Nadzornik se išče

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Suši se pa kdaj?
confused-1.gif
Aja, takrat, ko sem že notri....:rofl:
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ja, tko nekako....dolgo je relativno, za nekatere 6 mesecev, spet za druge 6 let. Sam sem v prvi skupini, torej 6 mesecev. V kateri si ti ?
smile-1.gif

v prvi

8 mesecev od nakupa pozidane 3 faze do vselitve. če bi bila sila bi bil v 6 noter. 2 so se vlekla dela okoli hiše.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.460
9.194
113
mah, pravim da se da.. če lahko amerikanci vsake tri dni zabetonirajo nov štuk v stolpnici pol ti lahko tud v sloveniji naredijo v 3mesecih dvonadstropno bajto.

mene moti pri montažah, da so manj kompaktne kot zidane. Beton je le beton.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
verjamem da imaš bogate izkušnje z finišerjem in vibra ploščo, ampak gradbišča bajte, montažne in klasične pa z sisekom še od blizu nista vidla. ker če bi, nebi sekala takih pametnih. bajta rabi čas da se posuši in pika. mimo tega ne moreš. predstavljaj si koliko vode se porabi med gradnjo. in ta voda zgine v 3 mesecih al kak
stupid-1.gif
vem za primere novogradenj ko malo po vselitvi že barva odstopa in plesni, ker so glavno besedo imele pametne duše, kot sta vidva
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
realni rok za izgradnjo stanovanjskega objekta, od uvedbe v delo do predaje kupcem, je cca 14 mesecev. seveda se da zadevo speljati hitreje, ampak to ima posledice, tako finančne, kot tudi kvalitativne. jaz bi osebno raje videl, da bi gradnja trajala 1 mesec več in bi bilo kvalitetno narejeno, kot pa da bi bili izvajalci pod pritiskom zaradi lovljenja roka in bi delo opravljali šlampasto
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Moje mnenje? Objekt pustit sušit cca 2 leti (naravno seveda). Sem svoj čas polagal keramiko, tam se takoj opazi.

Drugače pa. Ob morebitnem potresu, si želim, da bi bil v montažni hiši, z ne pretežko streho.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
@naslovniku teme

Za nadzornega najdi osebo, ki ima opravljen strokovni izpit za te zadeve. Armaturo za temeljno betonsko plato naj pregleda vsak detajl. Če boš pa od kakšne 'čudne' betonarne kupoval beton za temeljno ploščo, please, ZS. Boš vsaj vedel kaj imaš!
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Kar se tiče hitrosti izdelave in vselitve klasične : potrebuješ eno(1) zimo sušenja; Lahko da se vseliš po III. gradbeni fazi v 6 mesecih, a v kolikor delaš še omete niti približno.
Omenjena težava mont. hiš je res, da ne moreš med/po končani gradnji kar tako prestavljat stene in instalacije.
V posočju so tudi Lumarjeve ostale pri miru(neporušene);
Glede sušenja s stroji: So pred časom montažniki poizkušali in se opekli; ker vlago spravijo iz elementov, ko je končanao jo elementi takoj vsrkajo in potem.............. Do sedaj nisem videl mont. hišo, ki bi bila vseljiva v 3 mesecih. Obstaja možnost manjše brunarice (Ciproš in še kakšen izvajalec..).
Tudi če je skeletna in ima suhomontažne vse estrihe ni mogoče, bi povdaril normalno kvadraturo za družino = 120 - 140 m2; oz. je , a kako je potem ko se stene ponovno navlažijo ali pred tem , ko so suhe, če so? Sama vlaga ti zelo "dodela parket", pa stene,pohištvo.
V kolikor so izvajaci mont. hiše kolikor toliko korektni, tu hiše pred 6. meseci ne bodo dali v uporabo. Že sami vedo zakaj!!
Ja res, nadzoni je lahko tako-tako, odvisno od investitorja!! Potem pa pišejo štorije o nadzornih, izvajalcih, projektantih....
Sam nadzor se začne dovolj pred začetkom, ne pa na dan montaže hiše!!! No ja, vsaj nekateri izvajalci mont. hiš tako zahtevajo, da ne bo pomote.
Smo pa ljudje različni.
Da samo ameikanci zabetonirajo en štuk na tri (3) dni ne bo držalo. Ga tudi SLO podjetja , verjemite.

LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.460
9.194
113
no v glavnem...nove hiše se zagotovo niso podrle če so bile narejene tako kot se zagre... ..