Nadgradil sem procesor - računalnik se ne prižge?!

urosbe

Zelenc'
5. okt 2007
20
0
1
Na domačem računalniku sem nadgradil procesor in sicer plata je INTEL 865GLC, procesor ki je do sedaj tiktakal na njej je bil Intel Celeron 2.4 GHz 400 MHz 128 MB cache. Pred kratkim pa sem le-tega zamenjal z Pentium4 2.8 GHz, 533 MHz, 1 MB cache, ki je podprt na seznamu procesorjev, ki pašejo na to plato. Gre za Socket 478 procesor. Lista podprtih procesorjev: http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/D865GLC/sb/CS-026965.htm

Čim priklopim napajalni kabel se računalnik prižge in gumb za vklop/izklop sploh ne reagira - da bi ga ugasnil. Torej prižge se sam, to je že čudno. Kot drugo pa... na monitorju le utripa standby lučka, kot da bi bil kabel odklopljen od grafične. Od tukaj naprej ne gre. Ker sem predvideval, da je procesor fuč, sem ga zamenjal za drugega-identičnih specifikacij. Tudi drugi počne enako.

Plata ima zadnji BIOS, zanimivo mi je pa tudi, če potipam procesor in držim prst na njem, se v celi minuti ne segreje niti za malenkost.

Kakšna ideja kaj naj še preizkusim?
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Si novi procesor vstavil v lezisce s pomocjo vodila ? To je tista palcka ob strani lezisca, ki se dvigne za 90 stopinj...
 

urosbe

Zelenc'
5. okt 2007
20
0
1
Seveda, palčko dvigneš, vstaviš procesor, tako da nogice sedejo lepo notri in palčko spustiš. Ne delam prvič teh stvari, sem pa prvič s problemom, da procesor nagaja. Vedno je bil kakšen ram, grafična. Ko vstavim Celerona nazaj, vse deluje tako kot mora.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tudi meni smrdi po tem...
Sicer se je pa meni se je to zgodilo samo dvakrat, da se mašina ni prižgala: enkrat ko sem slabo/na pol vstavil procesor (še na slot1) in ko sem imel prejšnjega navitega in nisem nazaj spustil frekvence. Samo če je resetiral bios...

lp
 

urosbe

Zelenc'
5. okt 2007
20
0
1
Žal nimam druge plate s tem vodilom. Je pa to že drugi procesor (prvega sem zamenjal, ker sem pač mislil, da je procesor zanič). Ta je identičen kot prvi po specifikacijah, le da je drug.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Mogoče rabiš kakš bios update. Na listi ki si jo prilepu piše da rabi verzijo p03 ali novejšo.

edit: vidm zdej da je p03 najnižja verzija
 
Nazadnje urejeno:

urosbe

Zelenc'
5. okt 2007
20
0
1
BIOS je nadgrajen na najnovejšo verzijo. Že prej je bil novejši od te predpisane za podporo temu procesorju, pa sem ga še flashal na najnovejšega, ki sploh obstaja. Žal ne pomaga.