nadstrešek

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
osebno bi tudi sam pustil dimenzije, ki jih je predlagal mojster.

Bi pa nadstrešek na vsak način naredil kot ločeno enoto - torej brez 'dotikanja' hiše (razen kar daš zaključne pločevine, da ne zateka noter). Ker na teh stikih so vedno problemi...ker vsaka enota diha in dela po svoje in slej kot prej se na stičiščih pojavijo težave (pokanja, razpoke...pač svohnejši bo popustil, kdrorkoli že to bo).
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Dimenzije oz. tloris bi bil 4,5 x 6,5 m. Lokalni cimperman je predvideval, da bi bili stebri debeli 20 x 20 cm, špire pa 12 x 14cm. Kaj se vam zdi? Ni to malo predebelo?

Za tako dimenzijo je dolocil kar primerne debeline - uposteval je tudi veter in sneg
wink-1.gif


Na nasprotni strani vhoda pa mi nekako manjkajo diagonalne vezi v vogalih - le ena je na prvi sliki pri vhodu.
Brez teh bo konstrukcija skripala v vetru, ker jo bo veselo zibalo
tongue-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Dimenzije oz. tloris bi bil 4,5 x 6,5 m. Lokalni cimperman je predvideval, da bi bili stebri debeli 20 x 20 cm, špire pa 12 x 14cm. Kaj se vam zdi? Ni to malo predebelo?

Za tako dimenzijo je dolocil kar primerne debeline - uposteval je tudi veter in sneg
wink-1.gif


Na nasprotni strani vhoda pa mi nekako manjkajo diagonalne vezi v vogalih - le ena je na prvi sliki pri vhodu.
Brez teh bo konstrukcija skripala v vetru, ker jo bo veselo zibalo
tongue-1.gif

Kar nekaj hude krvi je blo že pri hiši zaradi tega nadstreška. Fotr bi najraje znorel ko omenim dimenzije, ki jih je predlagal majster. Najprej mi zrihta majstra, on pove kako bi naredil potem pa fotr pravi da majster nima pojma. No in jaz naj se pa borim z vsemi. Dejte malo sočustvovat zmano
cry12bpy.gif
meša se mi že k so vsi tako pametni.

Kar se vezi oz. rok tiče. Roke definitivno pridejo, sam risala jih nisem, ker je brez rok slika bolj pregledna.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
osebno bi tudi sam pustil dimenzije, ki jih je predlagal mojster.

Bi pa nadstrešek na vsak način naredil kot ločeno enoto - torej brez 'dotikanja' hiše (razen kar daš zaključne pločevine, da ne zateka noter). Ker na teh stikih so vedno problemi...ker vsaka enota diha in dela po svoje in slej kot prej se na stičiščih pojavijo težave (pokanja, razpoke...pač svohnejši bo popustil, kdrorkoli že to bo).

Nadstrešek je planiran tako, da se bo hiše dotikal samo v eni točki in sicer v slemenu. Ne vem če bi šlo tako, da bi bil čist ločen od hiše oz. povezan samo s plehnato obrobo. Problem je, ker stebra, ki sta najbližje hiši nimata poveznika. Če bi ga dali potem bi šel čez vhodna vrata. In ker tega poveznika ni nima sleme na čem stati, zato ga je potrebno vštemati v zid. Mislim, da druge variante ni.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Kar se tiče dimenzij lesa-ta majster jih je pravilno predvideval, ker tudi jaz delam nekaj podobnega.

Verjetno je tudi da je že naredil nekaj takih nadstreškov in dela kar vse z podobnimi dimenzijami lesa.
 

roba

Zelenc'
6. mar 2010
4
0
1
Litija
Obišči stran
za razpon 6,5 m bi jaz uporabil lepljen prednapet nosilec 16x20 slemensko lego pa bi podpr z trikotnimi obešali. Vse se da. Slemenske lage vgrajevati v fasado hiše ni priporočljivo. Ko enkrat prebijete fasado se vam lahko tu začne nabirati kondenz in nevšečnosti kot je plesen se bodo pokazale čez nekaj let.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Moj nadstrešek je narejen tako kot mora. Letošnja zima je bil dober test. Če je zdržal ves ta sneg bo stal še zelo dolgo.
Slemensko lego smo na koncu vseeno naslonili na hišo, ker druge variante ni bilo, v napoto so bila vrata. Mislim pa da z vlago ne bi smelo bit velikega problema, ker je na drugi strani stopnjišče, ki pa ne bo nikoli ogrevano.