Nadomstilo za uporabo stavbnega zemljišča

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Ravno sem dobil omenjeno odločbo Dursa oz. Mestne občine Ljubljana.

Če morda kdo ve, ali ni bilo plačilo "Nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča" uvedeno zaradi tega, ker je bilo pred davnimi časi vse zemljišče v Jugoslaviji in pozneje v RS družbena lastnina.
Če si zdaj lastnik zemljišča, na katerem stoji tvoja nepremičnina, si plačal vse komunalne prispevke ob izgradnji objekta,..., zakaj bi zdaj občini plačeval "Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča", če je le to moje. Saj so dobili že plačane vse komunalne prispevke. Prav tako nam zaračunajo vsak mesec odvoz odpadkov, vodo, kanalščino,...

Poleg tega sem na odločbi opazil, da mi "Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča" (ki je naše, privatno) za garažo opisujejo kot stanovanjski namen in obračunavajo po isti ceni kot za stanovanje.

Poleg tega pa na odločbi piše:

"Vrednost točke za leto 2013 za zazidana stavbna zemljišča znaša 0.000481 EUR/m2/mesec in za nezazidana stvabna zemljišča 0.000722 EUR/m2/mesec.

Se pravi, da če jaz za garažo 12 m2 plačam 14,89 EUR, bo Jankovič za svoje zemljišče na barju (12.000 m2) plačal 22.335,00 EUR?
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
V bistvu je zanimivo da je so pred časom res nekateri birokrati razlagali da lastnikom zemlje ni potrebno plačevat tega davka. Mi ga nismo plačeval kakih 7 let. Po tem smo dobili spet pošto s položnico... smo vprašali zakaj je to tako, če nam 7 let po vpisu hiše v zemljiško knjigo in te heci ni bilo treba... itak je vse naše, ne občinsko. So odgovoril da so bili narobe razumljeni pravni akti s strani odgovornih, da zaradi dobrote občine celo nismo nič dolžni za čas ko nam niso pošiljal računov... ampak da bo treba za naprej pa plačevat.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.980
113
EU
Temu bi rekel, da je ostal stari socijalistični naziv "nadomestilo" za davščine na nepremičnine. Razumem da se plača nadomestilo za stanovanje, ki je v bloku. Blok pa stoji na občinski zemlji, katere nisem kupil.
Za hišo pa je res malo čudno. Kupim hišo z zeljo in plačam nadomestilo za uporabo. Torej ni moje in mi lahko še enkrat prodajo
13.gif