Najem avtomobila na Mallorci

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Planiramo najeti avtomobil na Mallorci. Rezerviral bi ga preko neta s kreditno kartico vendar me nekaj zmede. Pravijo, da si bodo rezervirali 1400 EUR sredstev na kartici, ko ga prevzamem. Ponujajo tudi dodatno zavarovanje avtomobila, ki krije odbitno franšizo. Zdaj pa me zanima naslednje: v primeru, da dodatno zavarujem avto ali mi pravtako rezervirajo sredstva na MC ali ne?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Odvisno, pri meni je sicer nazanje ob naročilu pisalo da bo 900€ (Sixt), potem pa niso nič rezervirali, ker sem vzel "kasko" zavarovanje.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Priporocam AutoEurope rentacar. So britanska firma. Imajo dobro pokritje in dejansko na cilju nimas nobenih malverzacij. Placas njim in z voucherjem prevzames avto. Ni ti potrebno nasedat na fore o dodatnih zavarovanjih in ponubah ki ti jih probajo uvalit pri predaji avtomobila na cilju.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Pri komu najeti avto na Mallorci, da je brez kakšnih skritih hakeljcev ter z vsemi vključenimi zavarovanji in da ni potrebno imeti kreditne kartice?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Rent a car se vedno vzame z zavarovanjem.
Ker so avti ponavadi že poškodovani in minimalno zaflikani, ti pri vrnitvi vedno najdejo kakšno prasko.

In tu te reši samo zavarovanje.
Drugače boš plačal.
Isto verja za najeme kakšnih čolnov, skuterjev itd...

To je kar lepo naštudirana banda.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Mogoče sem malo nerazumljivo napisal, hotel sem reči, da mora biti vse komplet zavarovano brez odbitne franšize, to vedno naredim.

Do sedaj imam izkušnje samo s kanarskimi otoki, tam vedno vzamem autoreisen in so top, ne rabim nobene kreditne, plačam na mestu z debetno.

Na mallorci pa tega ponudnika ni, niti ni cicar-ja, kar sem gledal...
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
na stranskem meniju/filtru izberes "ohne Kaution / Kreditkarte" - brez kavcije/kreditne kartice
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Mi smo avgusta vzeli pri vanrellu, hyundai i30 8k prevoženih 270€ z vsem zavarovanjem za 1 teden, plačali z gotovino na letališču.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

jurre

Zelenc'
30. nov 2008
23
0
1
Mi smo januarja letos rezervirali avto na Mallorci preko Europcar, prevzeli in vrnili na letališču. Naprej sem gledal cene direktno pri ponudnikih pa so bile cca 120-130 EUR dalje na DAN za fiat 500 (golf 250?!), nato sem kupil karte preko Easyjeta in so mi zraven ponudili najem enakega avta s ceno cca. 150 EUR za cel TEDEN. Vzeli smo razred Polota, dobili smo cisto novo corso s prevozenimi 3.000 km. Najem je stal cca 170 EUR za 5 dni, rezervirali so še neko vsoto na kreditni. Ko smo prispeli na prevzem na letališče so nam hoteli poturiti BMWja z nekje 17 EUR več na dan pa smo rekli da ne rabimo, nato smo vzeli dodatno zavarovanje ki je bilo cca 150 EUR (prek neta sem poklikal samo čisto osnovno). Tam je razložila da kao do 5cm praske grejo skozi, večje pa moraš plačati vsaj 300 EUR; nekaj takega, tudi če ti jih kdo drug naredi.
Z vsem zadovolji, avto smo vrnili nazaj, dali ključe in povedali na katerem parkirnem mestu smo ga pustili, ga sploh nihče ni šel gledat. Potem smo dobili samo obvestilo o vrnitvi na email. No, če bi bilo kaj narobe, bi verjetno trgali s kartice tisto rezervo...
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Jaz sem vzel Europcar preko Autoeurope, kot vedno, in je bilo BP. Samo verjetno ne gre brez kreditne.