Najtežja odločitev v življenju?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.534
5.544
113
Vsak zase ve, kaj bo stoleriral pri partnerju, pa kje mejo postavil. Moje videnje je pa, da čim so otroci v igri, meje niso več tako restriktivne. kaka stvar prizadane kdaj? Seveda... ampak z simpl "adijo" nekdo drug račun pobere. Za parnerstvo razdret, vsaj jaz, rabim bistveno manj kot za družino. Pri slednji je vse prej za probat, ce se da poštimat, pod nujno. Je pa to nezaželeno razmišljanje dandanes, ko je individualizem na pediestalu, vse ostalo pa klinc gleda. Z otroci vred, zraven si raje še lažemo, kako je to za njih bolje.

Je bilo pa to moje videnje od nekdaj in posledično morebiti jasno, zakaj je bila moja najtezja odlocitev, odlocitev za prvega otroka. Poti nazaj vec ni, spreminjati na simpl in hkrati na bolje je tezko, zahteva prilagajanje in kompromise brez roka trajanja. Vse ostalo - sola, sluzba, krediti,... to vse lahko prilagodis in spremeniš, pa vcasih na slabse, pa potem spet probaš. Popravnih izpitov kolikor češ.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
258
113
Kaj misliš zakaj? Ti jaz povem ni več obojestranskega spoštovanja ni več potrpljenja, samo še pehanje za financami,vožnja otrok,pa vrednot ni več.

mah... to je tak lifestyle. nobene stalnosti, skoz je treba nekaj novega, drugacnega, skoz mora bit neka dinamika, ker nas tko sistem fura. in velikokrat se tudi partnerjih tako izkaze.

pa pol vidis da sploh nobenega "tehtnega" razloga ni za locitev. sicer navedejo nekak floskul, ampak te so vse resljive. resnica pa je, da so se dejansko navelical en drugega. in gremo po novga partnerja. zamenjas kot superge.

otroc stari 5-6 let.. odnos 7-8....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.465
5.933
113
pri taščici
Ena izmed tezjih je bila ko te nekaj dni po neuspesni operaciji vprašajo:
1. Skrajšati nogo za cca 5cm ali
2. na hrbtu od vratu do pasu pobrat "mišico" da bo spodnji del noge prezivel.
Izbral sem 1.
Tudi zato ker nisem zelel se hrbta razrezat.
Z nogami delajte kar želite, hrbet pa zaenkrat pustite na miru ce je možno.
Potem.pa počasi pride odločitev o selitvi na svoje (ceprav me ni nihče podil od doma) pa kasneje selitev cele družine, vmes pa seveda odločitev ali bom ostal sin Hanzi, ali bom kdaj tudi oče.... ;)
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.089
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
Ksz

Eni enostavno ne vejo da niso več otroci temveč odrasle osebe. Se mi zdi da včasih otroci pametneje razmišljajo,kot nekateri odrasli. Ko ni po njihovem,ko kvazi izborijo gredo takoj čez plot,se ločujejo...ampak tako pač ne more iti. Enkrat prevaraš boš tudi drugič. Je pa zanimivo,poznam kar nekaj ljudi,ko s partnerjem naredita hišo,ker pred tem so bili krivi ostali za njune tegobe,se takoj en zgoni.
Pa enostavno imamo preveč vsega. Manjka potrpljenja predvsem pa pogovora med partnerji. Da ne rečem o pogovoru med starši in otroci, potem pa služil kaj ta dela kaj drugi ..pa spoštovanja do drugih ljudi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.566
9.249
113
Vsak zase ve, kaj bo stoleriral pri partnerju, pa kje mejo postavil. Moje videnje je pa, da čim so otroci v igri, meje niso več tako restriktivne. kaka stvar prizadane kdaj? Seveda... ampak z simpl "adijo" nekdo drug račun pobere. Za parnerstvo razdret, vsaj jaz, rabim bistveno manj kot za družino. Pri slednji je vse prej za probat, ce se da poštimat, pod nujno. Je pa to nezaželeno razmišljanje dandanes, ko je individualizem na pediestalu, vse ostalo pa klinc gleda. Z otroci vred, zraven si raje še lažemo, kako je to za njih bolje.
Dobro napisano. Vsekakor je prej vse za probat kar se da, po drugi strani pa, če kljub temu ne gre ali je smiselno vztrajati v zakonu, kjer ni spoštovanja in ljubezni in zaupanja, samo zaradi otrok? Jaz menim, da ne, saj dvomim, da je kdo tako dober igralec, da otroci to ne bi videli in s tem jim dejansko daješ napačno sliko, kaj zakon in družina sploh je.
Verjetno je pa potem odločitev za ločitev še toliko težja, ko so enkrat otroci v igri.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.089
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
Mal se je zašlo ampak povej v kateri družini ni težav? Povsod so. Je pa res da včasih,ko začneš hoditi prevladujejo hormoni namesto zdrave pameti. Ne razumem kako ne moreš v času ko hodita,razbrati kakšen je partner. Če se enkrat zlaže se bo vseskozi,če te enkrat prevara te bo vseskozi.....če si težak boš na stara leta še večji...pa dobr da ne boš mislil da sem se spravil na tebe,pišem na splošno
Še to,obupaš ko hodiš,ne ko si sklenil zvezi pred Bogom,razen seveda da je partner katastrofa (kurbir,pedofil, nasilnež..) v glavnem ko partnerju ni pomoči in ga je obsedel demon oziroma se njegova nagnjenja pokažejo kasneje
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.566
9.249
113
Ni napada.
Žal se pa ljudje spremenijo (vidim v okolici, pa pustimo demone ob strani, ker to je po moje samo izgovor, da se nič ne da narediti) in recimo za nekaj parov bi bilo po mojem mnenju bolje, da bi šli narazen. Ampak vsak se zase odloči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.465
5.933
113
pri taščici
Tisti ki debatirate o locitvah. Se bolj za že ločene.
Je tezja odločitev za poroko (skupno zivljenje) ali za ločitev.
Predvidevam da za ločitev.
Razen ce so za locitev kriva custva do tretje osebe, potem gres spet z lahkoto v poroko, locitev je pač formalnost, ki jo je treba opravit.
Zakaj je toliko ločitev?
Ker imamo vsega polno rit in ce nečesa pri partnerju zmanjka, iscemo drugje.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.982
-1.432
63
Je tezja odločitev za poroko (skupno zivljenje) ali za ločitev.
Mislim da je ločitev neprimerljivo težja kot odločitev za poroko. Za poroko se odločiš oz. bi se moral, zaradi ljubezni. Če je v ozadju kaj drugega, se potem konča z ločitvijo ali nesrečnim zakonom.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
258
113
Tisti ki debatirate o locitvah. Se bolj za že ločene.
Je tezja odločitev za poroko (skupno zivljenje) ali za ločitev.
Predvidevam da za ločitev.
Razen ce so za locitev kriva custva do tretje osebe, potem gres spet z lahkoto v poroko, locitev je pač formalnost, ki jo je treba opravit.

kaj pa drugi partner iz zakona? za njega ni tako enostavno.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Tisti ki debatirate o locitvah. Se bolj za že ločene.
Je tezja odločitev za poroko (skupno zivljenje) ali za ločitev.
Predvidevam da za ločitev.
Razen ce so za locitev kriva custva do tretje osebe, potem gres spet z lahkoto v poroko, locitev je pač formalnost, ki jo je treba opravit.
Zakaj je toliko ločitev?
Ker imamo vsega polno rit in ce nečesa pri partnerju zmanjka, iscemo drugje.
Če je odločitev za poroko težka, le kaj gre potem lahko narobe? Razen vse. Če stvari štimajo so poroka in otroci normalno nadaljevanje odnosa, ne pa prelomne odločitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.465
5.933
113
pri taščici
Kaj gre pitem lahko narobe?
Vprašaj ločence.
Pa naj povejo ali je bila odlocitev za poroko lahka ali tezka.
Ja, pa navadi je lahka. Sploh ce do odlocitve pride ko je se smetana na torti in jo je lepo skupaj lizat
Ko smetane zmanjka in se torta skisa, je pa nihce vec ne bi jedel
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Zašli smo na partnersko zvezo. Če se mene vpraša, ogromno ljudi, ki gredo v zakon (pred bogom ali pa ne) niti ne vedo kaj zakon in partnerska zveza pomeni, kaj pomeni v dobrem in slabem, kaj pomeni medsebojna predanost, spoštovanje, sprejemanje itd. Zakonec, partner, karkoli pač, je edini človek na svetu s katerim si v takem razmerju po svoji odločitvi, otroci pridejo in grejo po svoje, partner ostane. Tako da moja odločitev za zakon ni bila težka, je bil pa to moj največji korak v življenju, saj sem to jemal in še jemljem zelo resno. Vse težje življenjske odločitve sprejemava skupaj in je za to precej lažje.
Moja mati je zelo mlada ostala sama z dvema otrokoma, ker ona pač ni mogla kar it kot foter. Oba z bratom sva imela srečo, da sta se našla kar dva moška, ki sta naju sprejela za svoja, prvi je žal umrl mnogo mnogo prezgodaj še v svojih dvajsetih, drugi pa takoj po abrahamu zaradi težke bolezni. Ker je bila moja mati že "ranjena" sta imela tak zanimiv partnerski odnos, saj nikoli nista uradno skupaj živela, čeprav sta bila skupaj vsak dan, samo moje mami njegova družina ni sprejemala in to samo zato, ker je imela otroke in za njih je bil to greh. On je bil velik del mojega odraščanja, čas je mineval in rojevali so se jima vnuki, ki jih je imel kot za svoje, potem je na žalost zbolel in se šele takrat uradno preselil in mami je skrbela zanj do konca, čeprav so se njegovi ob diagnozi spraševali kam da bo šel. Ta del zgodbe jim nikakor ni bil jasen, da je on njen, naš, v dobrem in slabem. Svinjarije so zganjali prav do konca.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Kaj gre pitem lahko narobe?
Vprašaj ločence.
Pa naj povejo ali je bila odlocitev za poroko lahka ali tezka.
Ja, pa navadi je lahka. Sploh ce do odlocitve pride ko je se smetana na torti in jo je lepo skupaj lizat
Ko smetane zmanjka in se torta skisa, je pa nihce vec ne bi jedel
Če se dobro skisa je torta še boljša ;) Malo za hec, malo pa zares, najbolj pameten moški je tisti, ki ima ženo in ljubico v isti osebi.
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.511
2.331
113
Pred 30 leti sva s prijateljem kopala luknje v peskokopu, ko se je na oba zrušila skoraj navpična stena peska. Meni se je uspelo skopati ven, njemu ne. Slišal sem ga kričati, nisem pa točno vedel, kje je. Odločitev je bila med tem ali ga sam poskusim izkopati ali pa grem po pomoč in s tem zgubim dragocen čas. Odločil sem se za drugo.. Skupaj smo ga odkopali, nekajkrat so ga oživljali, na koncu je bilo z nekaj vmesnimi komplikacijami ok.
Danes je medicinski tehnik z dve leti starim otrokom.
Najverjetneje bi se danes odločil enako.
Najverjetneje odločil enako!
Da ga rešiš ali da greš kopat pesek?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Zašli smo na partnersko zvezo. Če se mene vpraša, ogromno ljudi, ki gredo v zakon (pred bogom ali pa ne) niti ne vedo kaj zakon in partnerska zveza pomeni, kaj pomeni v dobrem in slabem, kaj pomeni medsebojna predanost, spoštovanje, sprejemanje itd.
Dosti jih ima takšno ali drugačno poroko zaradi pritiska staršev in ostalih sorodnikov. Ker tako mora biti, tradicija, ne na koruzi, bla bla bla...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Seveda, nisem hotel poroke s 150 gosti, ampak sej veste, babica in dedek sta si v življenju želela samo še to doživet. Takemu ponavadi niti lastna šola ni dovolj, zahteva enako potem še od svojih otrok ali vnukov. Jaz jaz jaz jaz, center sveta.