mp3 predvajalnik po kvaliteti predvajanega zvoka

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
aja problema za upravljanje v avtu pa nimam, sem namreč star 16let, in še lep čas nebom vozil svojega avta :D
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ne vem, ce bos mp3 uporabljal, vprasanje koliko se ti splaca zelo kvalitetne slusalke kupit..

Sam imam tudi Shurove na nano 2nd gen.. Pa, ce bi danes kupoval, si definitivno ne bi kupil takih dragih slusalk... Ce priklopim na Hi-Fi ojevalec je zadeva popolnoma druga, na ipodu se pa zelo podobno slisijo shure ali pa neke low budget sennheiser za 40€..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
E vids.. jaz pa kljub temu, da si nafilam komade po svoji zelji, moram vedno kaj preskakovat
smile-1.gif


Nekje sem videl, da odklepajo touche.. kaj je pa original zaklenjeno? Instalacija 3rd party addonov?
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Hehe, jaz nisem tako živčen po naravi. Če si nekaj nastavim za poslušanje, potem to poslušam do konca in ne vidim nobene potrebe po tem, da bi poleg tega še nekaj dodatno mutil in spreminjal.

Odklepanju touchov pa pravijo jailbrejkanje
evil.gif


Kolikor vem, za zadnji model z verzijo softvera 2.1 menda hekerji še niso našli luknje in tako jailbreak še ne obstaja.

Ko pa bo, lahko na njega naložiš vse živo od linuxa dalje in ga spremeniš v čisto drugo mašino, nad čemer pa pri Applu niso ravno preveč navdušeni, ker nimajo več kontrole.


Edit:
popravljam, sem šel malo poguglat in našel, da tudi za 2.1 toucha že obstaja jailbreak
Tu se zadeve tako hitro odvijajo, da je treba prav vsak dan spremljati, če je kaj novega
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Vidis.. jaz pa si natlacim gor kaksne nove albume, ki jih se nisem slisal prej.. in potem preskakujem komade
smile-1.gif


Z jailbrakanjem pa izgubis garancijo, ne?

Gor bi si instaliral dos 3.11
hysterical-1.gif
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Nove albume raje čekiram takoj po downloadanju doma in v bolj udobnem (ter varnem
pozdrav.gif
) okolju, kot je avto.
Med vožnjo pa poslušam le dobro preizkušen repertoar za ustvarjanje razpoloženja ali pa poslušam radio zaradi novic in to je to.

Garancija zaradi jailbreaka ni problem, ker lahko vedno narediš "refresh" nazaj na original verzijo
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
iPhone sem poslušal in primerjal z iPod touch pri znancu in se mi zdi zvok iPhona slabše kvalitete, kot ga ima touch druge generacije.

Mogoče bodo v novejše modele iPhona začeli vgrajevati enak glasbeni procesor, kot je v iPodu touch 2nd gen.
Zdi se mi pa, da sta iPod touch 1st gen in iPhone kar približno enaka glede zvoka.
Sicer pa ima iPhone še vedno boljši zvok od večine iPodov.
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
FLAC formata sicer ne podpira, kar me moti, ker imam kar nekaj albumov v tem formatu.
Lahko bi jih konvertiral v AIFF, ki je tudi lossless format in ki ga touch podpira, vendar se mi zaenkrat še ne da.

Tudi če poslušaš mp3 datoteke zakodirane na 320 Kbps ali vsaj na 256 Kbps, kvalitetnejše slušalke nedvomno doprinesejo k boljšemu zvoku, tu ni nobene dileme.

Običajno je problem tudi takoimenovani "hiss" zvok iz ozadja, ki se ga sliši pri tišjih delih glasbe in je lahko zelo moteč, vendar so ga na touchu 2nd gen kar uspešno eliminirali. V 1st gen je še veliko bolj izrazit.
 

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
kako velike pa so povprečno dolge pesmi v teh lossless formatih?
in kje se da dobit pesmi v teh formatih, mislim za ilegalni download.

iz mp3 se jih verjetno ne da konvertat, ne, kječjemu obratno...
ja, dost velika kodirna hitrost mp3jev je pomoje že dost kvalitetna da se ornk pozna razlika med iPodovimi pa nevem onimi Skullcandy Full Metal Jacket za 72€.

Avian, še enkrat kje si Shurove našu za 80€+ddv?? :O
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
V lossless formatu je minuta glasbe približno 5 MB, okvirno, lahko tudi manj ali več,
(to je podobno, kot zip, kjer lahko potem nazaj unzipaš, ne, da bi pri tem kaj izgubil).

Iz original CD-jev sem konvertiral v FLAC.
Tudi na internetu lahko dobiš veliko naslovov v kakšnem od lossless formatov, potem pa med njimi konvertiraš.
Pri konverziji iz losseless v losseless format se nič ne izgubi. Pri konverziji iz mp3 v mp3 pa vedno nekaj izgubiš.
Iz mp3 tudi lahko konvertiraš v lossless format, vendar s tem nič ne pridobiš (garbage in, garbage out).
 
Nazadnje urejeno:

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
torej na spletni trgovini mp3-player.de sem našel Toucha za 201€, kar je z 15€ poštnine še vedno ceneje kot pri nas.
malo sem še pregledal teste slušalk in tako se zdaj nagibam k Shure SE110, ki jih izjemno hvalijo in so na Pixmaniji za 82€, na mp3-player.de pa 70€
cheer.gif


da/ne?
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
8 GB model je, vsaj zame, premalo in bi vzel vsaj 16 GB.
Sicer pa je cena res ugodna, veliko bolj kot v naših trgovinah in kaj dosti ni za razmišljati.