen preganjaju in zapravljanju prostega časa. Nekaj znancev in kolegov je seveda kupovalo v spodnjem rangu sicer bolj za razvedrilo in delno za kam se resno zapeljat. Kar nekaj je že popolnih razvalin, Da o kolobocijah s servisi niti ne govorim.

Skratka preberi si na ATV forumih in se odloči. Denar je tvoj. Kot je bilo zgoraj napisano pa na našem trgu pod cca. 4-5 k€ ni izdelkov, ki be si jih splačalo kupit. Nenazadnje če moped za 2-2,5k€ zbiješ v 2 sezonah bo držji na sezono in še veliko manj užitkov in uporabnosti ti nudi kot "resnejši".

Potrditve za nakup pa upam da tudi zaradi tvoje in bratove varnosti ne boš dobil. Sploh za omenjeni cenovni rang. Kot je zgoraj že eden napisal si prišel točno po to na alter.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
672
32
28
Še malo iz moje strani, sam sem tudi začel s temi čunga lunga ATV in sicer sem mel Loncina 250 ATV, je bla ta zadeva kar solidna napram tistim bashain in podobnim, kar se tiče servisov in garancije ni blo ne duha ne sluha , tip ki mi je prodal zadevo mi je sicer uredil homologacijo v roku 14dni potem pa je firma čudežno zginila, tako da servis in garancija papa. Hvala bogu da sva z fotrom tehnične stroke in se ne branima popravil takšnih zadev ki jih je blo kar nekaj, od štarterja ki je pregorel in je pol na tem mestu našel mesto od gillere 125, skupaj s kablovjem in komandami na belanci, tudi sprednje bremze sva porihtala in so nato gor pasale bremze od kimhota 250, skratka nekaj dela predvsem veselja pri šraufanju. Odlično se je sicer odnesel okvir (nismo sicer pretiravali v vožnji razni skoki pa to) ki ni nikjer počil ter sam motor, ki drugega kot olja ni potreboval od srvisiranja, aja edino kar je pa pod nulo so pa razne gumjaste cevi te pa razpadejo po enem letu.

Moj drugi ATV no pravzaprav Quad (upam da veš razliko) je bila Yamaha Raptor 350, no to to pa so potem že svetovi sploh če se zadevo odblokira je kar fajn brutalna in za začetnika mogoče že malo preveč.

Tretji in trenutni ATV je pa sedaj Bombardier Outlander 650 MAX, zadeva je tapravi delovni stroj, sicer na terenu nekoliko okoren predvsem zaradi teže in dolžine, ampak idealen za mene in ženo da uživama nedeljske izlete, tudi že na morje sva se peljala z njim.

lp bluub

P.S. ATV - delovni stroji večinoma z višjim prestavnim razmerjem namenjeni večjim obremenitvam, Quad - so pa te zadevce ala raptor, banchee, YZF, v bistvu motokros štirikolesniki.
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik bluub pravi:
Še malo iz moje strani, sam sem tudi začel s temi čunga lunga ATV in sicer sem mel Loncina 250 ATV, je bla ta zadeva kar solidna napram tistim bashain in podobnim, kar se tiče servisov in garancije ni blo ne duha ne sluha , tip ki mi je prodal zadevo mi je sicer uredil homologacijo v roku 14dni potem pa je firma čudežno zginila, tako da servis in garancija papa. Hvala bogu da sva z fotrom tehnične stroke in se ne branima popravil takšnih zadev ki jih je blo kar nekaj, od štarterja ki je pregorel in je pol na tem mestu našel mesto od gillere 125, skupaj s kablovjem in komandami na belanci, tudi sprednje bremze sva porihtala in so nato gor pasale bremze od kimhota 250, skratka nekaj dela predvsem veselja pri šraufanju. Odlično se je sicer odnesel okvir (nismo sicer pretiravali v vožnji razni skoki pa to) ki ni nikjer počil ter sam motor, ki drugega kot olja ni potreboval od srvisiranja, aja edino kar je pa pod nulo so pa razne gumjaste cevi te pa razpadejo po enem letu.

Moj drugi ATV no pravzaprav Quad (upam da veš razliko) je bila Yamaha Raptor 350, no to to pa so potem že svetovi sploh če se zadevo odblokira je kar fajn brutalna in za začetnika mogoče že malo preveč.

Tretji in trenutni ATV je pa sedaj Bombardier Outlander 650 MAX, zadeva je tapravi delovni stroj, sicer na terenu nekoliko okoren predvsem zaradi teže in dolžine, ampak idealen za mene in ženo da uživama nedeljske izlete, tudi že na morje sva se peljala z njim.

lp bluub

P.S. ATV - delovni stroji večinoma z višjim prestavnim razmerjem namenjeni večjim obremenitvam, Quad - so pa te zadevce ala raptor, banchee, YZF, v bistvu motokros štirikolesniki.

467716-post_slo.gif

pozdrav.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.855
608
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Skratka preberi si na ATV forumih in se odloči. Denar je tvoj. Kot je bilo zgoraj napisano pa na našem trgu pod cca. 4-5 k€ ni izdelkov, ki be si jih splačalo kupit.

No stem se ne strinjam. Imam Hondo TRX 250, kateri so ceno v dveh letih spustili iz 5000€ na 3200€ in sem zelo zadovoljen z njo.
zmaga.gif


Ker ima ročne prestave in je zelo lahek, ga ni klanca kjer nebi šel gor v drugi.

Dva testa:
http://www.eumoto.net/4-kolesniki/testi/25-testi/1228-test-honda-trx-250-ex.html
http://www.moto-magazin.si/moto-testi/honda_trx_250-12829.aspx

Avto.net:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=2539085

Edina slabost je da se ga ne da homologirat.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
ATV ji so dvoji eni so izdelani na Japonskem drugi pa v Ameriki oziroma v Kanadi ,popolnoma vse ostalo je krs !