Na sv. prvenstvo pizzopekov posiljamo gozdarja...

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
...sicer nepomebna novica, ampak v svoji biti cisto v nasem stilu. Gledam zdaj na SLO1, slovensko kroniko in zacudeno gledam napovednik - beri naslov teme - in cakam na prispevek. Tocno tako kot sem si predstavlajl... Martin Žeks v doma narejeni peči, v privat klubu za prijatlje, bolj kot gostilni, na porumenelo testo na ribežen riba sir, gor mece pizza sunko in neko no name suho salamo, vmes navrze, da ne ni vazno kaksno moko uporabis in, da je to, to..., ko potegne pizzo iz luknje pa se nekaj s penzlom po njej maze.. in odnese za mizo, kjer dva modela komj cakata na plen in veselo gor stiskata Heinzov kečap. In to je strokovna komisija ocenila kot najboljso pizzo v SLO.

Ne me narobe razumet, lahko je super fina in vse, ampak, na svetovnem prenstvu v Neaplju veljajo strogo napisana pravila, od tega kaksen mlin se uporablja za mletje,, kak tip moke, kateri pelati, bivolja mozzarella, leopardji vzorec na testu, napihnjen rob, tanka sredica, bukova drva, temperatura, kvas odlezano testo, pravil je za par deset strani, mi pa posiljamo Martina Zeksa drvarja, ki za prilogo ponudi Heinz kečap... n.e.m.e.j.e.b.a.t. To je huje kot poslati na evrovizijo Kalamare in ansambel Roka Zlindre.
Kolikor vidim na videu iz linka, niti ni tak amater, kar se tiče pic... Morda bi bilo potrebno poskusit, kakšne so njegove pice, preden se ga skritizira.
https://sobotainfo.com/novica/...rekmurec/422491

Že če pomislim na slovenske kao vrhunske picerije (katere nekateri zelo hvalijo) in njihov pofl, ki pride iz peči, me mine do pice v naših picerijah, veliko rajši si jo sam spečem kar v domači pečici. Sploh, odkar sem stestiral kar nekaj italijanskih picerij...

Če je za nekoga vrhunska picerija tista, ki ima jedilnik na 10 straneh in kjer na pice mečejo vso možno kramo (od ananasa dalje), material pa jim dobavlja Deportivo ali Kvibo, potem vidim, kam je padla kakovost in kritičnost...

Zmagajo pa itak picerije, kjer uporabljajo plehnate modele...
rolleyes-1.gif
 

mihec87

Pripravnik
10. feb 2016
31
4
8
Posnetek v oddaji je, pač pa novinarska predstavitev tega picopeka..tako da tista dva ki nalivata ketchup nista žirija(kot kuhar pač nisi kriv če gost zaliva jed z ketchupom, poprom ali pa hoče well done steak...In nikjer ne piše da je spekel tako pico..
 
Nazadnje urejeno:

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
@sistemik - kje pa imajo po tvojem mnenju najboljšo pico (poleg domače)?
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
584
113
No lepo, da si jo najdu, mislim O’haro
Drgač pa pirčke ma tud dobre Marin
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Mene je pa etna zelo hladnega pustila...nevem, sam še ena gostilniška pica...mogoče sem pa napačno naročil, vendar niti testo ni bilo vav
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik softi pravi:
prleki so carji.

Goričko nikoli ni bilo v Prlekiji in nikoli ne bo. Mal zemljepisa Slovenije pa bi lahko obvladal tudi če si Bosanec.

Pa tale gozdar ima kar nekaj kuharskega znanja(končal je kuharsko šolo, kuhal po znanih avstrijskih restavracijah, kuhal in asisitral priznanim kuharskim mojstrom) mi je pa jasno, da imate v centralni Sloveniji paniko ko zmaga nekdo, iz periferije.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Najbrž je mislil samo Etno iz divače, ker tista v podutiku je polom
wink-1.gif

Jaz sem to v DIvači konzumiral, nisem vedel da je še v Podutiku
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
mene so tud enkrat nategnl da sem v divaci ce se nemotim ravno v etni jedel pico, pa je bila tisto zame zalost od pice, , razn ce se taki plasticn monotoni vzorci mase na pici iscejo pa je zato dobra. Meni so bile sestavine bolj porazne

Tista picerija je mela temnejsi interior pa ob glavni cesti kot cez centerje bila zastekljena, zdej nevem ce je to to
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik disc pravi:
@sistemik - kje pa imajo po tvojem mnenju najboljšo pico (poleg domače)?
Do sedaj sem jedel vrhunske pice v eni piceriji v Firencah, prav tako sem jedle vrhunske pice v Padovi in Bologni.


Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Etna, Divača. Drugače pa O'Hara, Zagreb.
Oprosti, ampak ko pogledam jedilnik za Etno, vidim v njem enak pofl kot v vseh ostalih slovenskih picerijah. Poceni siri in pica šunke...
primer:
NAPOLI
(pelati, sir, slanina, jurčki, oliva, origano)
klasična pica Napoli (Napolitana) je sestavljena iz omake, mozzarele in inčunov. Nobene salame in jurčkov ni na njej... Kar nekaj.

MARGARITA
(pelati, sir, oliva, origano)
Sir? Olive? Origano? Resno?
stupid-1.gif


CAPRICCIOSA
(pelati, mozzarella, šampinjoni, artičoke, oliva, origano)
Kje je kuhana šunka? Kaki origano, kje je bazilika?

Nekaj primerov, katerih imena pic nimajo nobene povezave s tradicionalnimi italijanskimi picami.

Nekaj čisto drugega jeO'hara iz Zagreba, ki ima po videnem iz jedilnega lista moj garantiran obisk ob naslednji poti v Zagreb.
aplauz.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Mrbit so res dobri.
Ne vem pa, zakaj majo vse pice zazgan rob.

Kr eki, pa ce temu 100x recete avtenticnost in originalnost.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Tale zažgan rob je znak, da je krušna peč vroča kot mora bit, edino pico bi morali vzet ven nekaj sekund prej.

Npr. v Firencah, kjer greva z mojo večkrat na pico, je pica v peči max. 1,5 - 2 minuti (nisem še meril časa, bom pa enkrat to ob priložnosti storil), pa je pica ravno prav pečena. Če bi jo pustil v peči nekaj sekund dalje, bi imela prav tako črn rob.

Po slikah sodeč se boma morala z mojo tam ustavit, ker pice so videt super, črnino se da pa brez težav odstranit.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Če se že pogovarjamo o najbolj avtentični, kaj pa Verace...tam je bilo meni Top, kar se tiče originala...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Mrbit so res dobri.
Ne vem pa, zakaj majo vse pice zazgan rob.

Kr eki, pa ce temu 100x recete avtenticnost in originalnost.

To smo ze tolikokrat debatirali..., meni se ne da vec razlagat. Ce malo pomislils, bos morda ugotovil zakaj je “zazgana”