nadstrešek, pergola

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sleme je po vrhi strehe, horizontalno..greben je na 'prelomu' poševno. reciva kontra od žlote. se pravi dvokapnica, ne V kjer sta en nasproti drugega strehi, ampak ena gre od tebe gor, druga pa z leve gor.

stojiš pred objektom. pred tabo je streha na 240 in na desni polici gre v celoti na 400, na levi pa začne padati od 400 proti 240.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
14 je 2x vec kot 7. Probaj s kolesom iti v 7°, potem pa v 14° pa porocaj. Sicer pa so naredili zobcek ki "preprecuje" da bi veter vodo porinil pod streho.
Je pa tako polozna streha pokrita s stresniki garancija za nastanek mahu, zastajanje vode, zmrzal in pospeseno propadanje stresnikov.
Me tudi zanima drobni tisk v garancijskih pogojih. Pred leti je imel mislim da 30 let garancije, pa ga je ze precej ljudi dol zmetalo. Bistveno prej kot da bi minilo 30 let. Na lastne stroske, je na strosek bramaca

Vem kaj je razlika med 7 in 14. 3/4 naše strehe ima naklon 45, 1/4 pa 14. "Kovini" nismo bili naklonjeni, ker ti ob neurju olupi večji del strehe, pa tudi sam težko kaj kasneje posegaš, če je potrebno. Pri nas se obnese BP, je pa res spodaj še zračni kanal in sekundarna kritina. Voda sigurno ne zastaja, o mahu ne duha ne sluha, je pa res to južna stran hiše. Sem bil pa vsaj 10x na strehi od kar je položena...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Bom malo zlorabil temo:
Imel bi nadstrešek nad atrijem, cca 7 metrov dolžine, cca 2 metra ven od stene. Brez opor na tla, sidrano le v steno (seveda lahko vpeto nekam višje). Čim bolj lahka konstrukcija (čim manj železja, čim več stekla). Pa z neko tenda varianto oz senčenjem spodaj ...
Ker sem se slučajno znašel na sejmu Dom, sem naredil 1 krog in našel le www.termoflor.si, ampak skoraj dvomom, da so edini pri nas, ki bi kaj takega počeli. Kak dobra priporočila? Na kako ceno na sploh računam?
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Jaz sem dal par let nazaj za tako reč dimenzij 7x4m 6k€. Izbiral sem med Termofolor in M-Kaiser (ti so bili nekih 500€ dražji).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Ja, ampak ta je podprta v tla ipd. Za te so mi cene dokaj znane, pa vsi jih imajo v ponudbi. Ko pa rečeš, da ne bi imel nosilcev v tla, se pa zgled aizbira zoži (ali pa samo dobro skrivajo, da imajo v ponudbi).
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.431
858
113
Bom malo zlorabil temo:
Imel bi nadstrešek nad atrijem, cca 7 metrov dolžine, cca 2 metra ven od stene. Brez opor na tla, sidrano le v steno (seveda lahko vpeto nekam višje). Čim bolj lahka konstrukcija (čim manj železja, čim več stekla). Pa z neko tenda varianto oz senčenjem spodaj ...
Ker sem se slučajno znašel na sejmu Dom, sem naredil 1 krog in našel le www.termoflor.si, ampak skoraj dvomom, da so edini pri nas, ki bi kaj takega počeli. Kak dobra priporočila? Na kako ceno na sploh računam?
Izvesti se da, vendar ni vec tako enostavno, niti poceni.
Pa po spominu se mi zdi, da rabis gd za tak objekt, glede nato, da ga pripenjas na hiso.
Zato pa je na spodnji sliki konstrukcija, ki ima tudi ob steni stebre. Je kao samostojna.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kaj takega tudi ne morejo imeti na voljo kar tako po katalogu, ker je potrebno gradbeno dovoljenje in temu primerna izvedba, ki je od primera do primera lahko precej drugačna.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Izvesti se da, vendar ni vec tako enostavno, niti poceni.
Pa po spominu se mi zdi, da rabis gd za tak objekt, glede nato, da ga pripenjas na hiso.
Zato pa je na spodnji sliki konstrukcija, ki ima tudi ob steni stebre. Je kao samostojna.

Pri meni je bil glavni razlog, da se mi ni dalo jajcati s stenskimi nosilci in s tem povezanimi toplotnimi mostovi itd. Še dva stebra ob steni pa basta. Itak jih bom skril s stensko oblogo in terasnim pohištvom.

Drugače se pa najde. Npr. Steklarstvo Kresal, Inoks Plus ali MN ograje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Kul linki. S toplotnimi ne bi smelo biti prblema, ker bi se za spodnjo oporo delu uporabit pritrdišča obstoječe balkonske ograje, zgornja pa bi šla v steno že v podstrešju, ki ni izolirano ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.311
6.528
113
nja, čeprav sem bil že skoraj odločen za steklen nadstrešek, so spet v igri spremembe :)

Idealen produkt bi bil takšen: https://www.lamelna-pergola.si/lamelna-pergola-sky

Torej lamelna pergola, katera se lahko v celoti pospravi v kaseto.
Pozna še kdo koga, ki to izdeluje, ali je zgornja firma edina, ki se s tem ukvarja?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Najprej se moraš odločiti, ali hočeš samo senco, ali samo zaščito pred dežjem, ali oboje hkrati ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.311
6.528
113
Vse. Torej senco ko hočemo, sonce ko hočemo, zaščito ko hočemo. Če so lamele fiksne vseeno malo blokirajo sonce, ker jih ne moreš imeti ves čas pod idealnim kotom, zato obvezno, da se pospravijo v kaseto takrat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Vse. Torej senco ko hočemo, sonce ko hočemo, zaščito ko hočemo. Če so lamele fiksne vseeno malo blokirajo sonce, ker jih ne moreš imeti ves čas pod idealnim kotom, zato obvezno, da se pospravijo v kaseto takrat.
Torej rabiš steklo + te žaluzije z zgornjega linka.