Najbližji Starbucks

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tema o Haagen Dazsu me je spodbudila, da sem začel razmišljat, kje je dejansko najbližji Starbucks. Sosednje prestolnice?

Letalo do Stansteda in takoj nazaj ne šteje ;-) . Dostop z avtom...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Na dunaju vem, da je!
smile-1.gif
Majo pa fenomenalne mafine.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Ti maš zgleda iste fetiše kot jaz, še več - jaz jih celo dokumentiram
hysterical-1.gif


Evo, tole je z Dunaja
hysterical-1.gif
:

f_starm_7b18731.jpg



Caffee Latte and chocolate chip cookie..... mnjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam
grin1.gif
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Meni pa tista njihova kava ni nič posebnega.

Pa najbolj hecno mi je blo, ko so me v Parizu vprašali v Starbucksu za ime: potem pa tip na lonček od kave napiše moje ime.
wink-1.gif
Kakšna fora je zdaj to?
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Najprej plačaš, potem pa počakaš na koncu z računom, da dobiš željeno.

Ob sprejetju naročila blagajnik na kozarec napiše, kaj naj dajo notri in očitno po novem še tvoje ime, da na koncu ne pride do kakšne zamenjave.

Vsaj meni se zdi, da je tako.


Morda pa "personal touch" ;-) .
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Starbucks je samo znamka, jaz res ne razumem kaj folk vidi v globalizaciji te štacune. Kamor prideš isto sranje, to je pisano na kožo ameriškim lenuharjem, da vedno jedo in kupujejo iste stvari. No offence.

Najboljše je, ko v enem mestu/kraju odkriješ en luštkan majhen kafič v kakšni zakotni ulici, se tam usedeš, spiješ kavico, nekaj poješ, zraven pa še z osebjem malo pokramljaš in zveš gossip, kaj priporočajo za pogledat v okolici itd. To je zame personal touch.

A vam ne gre nikoli na živce, da kamor pridete gledate iste štacune Spar, Hofer, Lidl,......., iste znamke Zara, Esprit, Gap,..., iste verige Starbucksov, McDonaldsov, Dairy queenov itd??
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:


Najboljše je, ko v enem mestu/kraju odkriješ en luštkan majhen kafič v kakšni zakotni ulici, se tam usedeš, spiješ kavico, nekaj poješ, zraven pa še z osebjem malo pokramljaš in zveš gossip, kaj priporočajo za pogledat v okolici itd. To je zame personal touch.

zmaga.gif
, exactly my point. Kjerkoli že sem v tujini, na ta način navežem stik.
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
....
A vam ne gre nikoli na živce, da kamor pridete gledate iste štacune Spar, Hofer, Lidl,......., iste znamke Zara, Esprit, Gap,..., iste verige Starbucksov, McDonaldsov, Dairy queenov itd??

5 zvezdic za ta antikorporacijski pomislek.
zmaga.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Delno imaš sicer prav... ampak:

Citat:

Najboljše je, ko v enem mestu/kraju odkriješ en luštkan majhen kafič v kakšni zakotni ulici, se tam usedeš, spiješ kavico, nekaj poješ, zraven pa še z osebjem malo pokramljaš in zveš gossip, kaj priporočajo za pogledat v okolici itd. To je zame personal touch.

A si že kdaj potovala izven Evrope? Majhen kafič v zakotni ulici je namreč popolnoma evropski "brand" in v tem smislu si udarila povsem mimo. Te vidim, ko nekje po južni/srednji Ameriki, Aziji ali Afriki iščeš kaj podobnega. Oziroma spregovoriš v nekem x tujem jeziku s tamkajšnjimi prebivalci (v nerazvitih državah zelo malo ljudi govori angleško...).

Zame je Starbucks ena takšna stvar kot Gardaland ali pa vožnja pod Šentviškim hribom. Enkrat na leto mogoče... ostalo je pa že prenajedanje. Pač zelo mi je všeč, vendar se hkrati zavedam, da on regular basis ni ne zdravo in tudi občutek eksotičnosti bi izpuhtel.


Glede brandov v tujih državah... itak so samo v velemestih in tam sem jih osebno zelo vesel. So... nekaj domačega. Po dnevih prebavnih težav in dolgem potovanju je tako lepo sredi Bangkoka stopiti v prijetno klimatiziran prostor, pojesti pico v Pizza Hutu, eno vročo čokolado v Starbucksu, v trgovini morda kupiti Danone jogurt in odigrati eno partijo bowlinga. Vem iz prve roke!
 
Nazadnje urejeno:

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Verjetno res nisem še toliko potovala kot ti (zakaj se mi zdi da se vse zadnje teme tukaj odvijajo v stilu: kolk smo eni ful prepotovali, kje vse smo bili, dajmo se pokazat...) ampak sem bila tudi že v nekaterih 'nerazvitih' območjih tega planeta.

Ne, nisem imela prebavnih motenj pa sem se prehranjevala po lokalih z lokalnimi jedmi, na ulici,... In tudi ko sem prišla nazaj v 'civilizacijo' si nisem nikoli zaželela pizze iz Pizza Hut. In ne boš verjel, ful me vleče nazaj v tiste preproste, odmaknjene kraje brez Pizza hutov, McDonaldsov, Starbucksov........ Nimamo vsi istih želja...in prav je tako.

Vsi ti megalomanski kapitalski velikani se širijo po svetu - vedno več jih je, jaz pa samo upam, da bo nekoč ostal še kakšen košček ozemlja kjer se ne bodo svetili njihovi bleščeči panoji in mi ne bodo stregli brezokusne (ali pa tiste z vsem možnimi umetnimi dodatki za okus) hrane po tekočem traku.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Predvsem sem mislil tisti "kafič v stranski ulici" in kako je po mojem mnenju tudi to neke vrste branding.

Ne vem tudi, kje točno si pobrala hvaljenje... Glede prehrane si očitno imela do sedaj srečo. Verjemi pa, da ko te bo zvilo nekje bogu za hrbtom in ko se bo pred tabo pojavila opcija, da lahko poješ nekaj "domačega"... ne boš predolgo oklevala.

Želel sem samo povedati, da so zame "chain-food" zadeve nekakšen svetilnik v precej razburkanem morju. Vselej dobiš čisto, hranilno in pogojno okusno hrano, pri čemer je včasih prvo dvoje precej pomemben faktor. Pač hočeš nočeš to je najboljši približek domači hrani. Starbucks ima tukaj samo še to dodano vrednost, da mi je dejansko všeč.

Tudi meni je všeč potovati v nerazvite države in preizkušati nove stvari (tudi hrano)... ampak ne glede na vse lepote, je vseeno najlepše priti domov, v Evropo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Starbucks je samo znamka, jaz res ne razumem kaj folk vidi v globalizaciji te štacune. Kamor prideš isto sranje, to je pisano na kožo ameriškim lenuharjem, da vedno jedo in kupujejo iste stvari. No offence.
Ko sredi kake amerike (sverne, srednje ...), francije, anglije ... jokaš za enim dobrim espressom, je Starbucks čisto dober nadomestek - pa še točno veš, kaj boš dobil.
Za razne McDonaldse, Burger kinge ipd velja enako: če kaže slabo, tam vsaj točno veš, kaj boš dobil.