mp3 predvajalnik po kvaliteti predvajanega zvoka

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
Živjo, zanima me če je kdo kje na netu zasledil kje kakšen test mp3 predvalanikov po kvaliteti predvajanja glasbe?

In pa kateri je trenutno po kvaliteti predvajanega zvoka najboljši? To je dejansko edina omejitev pri mojem nakupu, cena ni važna, edino vsaj 4Gb.

Koliko je to odvisno od predvajalnika in koliko od slušalk?

Katere so slušalke z najboljšo kvaliteto predvajanega zvoka?

In ne prosim vas da googlate namesto mene, temveč če slučajno se kdo na to nekoliko bolj spozna ali pa ima izkušnje s tem, prosim za pomoč.

Najlepša hvala že vnaprej za odgovore
wink-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
o kvaleteti predvajanega zvoka se pri mp3 nemore govorit
smile-1.gif


drugače je pa več razlike kot v predvajalniku v slušalkah
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
o kvaleteti predvajanega zvoka se pri mp3 nemore govorit
smile-1.gif

Zakaj ne?

Načeloma bi šlo, čeprav so ojačitve zvoka tako mizerne (slušalke) da prakrično ni za opazit razlike.

Mora pa vsaj digitalni predvajalnik pretvoriti digitalni signal v analognega.....in tu je srčika problema.

Je pa res da že mp3 sam po sebi ni merilo za kakvost zvoka.
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Slušalke so seveda pomembne pri poslušanju, vendar je prav tako pomemben tudi izvor glasbe, torej sam predvajalnik
in mp3 predvajalniki znajo poleg mp3 datotek predvajati tudi veliko drugih formatov, tudi lossless konvertirane CD, kjer tudi audiofili ne zmorejo več ločiti ali se glasba predvaja na CD playerju v hifi sistemu ali na mp3 predvajalniku, če oboje poslušajo z istimi slušalkami.

Predvajalnik Cowon iAudio D2 že nekaj časa velja za vrhunski prenosni predvajalnik, vendar ga še nisem imel prilike preveriti, zato lahko ponovim le tisto, kar sem bral. V istem rangu je menda tudi Sony A818 katerega sem imel priliko poslušati. Sam sem zadnje čase veliko glasbe preposlušal na predvajalniku Meizu M6, ki ima poleg nizke cene odličen zvok in predvaja veliko različnih formatov datotek.

iPodi, kljub popularnosti niso nikoli blesteli v kvaliteti zvoka, vendar se zadnje čase tudi tu premika na bolje.
S pojavom predvajalnikov nano chromatic, predvsem pa s predvajalnikom iPod Touch (druga generacija) se je zadeva začela tudi pri Applu spreminjati na bolje.

Ob prvem poslušanjem predvajalnika iPod Touch mi je postalo takoj jasno, da imamo novega zmagovalca in čeprav nisem bil nikoli pristaš iPodov
(član anythingbutipod
evil.gif


Edit:
sem šel preveriti, kaj pišejo o iPod Touch na poznavalskem forumu head-fi.org in tudi tam soglasno ugotavljajo, da sodi novi iPod Touch v sam vrh po kvaliteti zvoka, nekateri ga postavljajo celo višje kot Cowon D2.
 

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
aha, torej cowon iAudio D2, Sony A818, Meizu M6 ali pa iPod Touch.

kaj pa Sony A826 ali Sony A808 ali Sony A3000?


Kaj pa od slušalk? Tu vem da v nasprotju s predvajalniki zgorje meje za ceno ni. Je cenovni rang okoli 100€ še primeren za kvalitetno predvajanje? In katere slušalke tu do 100€ bi bile najboljši nakup glede razmerja cena/kakovost zvoka?
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Sony ima menda celo serijo dobrih predvajalnikov. Za konkretne modele bo treba pa kar v trgovino in poslušati v živo.
Sam na razne ocene iz "eminentnih" revij ali spletnih strani sicer ne dam prav veliko in se moram tudi sam prepričati in če se meni zdi zvok v redu, potem kupim, sicer pa ne, ne glede na ocene.

Slušalke so tudi pomembne in tu velja pravilo, da so dražje kvalitetnejše.
Za mobilno poslušanje s kakšnim modelom od Shure (naprimer SE530PTH) ne moreš kiksniti, če cena ni problem.
Za doma ob mizi si pogosto nataknem (neprenosne) Sennheiserjeve (HD 595) predvajalnik priklopim na amp in se sliši fenomenalno.

Pri naštevanju predvajalnikov sem pozabil omeniti Samsungov P2, ki sem ga tudi že poslušal in ima tudi izredno dober zvok.

Pri iPod Touch je potrebno posebej omeniti, da je priložene slušalke treba obvezno zamenjati s čem boljšim, ker priložene niso ravno preveč kvalitetne in ne pokažejo vsega, kar zmore predvajalnik. Ravno tako se v iPod Touchu ni pametno dotikati EQualizerja, ker je zanič (kar je pri iPodih sicer že tradicionalno
evil.gif
) in je za res kvalitetno poslušanje glasbe potrebno poslušati brez uporabe EQ.
 

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
ja, za iPoda itak vem da bi moral kupiti nove slušalke, kako je pa z onimi priloženimi Sonyjevim predvajalnikom?

Glede slušalk sem po dveurnem Googlanju najbolj navdušen nad Shure SE210 za 170€ v višjem in pa Skullcandy Full Metal Jacket za 72€ v srenjem cenovnem razredu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
z vidika uporabnosti bi jst rajš ipod-a. saj je v bistvu iphone brez telefona. za iphone pa predvidevam, da veš kaj vse zmore in da zanj obstaja en kup programčkov.
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Ipod touch je trenutno verjetno res najboljša izbira.
Poleg odličnega predvajalnika glasbe, dobiš zraven še brskalnik po internetu (preko WiFi), VPN klienta, bralnik knjig v PDF datotekah (in drugih) in na tisoče aplikacij ter igric, ki jih downloadaš kar z interneta direkt na iPoda, veliko jih je zastonj ali za manj kot euro.

Tudi predvajanje filmov na displayu 3,5" 480x320 pik zgleda boljše (in z odličnim zvokom), kot na kateremkoli drugen prenosnem predvajalniku ali telefonu . Baterija zdrži 6 ur za video in 36 ur za glasbo.

Slušalke pa Shure in si zmagal
cheer.gif
 

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
mhm, tudi sam sem favoriziral to iPod+Shure kombinacijo, dal bom 405€ in imel mir.

ja, touch mi bo zelo koristen tudi zaradi wifija, ker imamo doma brezžično omrežje.

super, hvala vama za nasvet
wink-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ne pozabi pa, da ipod touch ni prav majhna zadeva.. pa tudi slepo ne mores delat z njo.. Recimo, da jo imas v zepu, pa slepo klikas next, previous ali volume.. jok brate, odpade..

Pa se to bi te vprasal, kaksen format glasbe pa bos tlacil gor?
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Tu govorimo o 2 generaciji toucha, ki ima ob strani gumbe za glasnost.
Po velikosti je približno tolikšen, kot iPhone, le da je tanjši in lažji in se ga zato lažje stlači v žep.

Obstaja pa tudi veliko modelov plastičnih ali usnjenih srajčk, v katere ga oblečeš in si ga lažje zatakneš za pas, če se greš recimo joging, povežeš pa ga lahko tudi z Nike kompletom, ki na toucha sproti beleži tvoje fizične sposobnosti.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Vem. Samo [osebna preferenca pac] je se vedno velik.. Ne mores lepo smrdeti na lezalniku, imeti ipoda nekje ob sebi in mize klikati po njem
smile-1.gif
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Miže sem klikal le na tiste najbolj grde predvajalnike, touch je pa tako lep, da ga je prav z veseljem gledati, medtem, ko nanj klikaš
evil.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Slab izgovor
evil.gif


Ker je ze odprta tema.. recimo muviji na ipodu.. moras skonvertirat v *.mov in ga potem prenesti na ipoda, ali samo v itunes svoj priljubljeni divx [seveda ga prej s kaksnim progijem ala pockerdivx encoder pomanjsas resolucijo] potegnes na ipod in se samo skonvertira?
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Konvertiraš v mp4 z resolucijo 480x320 in 30 fps in dobiš odličen video. Programov specializiranih za konverzijo filmov (DVD, divx, karkoli) na iPod Touch je kolikor hočeš, nekateri so tako enostavni za uporabo, da bi to lahko delala tudi stara mama, če bi ravno imela pet minut časa.

Poleg tega je zaradi WiFija poleg poslušanja glasbe možno hkratno surfanje po netu.
Razlogov za neprestano gledanje toucha je torej več kot dovolj in prav greh bi bil, če bi ga skril kam v žep
evil.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Koliko casa pa se konvertira?

Kateri proggy je fajn za to pocetje?


Ma ne ves kako je.. recimo se furam v avtu kot potnik, ruknem ipod nana v zep, se ulezem lepo nazaj in drkam komade naprej/nazaj volume gor dol.. tukaj bi moral toucha pa jemati ven.. pa gledati, kje bom kliknil.. sam to me moti
smile-1.gif
Opcija je, da bi imel vmesnik med slusalkami z daljincem..

Bluetootha pa nima ne, da bi da sparil z BT slusalkami.. spet je pa najbrz vprasljiva kvaliteta zvoka BT slusalk..
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Hitrost konverzije je odvisna od hitrosti procesorja. Za 2 uri dolg film na DVDju rabi en Core 2 Duo približno 20 minut.

V avtu si nastavim playlisto, ki teče 2 uri in takrat nimam nobene potrebe po spreminjanju ali pa poslušam radio, tako da ni problemov z nastavljanjem med vožnjo.

Touch nima vklopljenega bluetootha, čeprav menda ima namontiran čip z BT le, da ni aktiviran. Menda dela povezava z Nike copati preko BT, samo da se to ne razglaša. Morda pa nameravajo v kakšni naslednji verziji softvera ta BT aktivirati še za kaj drugega.

Za slušalke pa BT definitvno ne bi uporabljal, potem bi že raje namesto toucha uporabil kak cheap player z boljšo kvaliteto zvoka, kot jo ponuja BT.