Mrtev TP-LINK WR1043ND

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Včeraj sem se odločil, da na omenjeni router naložim DD-WRT, zaradi stabilnejšega delovanja. Iz ddwrt strani sem potegnil dol datoteko factory to ddwrt, v routerju sem izbral update firmware, začeva se je začela nalagati, potem je napisalo da je bil update uspešno nameščen in sem čakal, ker so še eni procenti leteti da se kao restarta. No potem je router webui izginil, počakal sem nekaj minut da se zadeva postavi in ko sem v brskalnik zopet vpisal 192.168.1.1 je router nedosegljiv. Lučka pover in ETH1 v katerega je vklopljen UTP kabel gori, drugega pa iz routerja več ne dobim. Probal sem 30-30-30 reset, ne pomaga, probal sem priti v failsafe mode ampak mi SYS lučka sploh ne začne utripati.

Ima mogoče še kdo kakšen nasvet ali je edina možnost da ga rešim preko serijskega kabla? Ki pa ga seveda nimam....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Si poskusil še z statičnimi IP-ji? Meni ga je Avast na takšen način povozil, ker je imel v posodobitvi neko napako in je občasno blokiral promet na lokalni mreži. Seveda mi je zablokiral ravno med posodabljanjem routerja.

Telnet tudi ne dela?

Če ne pomaga niti 30-30-30 reset potem je najbolje, da si poiščeš USB to TTL adapter in ga zrihtaš preko tega, vsaj meni je šlo. Boš pa moral na ploščo nalotati 3 jumper headerje.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd

Zadev okrog oživljanja z Raspberryem ne poznam ravno a glede na zapisano na tisti strani, ki si jo dodal očitno deluje. A ga moraš nujno priklopiti na računalnik, ne bi šlo že samo s samim Raspberryem? Adapter za USB to TTL in pa jumper headerji bi pa morali biti vredu.

Jaz sem delal po OpenWRT vodiču in naložil OpenWRT. Kako pa sem potem iz OpenWRT prišel nazaj na DD-WRT pa se ne spomnim več natančno, morda sem celo vmes moral naložiti tovarniški firmware.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Hja, mogoče če na Raspberry naložim raspbian in potem na pine priklopim router, samo ne vem potem kako potem v raspianu preko pinov komunicirati z routerjem?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Sklepal sem, da se da, glede na tisti link, ki si ga prilepil na začetku. Drugače pa, če si kje med prlekijo in koroško ti lahko posodim USB to TTL adapter, da rešiš zadevo.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
S tem flashanjem se lahko naredi več škode kot pa koristi sicer pa ima tp linki že tako in tako dovolj zmogljiv software in sem mnenja da z dd wrt ne pridobiš kaj bistvenih prednosti. Sicer bi bil pa boljši naslov teme zafleshan tp link . Verjetno se bi še najbolje obnesla zamenjava čipa če ga kje dobiš.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Pa ti prikazuje da so omrežja na voljo ?. Ker sem sam fleshal sicer z original programom od edimaxa, isto kot pri tebi je napisalo ,da je fleshanje uspelo, pravtako se mi ni hotel router povezat na net . Potem sem pa toliko dolgo pritiskal reset ,da se je potem povezal sem bil pa tudi mnenja da je fuč.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
neko brezžično omrežje se pokaže, ime so same neke cifre in se ne morem nanj povezat. V putty dobim pa same čudne znake, pa sem probal zamenjat TX in RX pa ne pomaga. Nekaj me masa zajebava
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
S tem flashanjem se lahko naredi več škode kot pa koristi sicer pa ima tp linki že tako in tako dovolj zmogljiv software in sem mnenja da z dd wrt ne pridobiš kaj bistvenih prednosti. Sicer bi bil pa boljši naslov teme zafleshan tp link . Verjetno se bi še najbolje obnesla zamenjava čipa če ga kje dobiš.

hysterical-1.gif
dej pejt raj za picopeka, računalništvo ni zate...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Tp-Link z original softwerom se rad sesuva, ne vem od kje tebi take ideje...sploh o menjavi čipa.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Kaj si mi fouš , ker imaš slabši poklic. krohoho [cenzura]čič se pa krohota prizadeta budala , kaj pa ti veš kaj je zame brigaj se za svoje stvari in ne bi tukaj zabijat s takimi bedarijami glumac en je jasno!
 
Nazadnje uredil moderator:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Mi ni s tem kablom uspelo rešiti routerja. Bom počakal da dobim iz kitajske stvari, ki sem jih naročil in upam da bo takrat šlo, če ne bo pa letel čez zaprto okno
smile-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Sicer ponavadi ko ga res do konca zaflešaš le neprestano utripajo lučke, če tvoj tega ne dela je morda ostal kje vmes.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Omenjeni kabel (RS232) ni nujno da bo delal v win7. Sam sem na vitrualca nalozil XP-je in preko tega usposobil router. Je pa fino, ce imas na voljo dva racunalnika, da delas in obenem brskas po internetu za resitvami - ce prva ne pomaga..
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ne, na mojem Power lučka gori in potem tista na kateri port je pač kabel vključen, da bi prav vse blinkale pa ne. Ja jaz sem to probaval na win 8, bom pa na eno starejšo mašino naložil še Win XP, ko pridejo zadeve domov, zdaj trenutno nimam časa se več ukvarjat s tem.

Sem pa tudi sam sumil kabel ali driverje, ker sem prelotal pine in žičke in je vedno enako delalo, tako da bom videl ko pride moja "oprema". Zaenkrat vsem hvala za pomoč, bom javil ko dobim stvari
smile-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Če dobivaš nek čuden izpis, je ponavadi za naštimat samo še baud rate.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Baud rate sem dal na 115200 kot je bilo predlagano. Na koliko ti predlagaš da ga nastavim? Nisem ravno domač s temi serijskimi zadevami, zato ne poznam teh for najbolj.

Bo pa vsaka ideja prav prišla ko dobim novo opremo za reševanje
smile-1.gif