Najem avtomobila na Mallorci

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
brez kreditne bo šlo pri lokalnih ponudnikih ki imajo full insurance že v ceni vendar bo najem konkretno višji.
zakaj bi nekdo jemal avto brez kreditne?tega nisem nikoli razumel

Ker je enostavno ne rabim, oz. zakaj bi jo rabil, razen samo za najem avta in po možnosti še plačeval naročnino za mastercard?

Imam pa 3 debetne, eno pri abanki(visa electron), pri revolutu in n26 (mastercard).
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Ker je enostavno ne rabim, oz. zakaj bi jo rabil, razen samo za najem avta in po možnosti še plačeval naročnino za mastercard?

Imam pa 3 debetne, eno pri abanki(visa electron), pri revolutu in n26 (mastercard).


pa saj vidiš da jo rabiš,žal. Za rentacar, za booking, za večino letalskih kart...
pač tako je, naročnina za navadno MC 25 eur letno. najem avta brez kreditne je veliko dražji. vsaj še enkrat
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Rent a car se vedno vzame z zavarovanjem.
Ker so avti ponavadi že poškodovani in minimalno zaflikani, ti pri vrnitvi vedno najdejo kakšno prasko.

In tu te reši samo zavarovanje.
Drugače boš plačal.
Isto verja za najeme kakšnih čolnov, skuterjev itd...

To je kar lepo naštudirana banda.

Mam očitno res srečo ali pa ti mal buče vališ, v 15 letih in več kot 40 najemih je bila edina stvar ki so mi jo dodatno odbili 3 eur za obdelavo kazni ko me je radar ujel. Pa naj gre za najem na kanarcih za 70eur na teden ali v usa za 400eur tedensko.

V čem je fora kreditno potegnit ali ne pa mi ni jasno.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Ne razumem tega v cem je “fora”, da ti pri kreditni trgajo nek depozit, ceprav vzames maks zavarovanje brez odbitne fransize?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Kazni za prekrške in nekrito škodo naj pa od kje vzamejo? Od kje naj vzamejo če je voznik pil? Če je vozil po cestah kjer je izrecno navedeno da nebi smel, če je šel čez mejo....bom raje nehal naštevat kje vse to tvoje max zavarovanje ne velja, lahko si pa drobni tisk max zavarovanja enkrat prebereš.

Nič ti ne trgajo. Rezervacija, ki se na koncu če ni bilo kazni ali nekrite škode (pod full coverage praviloma tudi ni podvozja, gum, škode v notranjosti, ključev...) izbriše.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
V tem primeru potem raje placam z debetno cca 100€ vec za avto in bom lahko pozabim na zgornje tezave, ker mi ne bodo imeli od kje trgati? ;)

Ce pihnes policaju, ce te dobijo na radar te oglobi rent a car?

Ponavadi se dobi priporoceno posto iz tujine kajne, vsaj za radarje?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
ja na Mallorci vedno (5x do zdaj) vzamem Hiper Rent a car. Izogibaj se Goldcarja.
Jaz sem letos na Ibizi in Mallorci tudi rental preko Hiper rent a car.
Na Ibizi sva dobila Leona TSI z 12k km, za full insurance sva dala za 3 dni dobrih 100 €, s kreditne ti blokirajo samo dober poln tank bencina, okrog 82 €.
Ob vračilu avta niso nič komplicirali, denar na kreditni je bil potem takoj odblokiran.

Na Mallorci sva vzela prav tako Golfov razred za 3 dni in je bilo full insurance 86 €. Je pa z Mallorce (konkretno pisarna v Alcudii) vseeno malce grenak priokus, na dogovorjeni datum in uro avta ni bilo (kao prejšnja stranka je imela en dan prej počeno pnevmatiko), obvestil me ni nihče, ne na telefon ne na mail.
No, avto sem prevzel nato naslednji dan, račun je bil ustrezno nižji, odkupit so se potem hoteli s tem, da so mi dali en razred višji avto (SUV, Opel Mokka X).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
V tem primeru potem raje placam z debetno cca 100€ vec za avto in bom lahko pozabim na zgornje tezave, ker mi ne bodo imeli od kje trgati? ;)

Ce pihnes policaju, ce te dobijo na radar te oglobi rent a car?

Ponavadi se dobi priporoceno posto iz tujine kajne, vsaj za radarje?

Eno so pogoji kdaj zavarovanje ne velja, drugo pa kazni za prekrške. Ti si zdaj vse malo pomešal.

Če te policaj ustavi na mestu je jasno da boš plačal kazen sam, rentacar nima s tem nič. Če te ne ustavijo gre kazen na rentacar, ta pa jo poračuna iz rezervacije. Take izkušnje imam sam, lahko da kje delajo drugače in rentacar samo sporoči tvoje podatke in terjajo tebe.

Glede kreditne, kot sem napisal, preberi si pogoje kdaj zavarovanje ne velja. Me zanima kako boš odglumil gljivo če pijan usuješ avto ali če ga razbije nekdo, ki ni zaveden kot voznik ali nekje, kjer ne bi smel vozit. Verjetno ga samo vrneš in rečeš poračunajte se iz onih 100 eur, ki sem jih plačal ane. :bonk:
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Sem se s kanarci (autoreisen), kar malo razvadil...

Recimo lani smo dobili novo seat ibizo za cel teden s full insurance za 70€/teden ter brezplačno zraven še otroški sedež, plačali vedno z debetno direktno na letališču...

Jah nič, bo izgleda res potrebno narediti še kreditno...

Je kaj važno ali je visa ali mastercard za kreditno?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne vem kako je z Viso, od nekdaj imam MC in ni bilo primera da nebi bila ok. Autoreisen pozabi, ker je 5x cenejši od primerljivega najcenejšega najema povsod drugje. To da si dobil novo ibizo je pač sreča, vglavnem imajo avtomobile, ki so pri 50k že precej razfookani (pobutani okoli in okoli, znotraj že kaj polomljeno ali manjka, pa tudi vrata se kakšna ne zaklepajo več), ravno tako otroški sedeži. Ampak, pri autoreisen si rečeš za 70 eur je to to, bolj je težava drugje, kjer ti enako sranje prodajo za 5x višjo ceno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
hm, sej pomojem z n26 bi slo skozi? samo pac rabis met tolk gor, da lahko rezervacijo naredijo, ker ni limita pac. a je ze kdo probal?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Jaz ti predlagam rezervacijo prek https://www.billiger-mietwagen.de/ (obvezno obljukat - ohne Selbstbeteiligung), potem imaš zavarovanje vključeno v ceno brez tvojih stroskov.
Tole je, tole. Glih tole rabim.
Ampak nemško problem! Kolikor sem na hitro pognal USA je v glavnem notri. Mitfarer me je potegnil. Po tel so mi zagotovili da je 13$ na dan :)
Ne komentirat avta!!!!

1573664206675.png
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Sem se s kanarci (autoreisen), kar malo razvadil...

Recimo lani smo dobili novo seat ibizo za cel teden s full insurance za 70€/teden ter brezplačno zraven še otroški sedež, plačali vedno z debetno direktno na letališču...

Jah nič, bo izgleda res potrebno narediti še kreditno...

Je kaj važno ali je visa ali mastercard za kreditno?

jaz pa prejšnji teden pri Autoreisen na Lanzarotu Hyundai I30, star 4 leta in 56k prevoženih. Nisem bil ravno srečen ...
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Saj se nisem sekiral, smao ko gledaš po parkingu bi imel kaj drugega. Sem pri Rhodos Cars letos dobil 7 let starega Polota:cool:
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Goldcar je nekaj najboljšega. Na Malti smo imeli pri njih najetega malega Pežoja in se šli GTA po celem otoku. Zbitega smo dobili in takega tudi vrnili. Ob vračilu so ga le od daleč pogledali in oblkjukali, da je vse ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20