mp3 player

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Apple ti je dolžan provizijo. ;-)


Na koncu sem se odločil za Nanota 8GB. Prej sem si inštaliral iTunes-e... morda bo celo šlo tole na dveh računalnikih. Library folder sem prestavil v Dropbox (sinhroniziran) direktorij in bom videl... zaenkrat se nič ne pritožuje.

Trenutno je v fazi indeksiranja in pretvarjanja wma datotek... predvajalnik se pa polni. Me pa tudi čaka kar nekaj dela z urejanjem id3 tagov. Je pa, kot si rekel, super rešeno batch preimenovanje.


Hvala še enkrat vsem skupaj za pomoč in nasvete.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Zato, ker je izhod iz iPoda že sam po sebi dovolj kvaliteten in je zelo majhen procent tistih, ki dajo par tisoč evrov samo za zvočnike, da bi potem lahko opazili boljšo kvaliteto neprenosljive komponente (za katero je spet treba odštet 1k€+.
Zato, ker imaš na iPodu lahko do 160G muske in videa in iPoda že imaš... zakaj bi potem kupoval še eno novo komponento, če se da to čist lepo ponucat.
To je res, da se da vsak mp3 player priklopit preko aux vhoda ampak potem nastavljaš glasnost na dveh mestih - na komponenti in mp3 playerju... zelo praktično. Pri iPodovem docku zraven dobiš še daljinca in lahko prestavljaš komade na razdaljo.
Skoraj vsak avtoradijo nad 100€ ima pa že podporo za iPoda. Tam lahko premikaš komade celo direktno iz obvolanskih kontrol.

Pa ko si prej pri iPodu pogrešal flac datoteke -> http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Naj ti dobro služi
wink-1.gif
Če ti pa še kaj ne bo jasno pa samo vpraši...
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
iPod je za skladiščenje glasbe malce drag medij. Za enega 160GB classica je treba odšteti preko 300 eurov, medtem ko dobiš zajeten 500GB usb disk že za 80 eurov in ga lahko ravno tako priklopiš na domači AV sistem.

Enako velja za dober avtoradio z mp3 playerjem in usb priključki, kateremu ni treba ničesar dokupovati, sploh pa ne nekakšnih dodatnih apple gadgetov.
Čez čas se te dodatne ropotije kar precej nabere, pa še poceni ni.

Pri losseless ALAC formatu gre tudi za tipični poskus monopoliziranja, saj so že uveljavljeni open source formati, kakršen je FLAC, povsem zadovoljivi in različni proizvajalci z njimi nimajo licenčnih težav, kar poceni proizvode.
Kljub licenčnim pravicam, ki bi jih za uporabo tega formata morali drugi proizvajalci plačati Applu, je vprašljiva kvaliteta alac formata v primerjavi z drugimi zastonj formati, kot je flac.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Pa kakšno skladiščenje muske? Kaj bluziš? A boš ti sabo vlačil 1kg+ težek prenosni disk v avtu? A ga boš sabo uzel ko greš laufat? Boš na njem kkšn film pogledal? Bolj težko ane.... iPoda pa daš v žep in greš laufat, se usedeš v avto in poslušaš musko iz njega in ko prideš domov ga lahko priklopiš na dock in iz njega gledaš filme ali poslušaš glasbo. Ima mnogo več funkcij kot trdi disk, tako da nevem kaj ti ni jasno da to dvoje primerjaš. Isto kot bi rekel da nimaš kaj rabit prenosnega računalnika, če imaš doma 15kg težko kišto, ki jo dobiš za pol tolk denarja
crazy1.gif


Isto je z avtoradijem.... a ko greš iz avta, boš poslušal usb ključek? Da ne govorim, da imaš na ključku možno sortiranje samo po mapah, kar smo že v tej temi ugotovil, da je precej bolj primitivno kot sortiranje s playlistami. Pa še vedno si z USB ključkom omejen na 8 oz 16G.

Kakšne dodatne gadgete pa rabiš, če povežeš avtoradijo z iPodom? Kabel... to je to. Nektateri avtoradiji (Alpine ima par takih modelov) imajo celo priložen iPod konektor. Velika večina avtov, ki pride na tržišče pa ima že serijsko podporo za iPode...

Sicer pa ko si ravno pri ropotiji... ti bi raje kupil 500G disk, usb ključek pa še nek kitajski mp3 player... kdo ima potem več ropotije? Ti ali tisti, ki za vse troje uporablja iPoda?
smirk-1.gif



Sem zaključil debato s tabo... so tri skupine folka. Apple fanboyi, normalni uporabniki in Apple haterji, kateri iščejo dlako v jajcu in non-stop pljuvajo po Applu. Ti si očitno v zadnji skupini. Sprijazni se, da pač nekaterim niso pomembni dodatki, ki jih imajo razne kitajske zadeve (radijo, snemalnik zvoka, izračun ujemanja bioritma s partnerjem, 64 področni equlizer....) ampak imajo raje simpl interface, uporabnost, kvalitetno izdelavo in lep izgled.... Kot sem že napisal v tej temi. Ja.... iPod je dražji od konkurence, nima radija in podobnih dodatkov... Ima pač določene "slabosti" katere mi tud ni problem priznat, samo na falus mi gre pa folk, ki zna izključno samo hvalit izdelke katere so kupili.
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Doma se mi že več let valjata dva iPoda (ne vem točno kaj z njimi počnejo otroci),
prvi je še iz leta 2004, tako, da ne ti meni o pljuvanju po Applu.
Dejansko mi dol visi za vse te korporacije, tako za Microsoft, za Apple, za Creative, za Meizu in druge.

Meizu sem si po poskusnem poslušanju nabavil iz preprostega razloga, ker me je prepričal njegov boljši zvok.
Pri predvajalniku glasbe se mi zdi kvaliteta zvoka najpomembnejša lastnost, veliko pomembnejša od tega v katere avtoradie vse ga lahko vtakneš, saj večino časa s playerjem itak namenim poslušanju glasbe in ne pretikanju raznih kablov

Pri tem me razni dodatki, kot snemalnik in radio niti niso toliko zanimali, čeprav moram priznati, da tudi radio pogosto pride prav tudi na terenu.
(če radia nimaš, pa seveda prav lahko shajaš tudi brez njega , saj moraš
evil.gif
)

Če se bo kdaj pojavil kak model iPoda z boljšim zvokom (pa da ne bo drag kot žefran), sem pripravljen takoj upokojiti Meizu, ker nisem zvest nobeni firmi.
Jebeš korporacije in njihove blagovne znamke, zanima me le kvaliteta, pa kdorkoli jo že ponuja.

Te male prenosne stvarce so zamišljene predvsem za na teren in jih v moj fiksni hifi sistem niti slučajno ne nameravam tlačiti, ker bi ga s tem le degradiral.

Fancy sortiranja playlist me tudi ne ganejo, ker zadostuje že dobra organizacija glasbe po mapah, običajno imam v eni mapi en album.
Albume imam tudi na računalniku organizirane po mapah in jih po potrebi s copy/paste enostavno prekopiram na predvajalnik.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
koliko pa potem na dan poslušaš glasbo preko playerja?

80GB je za 3 leta poslušanja
grin1.gif


700MB se mi zdi da je za okoli 10h glasbe (vsaj približno, seti dolgi par ur)
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Sej ga ne izpostavljam. Je letelo direktno nate ...

Če bi prebral moje poste, bi videl, da sem omenil vse slabe lastnosti iPodov, katere gredo folku ponavadi v nos. Tud nisem rekel, da je iPod najboljša izbira za vse..... ampak važno da priletiš v temo, zelo površno (če sploh) prebereš in začneš flejmat, ane
stupid-1.gif


Citat:
Uporabnik V_power pravi:
koliko pa potem na dan poslušaš glasbo preko playerja?

80GB je za 3 leta poslušanja
grin1.gif


700MB se mi zdi da je za okoli 10h glasbe (vsaj približno, seti dolgi par ur)

Kolk pa ti hitro voziš, če imaš avto z 250 konji
tongue-1.gif


Po izračunu (v iTunesu) je 150.5G muske pretvorjeno v čas 81.7 dni ...
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Samo eno vprašanje: se da editirat playliste na iPodu ali moraš to opravit na PCju?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
vse delaš na PCju!
drek!
mel iPod nanota, hvala, ampak ne hvala.
prodal ravno zaradi brezveznega iTunes programa, ki pol qurca muzike ni prepoznal. preveč komplicirano vse skupaj.
pa da ne omenjam, da ni nobene dodatne opreme zraven.
prodal in kupil trekstor. dela ko raketa, pa še za par gajb piva je ostalo (150 eur vs. 40 eur).
ima tudi vgrajen radio in diktafon, kar pri iPodu pošteno preplačaš.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Če bi prebral moje poste, bi videl, da sem omenil vse slabe lastnosti iPodov, katere gredo folku ponavadi v nos. Tud nisem rekel, da je iPod najboljša izbira za vse..... ampak važno da priletiš v temo, zelo površno (če sploh) prebereš in začneš flejmat, ane
stupid-1.gif

OK, pol si pa še sam preber svoje poste.... Svojega mnenja pa zaradi tvoje izjave ne bom spreminjal ... jaz jasno opazim, kaj preferiraš .... niso hruške, so pa podoben sadež ...

Enough !
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Če bi prebral moje poste, bi videl, da sem omenil vse slabe lastnosti iPodov, katere gredo folku ponavadi v nos. Tud nisem rekel, da je iPod najboljša izbira za vse..... ampak važno da priletiš v temo, zelo površno (če sploh) prebereš in začneš flejmat, ane
stupid-1.gif

OK, pol si pa še sam preber svoje poste.... Svojega mnenja pa zaradi tvoje izjave ne bom spreminjal ... jaz jasno opazim, kaj preferiraš .... niso hruške, so pa podoben sadež ...

Enough !

Kaj jst osebno preferiram je vidno že v profilu. Če nebi preferiral iPoda, bi ga zamenjal s čim drugim, glede na to, da bi za ceno rabljenega iPoda dobil že super duper predvajalnik, kateri bi imel radio, snemalnik zvoka itd. Je pa razlika med tem za kaj si se odločil (kaj očitno zadostuje tvojim potrebam) in med tem ali priznaš napake, ki jih ima tvoj izdelek. Ti očitno nisi sposoben tega dojet...
Sicer pa... a imaš kakšno vprašanje oziroma mnenje o mp3 playerjih ali si prišel samo še v eno temo drekat....
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Na iPodu lahko skupaj zmečeš samo t.i. "On-the-go" playlisto. S pritiskom srednjega gumba vržeš izbrani komad v playlisto...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
No, zdej se pa lepo umiri in pojdi še enkrat prebrat en prejšnji post, kjer nekomu (ne da se mi brat cele tvoje klobase) očitaš, da hvali samo en tip predvajalnika. Zato sem tudi napisal, kar sem, če pa tega ne moreš doumet, ti pa ne morem več pomagat.

Pa če bi sicer imel kaj za napisat, bi napisal, samo si vse že ti povedal, torej meni ne ostane nič ....

Upam, da zdaj razumeš, zakaj tisti stavek, na katerega si se "obesil" ...

ajd
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Na iPodu lahko skupaj zmečeš samo t.i. "On-the-go" playlisto. S pritiskom srednjega gumba vržeš izbrani komad v playlisto...

Evo, to me je zanimalo. Se pravi, da ni treba vsega prej pripravit na PCju (jaz pojma nimam kaj si bom zaželel poslušat čez dve uri) ampak lahko komade zmečeš na listo potem.
Pa obstaja kakšna možnost, da vidiš iPoda kot disk in nanj skopiraš muziko? Rer res ne rabim še enega kosa softvera na kišti...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Pa če bi sicer imel kaj za napisat, bi napisal, samo si vse že ti povedal, torej meni ne ostane nič ....

Če ti ne ostane nič pač ne piši
smirk-1.gif
Sej ni treba da se potem oglašaš... Če se ti ne da brat cele klobase, potem se pa sploh nimaš kaj oglašat. V osnovi sem odgovarjal na vprašanja glede iTunesa in povedal dobre in slabe lastnosti iPoda.... potem pa so začele z druge strani prihajat vn primerjave v stilu "kaj pa rabiš 80G placa, če je disk cenejš, kaj pa rabiš povezavo z avtoradijem, če obstajajo ključki" itd....
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Lahko zmečeš komade potem ampak ne moreš pa preurejat že obstoječih playlist, katere si posnel z računalnika. Tko da, če ti je dovolj, da imaš eno playlisto, katero lahko spreminjaš, ti bo "on-the-go" playlista zadostovala.

Za prenos podatkov (recimo da ipoda uporabljaš polek glasbe še kot malo manjši prenosni disk) je iPod že po defaultu nastavljen tako, da podatke lahko prenašaš z drag'n'drop, če pa hočeš še musko tako prenašat, da jo boš potem lahko na iPodu tudi poslušal, pa moraš uporabit neko 3rd party aplikacijo. Lahko to narediš z winampom ali drugimi aplikacijami... malo pogooglaj. Sam nimam izkušenj s takimi dodatki, ker za prenos uporabljam iTunes.