Mrtev TP-LINK WR1043ND

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.134
2.475
113
Zanimivo, da kar ostane z utripanjem SYS lučke. Kaj takega se meni nikoli ni dogajalo, zmeraj se čisto normalno naloži, pa tudi posodabljal sem ga že nekajkrat po sesutju
.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ne vem kaj ga matra, sem pa bral da naj bi gargoyle in openwrt na določenih verzijah izgubljal wan. Bom se še malo igral ko bom imel čas.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Na prvi pogled zgleda, kot da OpenWRT ne podpira MIMO (ali ga podpira slabo).

Najprej si imel laptop omejen na en kanal (20MHz):
- z original FW je delovan po "dveh žarkih" (MIMO) in en frekvečni kanal: 130 Mbps
- z OpenWRT pa en žarek in en kanal: 65 Mbps

Potem ko si na laptopu vklopil še dvojni kanal (40MHz) si "podvojil" prenos:
- OpenWRT zdaj dela na 40MHz, en žarek: 150 Mbps

Številke se ujemajo z maksimalno teoretično možno hitrostjo pri posameznih parametrih.

Stavim pol sixpacka, da bi z original FW delal na 300 Mbps
wink-1.gif


Je pa res, da je to kar nestabilno, torej če ni lepe povezave med ruterjem in laptopom, potem ne bo ostalo na 300.
Torej mora biti blizu (ne preblizu, recimo 4 meter, brez vmesnih ovir), pa mirujoče. Razen tega je orientacija tudi pomebna:
tri antene na ruterju dati v tri različne smeri ("robovi kocke"), pa probat nekaj orientacij laptopa. Kot rečeno, na mizi, da miruje, lahko tudi na tleh, za probo.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Je nekako tako kot si opisal ja ampak če se z original fwjem usuje. Jaz potrebujem stabilen fw. Tomato na 54gl linksysu dela ko urca, imam lahko uptime po par mesecev in ne počepne, na tp-linku pa 4 naprave recimo, nobene posebne obremenitve in zadeva sama od sebe poklekne. Meni osebno je 150mbps vrh glave ker je opazna pohitritev v primerjavi z 54mbps. Zahtevam samo še stabilnost, ker ko mene ni doma in zadeva pade dol in reset ne pomaga je kriza, ker nihče drug nima pojma o tem.

Probal bi še ddwrt samo kaj ko mi ga je brickalo za vsako. Bom probal še z novejšim factory to ddwrt, ki sem ga včeraj našel, da vidim kako bo.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Itak. Original FW sem mislil le kot potrditev zgornjih domnev.

Sam imam tudi OpenWRT na vseh ruterjih.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Sem našel en vodič za ta router, če se serijska št. routerja začne z 12 potem je treba na original fw-ju flashat nek nemški fw in potem iz tistega iti na dd-wrt, ker drugače router brickne in se ne odziva in točno to se je meni dogajalo tako da močno sumim, da je moj router eden izmed "12" serije
smile-1.gif
Bom ko bom doma pogledal kakšna serijska je na mojem routerju.
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Evo, uspelo namestiti DD-WRT. Kot sem sumil, serijska mojega routerja se začne s številko 12 in za to serijo je baje znano, da med posodobitvijo programske opreme vmes izklopi WAN port oz. nekaj v tem smislu kar pripelje do tega, da pri posodobitvi na DD-WRT dobimo brick.

Kar je potrebno storiti je naložiti nemški TP-LINK original FW, ki WAN porta med posodobitvijo ne izklopi in zadeva gre čez brez problema. Tu pa so navodila z linki do datotek: http://joeyiodice.com/converting-tp-link-tl-wr1043nd-to-dd-wrt

Sicer pa ni nobena umetnost, če želite na DD-WRT samo najprej na original FW flashajte še enkrat original nemški FW iz linka in potem iz tega nemškega DD-WRT flasham DD-WRT factory to ddwrt in to je to.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Dela s 150 mbps, čez noč je preživel, kako bo naprej bom pa videl
smile-1.gif


Sicer mi pod system info pod wireless rate piše 300 mbps ampak računalnik se poveže s 150 mbps.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Pa to je tisti računalnik, ki ima not 300/150 Mbit kartico? Si probal še s kakšnim, ki ima 2x2 MIMO wifi kartico (full 300Mbit)?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ne, to je ta isti računalnik ja. Ne drugega nimam, na raspberry pi imam sicer nek kitajski usb wifi 150 mbps dongle ampak dela s 65mbps, ker na openelec ne morem nastaviti nič drugega razen imena omrežja in gesla.

Na laptopu je z original FW drugače delalo z nekaj čez 200mbps par metrov od routerja, tako da mrežna podpira. Najbrž je fora še v kakšnih nastavitvah. Bom še malo pregledal ko bo čas.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.134
2.475
113
Sedaj, ko si omenil sem se spomnil, da sem enkrat bral nekaj na to temo a sem vmes že pozabil, ker nisem imel teh težav. Izgleda, da nimam te serije, ki je izklapljala WAN port. No glavno da dobro deluje sedaj
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Jaz sem tudi preiskal veliko zakaj ne gre ddwrt gor in nikoli nisem naletel na to stran, potem sem pa zadnjič nekaj brskal in vidim sem si rekel da je 100% to krivo da mi bricka in je bilo. Zdaj pa samo testiram in čakam, če bo spet internet izklopilo
smile-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Da bi še meni
smile-1.gif
WRT54GL je imel prej par mesecev uptime brez reseta ali bilokakakega problema.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ok, spet se je zgodilo da sem zgubil povezavo z internetom. Tudi reset ne pomaga tako da router ali software na njem ni kriv. Sem pri T-2 in sem imel prej na Linksys nastavljeno Static IP in ročno vnešen IP itd... Prej mi ni nikoli izgubilo neta, na TP-Linku pa dnevno in ga ne dobi več nazaj.

Probal sem reset routerja in ni pomagalo, tudi večkrat ne, potem sem pa iz Static IP prestavil na DHCP, se pravi da avtomatsko najde nastavitve in je bil net spet takoj nazaj. Ampak ne razumem dejstva da s statilnim IP-jem na Linksysu deluje OK. Zdaj sem pogledal zunanji IP in je drugačen od tistega, ki sem ga imel vnešenega, tako da kot kaže pri T-2 nimam statičnega IP-ja kot so rekli ampak mi je router na vseh FW-jih metalo dol zato, ker sem mu vsiljeval statični IP, med tem ko so na centrali meni dodelili drugega.

Še vedno pa ostaja vprašanje, zakaj je na Linksysu delalo
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Razen na kabelskem imaš praviloma vedno dinamični IP, razen če izrecno zahtevaš statičnega.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ja, sem študiral pol ampak vem da so enkrat na T-2 rekli sami da imam dodeljen statičen IP zdaj pa bog si ga vedi. Kot kaže je dinamičen
wink-1.gif
As long as it works...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tudi, če maš statični IP, ni nujno, da ga moraš ročno vnašati, nastavitve še vedno lahko dobiš preko DHCP-ja. Ne vem pa kako ima T-2 to urejeno.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Tudijaz ne bi vedel. Vem ko sem "migriral" iz Linksysa sem vse enako nastavil na tplinku in to je to, se nisem v nič poglabljal preveč ker je delalo. Če bo to zdaj OK bo naslednji podvig na router priklopiti zunanji disk in na računalnik nekako nastavit da se avtomatsko mape, ki jih bom izbral sinhronizirajo iz PC-ja na disk.

Aja pa še nova ugotovitev, zdaj sem z laptopom povezan z routerjem s 300 mbps?!?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: