nadstrešek, pergola

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če se dela streha z minimalnim naklonom se lahko uporabi kaka kritina?
ali delati lepljen les, ali navaden? max razpon nosilne konstrukcije je 3,5m, streha pa dolžina 4m za špirovce.

dobovsek ti si neki v teh vodah, ali nisi?
Hanzi zdej lahko kaj pametnega poveš
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mi smo lani delali nadstrešek za 4+ avte, širina cca 6m (med dvema hišama), dolžina skoraj 13, stoji na 6 lesenih stebrih, hiši sta zgolj za "mero". Padec cca pol metra na celi dolžini, podeskano in polatano, na vrhu trapezna pločevina s filcem spodaj - prašno barvana. Leseni del pohorska smreka, tri prečne cca 20X30 cm (lahko pa ti točno zmerim). Letošnji sneg zdržalo BP!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
če se dela streha z minimalnim naklonom se lahko uporabi kaka kritina?
ali delati lepljen les, ali navaden? max razpon nosilne konstrukcije je 3,5m, streha pa dolžina 4m za špirovce.

dobovsek ti si neki v teh vodah, ali nisi?
Hanzi zdej lahko kaj pametnega poveš
(Trapezna) Plocevina v enem kosu, mogoce tudi kaksen namenski bitumenski trak
Lepljen les ima to prednost da se ne zvija pa preseke lahko delas z njim ki jih pri naravnem lesu ne mores dobiti. Je pa 3x drazji od naravnega


Ce razpona nimas vecjega od 3,5 metra, potem je najvecji tram 16/20 dovolj. Najbrz bi se kaksna 2-4cm (pod 14/16 ne hodi, ker bos prisparal za eno malco pri nabavi lesa, pa tudi lepse zgleda ce nisobravno samo sibice skupaj zlozene) lahko manjsal presek, ampak ob konkretnem snegu lahko pricakujes kak poves ki bo viden tudi s prostim ocesom.
Je pa lazje dat oceno ce kaj narises. Statik ti bo pa izracunal. Jaz ne grem vec iskat 2 desetletji starih solskih zapisov iz statike.
Stajerca pijem ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

če se dela streha z minimalnim naklonom se lahko uporabi kaka kritina?
ali delati lepljen les, ali navaden? max razpon nosilne konstrukcije je 3,5m, streha pa dolžina 4m za špirovce.

dobovsek ti si neki v teh vodah, ali nisi?
Hanzi zdej lahko kaj pametnega poveš

Obijev nadstrešek za 199 EUR je z lahkoto preživel letošni rekordni sneg :)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Hanzi ne bi šel v lepljen, če ni potrebe. sednaji 3 na 3 stoji iz tega navdnega in se ni nič zvil. je počil, kar pa me ne moti. pa ga je fajn pregrelo med kurjenjem.
pločevina mi ne diši najbolj, ampak je očitno ena opcija.

druga je klasična dvokapnica.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
S ceglom ne mores iti bistveno pod 15 stopinj, s salonitkami ne bistveno pod 8 al kolk ze. S plehom gres lahko pod 5.
Ni mi pa cisto jasno zakaj se na mcgiverjemu plehu nic ne slisi.
En nasvet pss forumasa. Pleh sravfsj v kovino in ne v les
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker mamo na tisto stran samo eno okno od stopnišča. ;)

Dejansko se zelo malo sliši, zakaj ne vem, vsi sicer dobro slišimo - razen ko nočemo. :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Aha, sicer pa normalen dez na moker pleh se res ne slisi v hiso( pa tudi zunaj ne veliko) ce pa zacne z dez z debelimi kapljami, pa se na zacetku najbrz kar slisi, da o kaki toci ali sodri ne pisem
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Se glede lesa
Najbolj pogumni ali najbl skrti bi zadevo sestavili tudi iz 10/12. Pa bi zadeva tudi stala. Sicer pa si ze dobil predlog
Bau / obi 200 evrov.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hja ... najbl pogumni, najbl škrti. Stvar preračuna konstrukcije. Optimist bo rekel, da je kozarec napol poln, pesimist da je napol prazen, inženir pa, da je pol prevelik.

Če avtorja matra naklon strehe oz. debelina strešne konstrukcije, naj razmisli o jekleni izvedbi. Če jo podeska, lahko pokrije tudi s folijo za ravne strehe pa malce atike naokoli, in ima zgolj tisti 1,5° padec, toliko da odteka. Pa količine snega ne pozabit.

Če bi dal zadevo nekemu statiku, ga ne bo stalo kaj več kot 120 Ejev ... pa je na varni strani.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
S ceglom ne mores iti bistveno pod 15 stopinj, s salonitkami ne bistveno pod 8 al kolk ze. S plehom gres lahko pod 5.
Ni mi pa cisto jasno zakaj se na mcgiverjemu plehu nic ne slisi.
En nasvet pss forumasa. Pleh sravfsj v kovino in ne v les

Obstaja Bramac sistem za 7 stopinj. STRAN 17
Pri nas je že ene 5 let na hiši, kjer imamo naklon mislim, da okoli 14 stopinj in deluje BP... :cheer:
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
po vsem prebranem, sedenju in buljenju v dvorišče je zadeva prešla v klasično dvokapnico. streha iz 240 na 400 v 7 metrov. potem naprej 400 in naklon v drugo smer na 240 v 4 metre. dvokapnica z grebenom.

dal sem enmu tišlerju povpraševanje za ppstavitev konstrukcije, stebri, povezava, špirovci. podeskal bom sam, letve sam nabil, prekril sam z opečnim ceglom.
vprašanje je, ali iti v lepljen les ali ne. vsi kosi so do 350 razen grebena, ki bo občutno daljši, slabih 8 na uč, brez računanja.
sedaj imam del 300 na 300 iz navadnega in greben cca 400 in se nič ne krivi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Daj vzemi svincnik pa naredi skico na papir ker ne vem kje bos ti imel 8m tram. Ker ce bos imel samo na koncu podprt ta tram, potem bo tezka brez lepljenca
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Obstaja Bramac sistem za 7 stopinj. STRAN 17
Pri nas je že ene 5 let na hiši, kjer imamo naklon mislim, da okoli 14 stopinj in deluje BP... :cheer:
14 je 2x vec kot 7. Probaj s kolesom iti v 7°, potem pa v 14° pa porocaj. Sicer pa so naredili zobcek ki "preprecuje" da bi veter vodo porinil pod streho.
Je pa tako polozna streha pokrita s stresniki garancija za nastanek mahu, zastajanje vode, zmrzal in pospeseno propadanje stresnikov.
Me tudi zanima drobni tisk v garancijskih pogojih. Pred leti je imel mislim da 30 let garancije, pa ga je ze precej ljudi dol zmetalo. Bistveno prej kot da bi minilo 30 let. Na lastne stroske, je na strosek bramaca
 
Nazadnje urejeno: