Na HP iPAQ HX4700 bluetooth ne najde več mobitela.

Zvezdavi

Zelenc'
5. jan 2010
13
0
1
Ljubljana
Pozdravljeni!

Sem nov, tako na forumu, kot v deželi dlančnikov. Sem si enega dlančnika zaželel (ker mi je rokovnik prevelik) in nabavil zgoraj omenjega (rabljenega). In ko sem malce sprobaval povezave, sem opazil da stvar lepo deluje. Dokler nisem s svojo firbčnostjo odstranil baterijo, da vidim kako še drugače izgleda in ko sem jo vstavil nazaj in prižgal dlančnik, sem opazil, da bluetooth povezava kar naenkrat ne deluje več.
Saj ne bi vedel, če se prej ne bi prepričal, da je normalno dlačnik prepoznal telefon in obratno. Sedaj pa ne en, ne drug ne prepoznata drug drugega. Sem vse živo že probal, pa nisem našel rešitve. Sumim, da so se podrle kakšne nastavitve, ker mi je prodajalec rekel, naj pazim na baterijo, da se mi ne bo popolnoma izpraznila, ker naj bi vse nastavitve šle k vragu.
Zato se obračam na vas, če bi mi lahko še vi kaj svetovali s vojimi izkušnjami.

Hvala že v naprej.
 

SynTax64

Pripravnik
6. jan 2009
74
0
6
Maš omogočeno "Make this device visible to other devices" v nastavitvah za bluetooth?
 

Zvezdavi

Zelenc'
5. jan 2010
13
0
1
Ljubljana
Hm, ravno tako ne piše, je pa pod zafikek "Accessibility" sledeče obkljukano:
- Allow other devices to connect
-All devices
- Other devices can discover me
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Kateri operacijski sistem imaš? Verjetno še prvi orginalni, pred nagradnjo se je tudi meni vse sesuvalo ko je zmanjkalo baterije, po nadgradnji na WM6, pa vse dela ok.
 

Zvezdavi

Zelenc'
5. jan 2010
13
0
1
Ljubljana
Predvidevam, da je to Windows Mobile, serija 6. Sem še čisto sveže pečen kar se dlančnikov tiče. Jaz pa imam operacijski sistem Windows Mobile 2003 Second Edition, Version 4.21.1008.
Sicer iščem kot nor po netu, pa mi zaenkrat še ni obrodilo sadov z WM6.

Lahko pomagaš?
 

alabaster

Pripravnik
28. feb 2008
201
20
18
Od WM5 dalje se programi shranjujejo v ram, medtem ko WM2003 te možnosti nima in je potrebno ob zamenjavi baterije ali ko se le ta čisto izprazni, ponovno inštalirati vse programe. Enake težave sem imel na hx2410 in z nadgradnjo na WM5 se je vse to uredilo.
Za rome poglej na wm6.winmobile.us/hpmain.htm , spodaj dobiš tudi navodila za nadgradnjo.
 

Zvezdavi

Zelenc'
5. jan 2010
13
0
1
Ljubljana
Hvala za pomoč, upam da mi uspe. Zdaj se še lahko hecam, ker nimam še nič pomembnih stvari na dlančniku. Kasneje pa bi bil problem.
 

Zvezdavi

Zelenc'
5. jan 2010
13
0
1
Ljubljana
Sem uspel instalirati WM6, pa imam občutek, da je kar malce počasnejši, ni tako odziven. Mogoče bi ga moral updejtat?
 
Nazadnje urejeno:

alabaster

Pripravnik
28. feb 2008
201
20
18
Po forumih sodeč, je pda po nadgradnji res počasen - predlagajo hard reset in inštaliranje programov na kartico. Obstajajo tudi tako imenovane "lahke" (okrnjene) verzije nadgradenj.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Na svojem IPAQ z WM2003 sem moral naložiti novi Bluetooth stack, da mi je takrat deloval z aktualnim telefonom (SE T610 je delal OK na starem stacku, SE K700i pa brez novega ni bil uporaben v povezavi z dlančnikom).

No, ta naknadno naloženi BT Stack je šel k vragu vsakič, ko se je IPAQu do konca spraznila baterija in ga je bilo potrebno na novo nalagati.


LP,

Milan
 

Zvezdavi

Zelenc'
5. jan 2010
13
0
1
Ljubljana
Ja, očitno je to res z WM2003, kar mi je skrajno čudno in neumno od programerjev. Mislim pa da je z WM6 res ta težava odstranjena. Kar se pa BT-ja tiče, ga pa meni sedaj zazna, le še povezati mi ne uspe obeh (čeprav sem ju pred vsem tem že uspešno povezal).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Mani tudi dela hx4700 najlepše od rusa: Kozhura edition WM6.1 in nimam problemov ko odstranim baterijo.