Najtežja odločitev v življenju?

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.244
4.741
113
Vsekakor je odločitev za ženo najpomembnejša v mojem življenju, ni pa bila najtežja.
Nekatere odločitve mi leta niso dale spati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.461
5.931
113
pri taščici
Dosti jih ima takšno ali drugačno poroko zaradi pritiska staršev in ostalih sorodnikov. Ker tako mora biti, tradicija, ne na koruzi, bla bla bla...
Nimam vec tega obcutka. Oziroma vsaj ne poznam nikogar ki bi javno razglasal da se je poročil zaradi vpliva okolice.
Ajd, kak starejsi se naprej vrze "koruznistvo" mladih, ampak naceloma nimam nic proti.
Bolje urejeno koruznistvo kot podrt zakon
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.221
1.835
113
Veliko se jih poroči pod prisilo, ker se pač "moraš" poročit. Starši, vera itd..
Nekatere celo skrbi, kaj si bo sosed mislil, če sin/hčerka ne bo poročen/a
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.244
4.741
113
Kolikor jaz poznam koruznikov, se za poroko niso odločili, ker se na nobeno stvar v življenju niso bili sposobni dokončno odločiti. Ne, če se bodo pomatrali in dokončali faks, ne kje bodo živeli in tudi ne, če je trenutni partner res primeren. Potem pa so z njim dalj kot poročeni, ker se tudi za menjavo ne morejo odločiti :evil:.
Poroka je primerna za ljudi, ki so se sposobni odločiti, brez da bi se ustrašili, ker ne vedo, kaj bo prihodnost prinesla.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.244
4.741
113
Jabe, tebe ne poznam. Napisal sem, kar jih jaz poznam. Mogoče pa si sposobna biti odločna v "nepomembnih" zadevah. V res pomembnih, pa pač tega nisi bila sposobna in se ob začetku skupnega življenja s partnerjem odločiti za poroko. Ali pa je partner bil mevža, ki se ni upal staromodno zaprositi. Ugibam. Vsi taki se sicer tolažijo, da jim poroka ni bila pomembna. Ker niti niso imeli priložnosti. Za poroko sta potrebna dva odločna, ki v tistem trenutku mislita, da vesta, kaj želita do smrti.

Vsekakor so mi zanimivi ljudje, ki bi neko pogodbo prebrali po dolgem in počez, vejice in pike, s partnerjem pa nima nobene "pogodbe" razen tiste, ki jo po sili razmer za omahljivce zagotavlja država, gre pa za precej važnejše reči, kar se tiče življenja.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in jest5

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.972
-1.438
63
Midva nisva poročena, pa super funkcionirava že več kot 20 let. Imava dva otroka, živimo vsi skupaj, kot poročeni pari. Je moja najboljša prijateljica.
Nekako se za poroko nisva odločila ker ne vem, pač se nisva. Ni razloga.

Pa še ena od pokojnega očeta: "Skoz sta bila srečna, pol sta se pa poročila."
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejk0, Hanzi in sad

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Jaz bi rekel, da je to malo posploševanja ;).
jest bi pa reku da ni
mal manj spremljat medije vseh sort, k je bulšita tok da dol padeš
folk ne vem lih kaj pričakuje u partnerskem odnosu? da bo baba vsak dan mlajša in bol čvrsta?
da bo čakala na pragu u fertahu in s kosilom na mizi?
pa kontra tud seveda. da bo mel dec pr 45-50 sixpacke na vampu, poln ko janković in najjači avto na selu?
mal realnosti ne škodi, je pol vse lažje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.532
5.535
113
Pepe
Ne, res me ne poznaš in lahko mi tudi ne verjameš, ko ti recem, da ce bi zelela biti porocena, bi bila. Mislis, da ze skoraj 20 let v kotu cakam na ta poseben dan, da me bo moj zaprosil? Do poroke sem indiferentna. Nisem apriori proti in ce bi si pa moj recimo zelel takega potrjevanja zveze in imel obcutek, da je potreben za karkoli, bi pa tudi bila porocena. Sam "da" pred maticarjem je nepomemben v odnosu. Ne zagotavlja ničesar, ne omogoca ničesar, ne ureja ničesar. Absolutno pa vem, da marsikomu je to pika na "i" in potem seveda tudi razumem, da se odlocijo za ta korak. Ga ne dajem v nič, ampak da bi to bil garant za karkoli ali pa da bi pravnoformalno uredil karkoli, pa pač ni. Problemi in resitve so povsem enake.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Potem jo pač tretiraš kot administrativni postopek, ki ga opraviš, da ti olajša nekatere zadeve. Kot pooblastilo za podaljšanje registracije, pooblastilo za TRR, bančno kartico ali karkoli tretjega. Recimo, zakaj bi vsakič hodil posebej priznavat otroka, če lahko namesto tega registriram poroko in mi naslednjih n-krat tega ni treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.244
4.741
113
Potem jo pač tretiraš kot administrativni postopek, ki ga opraviš, da ti olajša nekatere zadeve. Kot pooblastilo za podaljšanje registracije, pooblastilo za TRR, bančno kartico ali karkoli tretjega. Recimo, zakaj bi vsakič hodil posebej priznavat otroka, če lahko namesto tega registriram poroko in mi naslednjih n-krat tega ni treba.
V bistvu so se države zelo potrudile in v zakonodaji posebej (torej preprostejšo zakonodajo zakomplicirale) uredile neke stvari, ki jih ljudje sami niso bili pripravljeni urediti z neko eksplicitno izjavo, kar poroka je.
Včasih med neporočenimi ni bilo samoumevno dedovanje in še kaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.723
9.005
113
Potem jo pač tretiraš kot administrativni postopek, ki ga opraviš, da ti olajša nekatere zadeve. Kot pooblastilo za podaljšanje registracije, pooblastilo za TRR, bančno kartico ali karkoli tretjega. Recimo, zakaj bi vsakič hodil posebej priznavat otroka, če lahko namesto tega registriram poroko in mi naslednjih n-krat tega ni treba.
Tko nekak. Sem zgoraj napisal primer od mojih dveh, ki sta imela zvezo trdnejšo od marsikakega zakona, pa je bila zaradi spleta okoliščin daleč od tradicionalne, je bila pa šolski primer medsebojnega razumevanja, predanosti in spoštovanja. Mimogrede, izvenzakonska skupnost, ko je šlo zares, ni bila niti za trenutek pod vprašajem. Govorim o tem, kdo je odločal v bolnici, koga so obveščali in podobno. Ga je pa zelo skrbelo to, ker ni želel nikogar drugega kot njo ob sebi, pa se je dalo uredit brez da bi šla k matičarju, sam vprašal so, kam hodi patronažna in je blo rešeno, pa niti uradno ni imel bivališča pri njej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.532
5.535
113
Edino, kar je res, je priznavanje ocetovstva. To racunico pa lahko naredis, ce vnaprej ves, koliko otrok bo. Ce nimas nobenega, je poroka odvecno delo. Ce imas enega si na istem. moj je imel pa res vec dela s tem, ker imava vec kot enega. Poznam kar nekaj parov sicer, ki so se porocili samo zaradi tega. Pred drugim porodom sta se odločila, da je maticar manj naporen kot CSD. In ce bi jaz ali moj razmisljala podobno, bi bila spet... porocena.


Porociva se tudi, cim zunajzakonska skupnost ne bo več izenacena s poroko. Pravnoformalno gledano. Ker te zadeve je seveda tudi potrebno imeti urejene.

Vse ostalo - pooblastila ipd. Povsem neodvisna od poroke. Ali zunajzakonske zveze. Ali sorodstva v bilokako obliki razen mladoletnih otrok, ko ga pa pa defaultu imas. A pooblastis nekoga ali ga pa ne.