Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ma v bistvu ni samo guma. To kaj so nosilci motorja ima marikateri olje not.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Za nosilec z oljem sem vedel, vendar za senzor stanja nosilca ne :eek:
Bom naslednjič pogledal pod havbo..
Za končnike nimajo še senzorjev :evil:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Dodam še kamere namesto zunanjih stranskih ogledal, kot vidim v sosednji temi.
Vsaka kamera je z LCD prikazovalnikom ob stebru levo in desno. :jok:

Naslednji korak je verjetno ukinitev vetrobranskega stekla, ker ga bo nadomestila sprednja zunanja kamera, znotraj pa UHD televizor. Nimajo Patrije podobno rešeno :fredi:
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Dodam še kamere namesto zunanjih stranskih ogledal, kot vidim v sosednji temi.
Vsaka kamera je z LCD prikazovalnikom ob stebru levo in desno. :jok:

Naslednji korak je verjetno ukinitev vetrobranskega stekla, ker ga bo nadomestila sprednja zunanja kamera, znotraj pa UHD televizor. Nimajo Patrije podobno rešeno :fredi:

Ni nujno neumno. Neumne so rešitve nekaterih proizvajalcev. Npr. Mercedes Actros ima tole super rešeno. Boljša aerodinamika, se ne umaže, lažje manevriranje med ulicami, ni mrtvega kota ipd.

https://www.motor1.com/news/264974/mercedes-actros-side-mirror-cameras/
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Dodam še kamere namesto zunanjih stranskih ogledal, kot vidim v sosednji temi.
Vsaka kamera je z LCD prikazovalnikom ob stebru levo in desno. :jok:

Naslednji korak je verjetno ukinitev vetrobranskega stekla, ker ga bo nadomestila sprednja zunanja kamera, znotraj pa UHD televizor. Nimajo Patrije podobno rešeno :fredi:

Če bi razumel, kaj to pomeni za aerodinamiko, ne bi neumnosti pisal.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ko tovornjakar dobro zapne ogledalo tako da po moznosti nosilec zvije se vrata na katera je pritrjen je skode vsaj za oba monitorja obe kamere in se mu zmanjka en minimalec za skodo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Mislim da je poldo pisal za klasicno ogledalo. Sicer pa ne vem zakaj, se vedno rinejo ves spegli. Se ne da pokrit zadeve z vec kamerami. (Na vlacilcu,prikolici)
Je pa res da na tak izpostavljen nacin res najlazje najvec vidis.
Koliko ogledal pa tovornjakarji razbijejo pa ne vem. Pa kako hitro se razbije. Ponekod gre to precej na tesno, res zanimivo da nimajo vec razbitih ogledal. Po drugi strani pa je kamion brez ogledal nevozen.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Uporabljate sistem za glasovno upravljanje?
Pregledal sem navodila in bi moral v avtu preizkusiti delovanje , vendar se mi ni dalo.:zavijazocmi:
Ostanem na mehanskih gumbih, za katere ni treba brati priročnikov :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in koliko

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Telefoniram preko glasovnega. Imam čez 1200 kontaktov in zelo dobro izbira zadetke. Da tudi več podobnih in je tako pravi res blizu.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Je to res, da so v EU začela veljati pravila, da novi električni avti morajo pri hitrosti pod 20 kilometrov na uro oddajati zvok s piskanjem. :jok: :sprasujemse:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
To sem vprašal, ker niso dovoljene alarmne naprave s sireno, ampak samo z utripanjem luči in smerokazov. Prav tako zvočni signal za odklepanje in zaklepanje avta. Sedaj pa bodo ozakonili piskanje pri počasni vožnji skozi semaforje v mestu. :p Ženina Honda Jazz je pri mali hitrosti tako tiha, da pogosto presenetim kakšnega pešca :valjamse:
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
dejansko se pri sodobnih avtomobilih, sploh pri počasni vožnji ali zaviranju, sploh ne sliši motorja, kvečjemu gume. v bistvu so električni avtomobili skorajda bolj glasni s tistim piskanjem.