nadstrešek

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
toplotni most je lahko vlaga
takle plehnati žleb lahko povzroči zamakanje fasade

100% se da brez sifranja. poglejte, potuhtajte.

predlagej
grin1.gif


Definitivno želim imet pred vhodom neko streho, da zaščitim vrata in da ne rabim tečt iz avta do hiše ko pada dež.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Čeprav se mi je zdela slika na prvi pogled simpatična, sedaj nisem več tako prepričan...

Mene je zmotil občutek, da bo tako vhod v hišo ves čas v senci (ni vse leto poletje) in v bistvu malo podoben vhodu v klet... Vidim, da tale program zna postaviti tudi sence tramov - daj za hec gor še streho, in poglej, kako bo izgledalo... Trenutno vse izgleda zelo zračno, kasneje pa zna biti malo drugače... No, ne vem, mogoče sem pa samo jast mal klavstrofobičen...
smile-1.gif

Men se ne zdi, da ni nič narobe, če je vhod v hišo v senci. Sicer pa je vhod v hišo iz stranske ulice, na glavno cesto ga sploh videti.
Se pa že ves čas po malem bojim, da bo vseskupaj izgledalo kot en kozolec. Ravno zaradi tega nisem želela imet predebelih stebrov, ker bi izgledalo premasivno za tole bajtico.



 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ok

punca si je zaželela nadstrešek. lokacija je znana, razlogi niso pomembni. dejte ji svetovat kako nej na tej loakciji, v taki obliki izpelje najbolje. ne da ga premakne naprej, nazaj itd. ker o tem ne sprasuje.

tnx, vidim da me zastopiš

Lahko pa povem razloge zakaj se mi zdi ta lokacija primerna.

1. Pozimi ni treba veliko kidati snega da prideš do ceste.
2. Zapelješ se z avtom pod nadstrešek in si na suhem, ne rabiš neki po dežju še racat, bog ne daj po kašni toči.
3. Del kjer je podest imava namen kasneje zapreti, tako da bo vhod dobil predprostor, kjer rahko pustiš umazane škarpe ... Recimo danes zvečer k bom prišla iz pospravjajanj bal bi te škarpe zabrisala v kot v tej verandici, tako pa jih bom pustila zunaj, da mi jih bo čez noč lahko kakšen pes odnesel
grin1.gif

4. Vhodna vrata je obvezno treba zaščitit pred dežjem
5. ...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:


a jebatga, to je pa davek na tele nove lepe fensi hiše brez garaž. Pol pa vsak rešuje po svoje kakor ve in zna, nadstreški taki in drugačni, pa vidiš nekje v hribih fensi vikend in un kovinsko-stekleni ukrivljeni nadstrešek, ki paše v okolje ama 0!! Da bi ga najraje podminiral!!

Najina hiša ni ne nova, še manj pa da bi bla fensi. Imam v podpisu link do spletnika, kjer se da hišo tud videti kako izgleda od zunaj.
Garaža je pa iz druge strani hiše.

 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
spet bos mokra, al boš pa ful cudn hodila po stengah, al pa slabo vidim

Zarad tistega stebra spredaj misliš ane, da bom mokra? Saj zato sem pa v štartu nardila tako da sprednji, srednji steber stoji na podestu. Sam potem so se pa pojavili pomisleki glede lege.

začaran krog
cry12bpy.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Aja, sem narobe mislil, da bo pod nadstreškom avto tudi parkiran...

Ampak kmalu bosta pri bajti dva avta (če nista že) ali pa štirje
smile-1.gif
...ampak dobr, ti že veš.

Original bajta je verjetno mela nadstrešek nad vhodnimi vrati? A so ta vrata nova - dodatna?
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ja pod nadstreškom bo tud parkiran avto, seveda. Sam za okras ga ne rabim.

Original hiša je imela eno grdosijo nad vrati. Ubistvu je bil balkon brez ograje, ker so bila prej nad vhodnimi vrati balkonska vrata, ki smo jih potem spremenili v okno.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
saj stopnice ni nujno da tečejo ob hiši, lahko jih tudi polkrožno narediš, da je del obrnjen tudi vzdolž nadstreška, prečno na hišo.

lp
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Problem je, ker je podest že narejen in ga nimamo namena podirat. Dozidali bomo samo še 3 stopnice. Mogoče bi se jih dalo narediti kako drugače kot sem narisala, sam nimam kakšne dobre ideje. Ne bi jih pa delali prečno na hišo, ker potem jemljejo prostor za parkiranje avta.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Moje mnenje je, da mora podest obvezno imeti stopnice na vseh treh straneh... Drugače cel lajf hodiš okrog njega...
tongue-1.gif


Kako je narejena garaža, za en avto? Se da iz nje iti v hišo? Problem je lahko tole, če bo nadstrešek širok za en sam avto, potem z drugim iz garaže ne moreš na cesto... In če ga moraš prestaviti, ko je dež, ga seveda moraš dati ven izpod strehe...

Meni bi bila še najbolj všeč varianta, da je nadstrešek širok za dva avta (je to prostorsko izvedljivo?)... Potem imaš garažo frej, če pa je na dvorišču gužva, daš lahko še vedno vanjo avto(e)...
zmaga.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
a do garaže je moogče priti z avtom če je en parkiran pod nadstreškom? Mislim, so z one strani še kaka vrata v ograji?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Bi se vkljucil v temo z enim vprasanjem, sicer se tice strehe in ne nadstreska, ampak so verjetno tukaj ta pravi majstri zbrani.
Vprasanje je sledece, majster trdi da se dandanes 'vse' lesene strehe delajo z frisnim lesom. Drzi? Kdaj se ta les barva oz. ali se ga sploh lahko frisnega barva?
Ima mogoce kdo kaksne kontakte za nabavo tramov? Kar smo povprasevali naj bi bilo okoli 220Eu na kubik. Majstr pravi da dobi za 160.
Hvala!
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Moje mnenje je, da mora podest obvezno imeti stopnice na vseh treh straneh... Drugače cel lajf hodiš okrog njega...
tongue-1.gif


Kako je narejena garaža, za en avto? Se da iz nje iti v hišo? Problem je lahko tole, če bo nadstrešek širok za en sam avto, potem z drugim iz garaže ne moreš na cesto... In če ga moraš prestaviti, ko je dež, ga seveda moraš dati ven izpod strehe...

Meni bi bila še najbolj všeč varianta, da je nadstrešek širok za dva avta (je to prostorsko izvedljivo?)... Potem imaš garažo frej, če pa je na dvorišču gužva, daš lahko še vedno vanjo avto(e)...
zmaga.gif

Če bi kdaj moja veljala (
tongue-1.gif
), bi podest šel in bi vse naredili na novo. Veliko stvari bi bilo potem lažjih. Tako pa podest ostaja in zdaj se moramo vrtet okrog njega. Kar se vštemanja tiče bo bol težka, ker ostali prebivalci niso navdušeni nad to idejo. Sem tudi jaz že to predlagala pa niso bli za, žal. Sicer pa če naredimo tak kot je na slikcah tudi ni tako neuporabno, saj s tem pridobim še en predprostor pred hišo. Kasneje ga imava namen zapreti.

garaža
Garaža je samo za en avto in je povezana z ostalo hišo. Pa tudi uvoz in izvoz v garažo ne bi bil oviran, če bi bil na drugi strani hiše pod nadsteškom parkiran avto, saj imam dovoz do hiše iz dveh strani. Ndstrešek pa na tem mestu kot ga imamo namen postaviti ne more biti za dva avta, ker potem presežem kvadraturo 30 m2, kar pa pomeni, da se projekt podraži in zavleče (papirji, arhitekti ...).

Razen če podest podremo potem lahko naredimo tako velik nadstrešek da bi bilo prostora za dva avta. Mogoče jih pa prepričam.
smile-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
citiram .... Razen če podest podremo potem lahko naredimo tako velik nadstrešek da bi bilo prostora za dva avta. Mogoče jih pa prepričam.

definitivno je to edina prava resitev .....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.957
9.016
113
EU
S katerim programom pa to rišeš ?
Jaz bi tudi moral nekaj podobnega narediti.