mp3 player

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Na potovanju me je zapustil zvesti Creativ-ov Muvo TX 512MB.
frown-1.gif



Iščem naslednika. Nekaj v podobnem velikostnem razredu. Veliki barvni zasloni ali Touch me ne ganejo, bi pa vseeno imel zaslonček (torej ne tipa Shuffle).

Vmes se torej kot idealna rešitev ponuja Nano.

Kaj je non-Jonagold alternativa (tega ne poznam toliko...)? V približno tem cenovno/kvalitetnem razredu. In 4/8 GB.

Hvala za pomoč!
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Če kupiš kaj od Appla se ne boš zajebal ... še nisem srečal nezadovoljnega uporabnika. Je pa res, da imajo svoje "cake". Če imaš musko na enem računalniku in imaš rad vse posortirano po playlistah, potem ti predlagam, da vzameš nanota. iTunes pri urejanju playlist zmaga... Če pa imaš stil, da imaš musko nametano v različne mape in se ne obremenjuješ z organiziranjem muske pa ti bo verjetno tud kaj druzga zadostoval.

ZA ipoda
- iTunes
- baje najboljši interface... ko se navadiš na clikwheel je vse drugo nesmiselno
- alu ohišje z dobro zaščitenim zaslončkom (se ne spraska)
- en kup dodatkov na trgu: za v avto (tanovi imajo že kar vsi podporo), za hišno ozvočenje itd...
- lep je
grin1.gif



PROTI
- malenkost dražji od konkurence
- nima radija in snemalnika, ki ga konkurenca po večini kar ima
- z iTunesom ne moreš "dosnemavat" komadov iz drugega računalnika (se pa da dobit alternativo za prenos komadov)

To je moje mnenje, zdej se morš pa sam odločt kaj ti bl ustreza. Konkurence Applu je pa ko dreka... eno dost dobro alternativo ti je že Focus nalimal.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hvala obema!


V bistvu me pri Applu najbolj motita dve stvari:

- Ni mini-USB porta. Na živce mi gredo proizvajalci, ki želijo s prodajo ekstra kablovja zaslužiti dodatne $$$. Jaz pa imam še en kabel več za tovorit s sabo, ko grem kam.

- Glasbo imam posortirano po imenikih. Prav neumno mi je, da ne morem celih imenikov povleči na predvajalnik in je to to. Kako sploh izgleda ta iTunes? Kaj serje kakšne "hidden" meta datoteke po disku? Kako sploh izgleda, če migriram med večimi računalniki in imam malce drugače urejeno glasbo na vsakem? Kako izgleda proces, če želim na iPod dodati npr. en nov album (torej en nov folder)?
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Imam tega Meizu 8 GB

Odličen zvok!
Malo sem primerjal med različnimi znamkami in presenetljivo ugotovil, da od tega kitajskega playerja noben drug mp3 player nima boljšega zvoka. Niti novi iPodi ne.

Video slika je tudi v redu, je pa potrebno s posebnim programom filme najprej pretvoriti v divx format, kar bi znalo biti za začetnike problem. Potem pa samo še kopiranje preko USB 2.0 (standardni priključek).

Zaenkrat mi dela brez problema en mesec. Tudi če bi bil brez radia in videa bi ga vzel že zaradi kvalitete zvoka..

Da ne pozabim, da ima zelo dobro baterijo, 36 ur poslušanja.
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
To ni klon v nobenem pogledu, razen morda po pravokotni obliki , če jo je Apple patentiral in bi zato morali drugi delati okrogle ali trikotne playerje ...

Meizu ima veliko boljši zvok, radio in snemalnik, česar iPod nima, boljša baterija, kopiranje datotek brez posebnih (iTunes) programov, standardni USB 2.0 priključek in še bi lahko našteval.
Razlik je toliko, da o kakšnem kloniranju ne moremo govoriti.
To je tako, kot bi primerjal kravo in konja in nato rekel, da je konj klon krave, ker je kravo tudi mogoče osedlati.
evil.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Res, da ima iPod "nestandarden" priključek ampak le-ta dobi smisel predvsem pri raznih dodatkih, ki jih ima iPod precej - razni docki ipd. Verjetno je pa nekaj tudi na tem, da hočjo kakšen € več zaslužit... Apple še nikoli ni bil najbolj racionalen nakup in če gledaš samo strogo price/preformance bolje da kar takoj pozabiš na nanota
smile-1.gif


Kot je že Klepemn napisal. Za iPoda obstaja en kup 3rd party aplikacij, s katerimi se da snemat musko po sistemu drag'n'drop, če je samo to problem.
Z iTunesom je problem samo prvi teden, da se ga mal navadiš. Potem ko pa pogruntaš sistem urejanja playlist pa je zakon. Samo vnašanje muske v iTunes je na istem principu, kot pri ostalih predvajalnikih (add folder itd...) mogoče edino malo dlje časa traja, da ti taprvič "analizira" musko, potem pa je ustvarjanje novih playlist ipd čist simpl. Če daš kaj na "lep" izgled lahko preko iTunesa zelo preprosto urejaš več datotek skupaj (spreminjaš genre, izvajalce itd), preko iTunes store lahko avtomatsko poiščeš slike albumov, lahko ustvariš pametne playliste, v katere ti avtomatsko sortira musko glede na atribute, ki jih zbereš (naprimer najbolje ocenjene, največkrat poslušane, po letnicah nastanka, po zvrsti itd...).
Če migriraš med večimi računalniki na katerih imaš itunes in različno urejene playliste ti bo vsakič posebaj na novo posnelo playliste in pobrisalo stare. Preko itunesa naprimer ne moreš "dosnet" samo enega albuma iz drugega računalnika ampak lahko samo sinhroniziraš željene playliste, tiste, ki si jih imel pa iz prejšnega računalnika pa se zbrišejo. To zna bit mal moteče, če nimaš vse muske skoncentrirane na enem iTunes accountu. Se pa da dosnemavat s 3rd party aplikacijami....
Če maš pa vse na enem računalniku je pa zakon, ker ti iTunes vsakič ko priklopiš iPoda sinhronizira vse spremembe, ki si jih naredil pred zadnjim pososdabljanjem, tako da imaš v bistvu na iPodu potem vedno isto urejene playliste, kot na računalniku. Če primerjaš to s prenašanjem map, bi moral ob spremembi "vsebine" map na računalniku vse mape še enkrat prenesti na iPoda, kar zna bit zamudno ob veliki količini muske.

Te je nekak to, glede iTunesa... mogoče samo še to, da je program kar precej požrešen glede na to, da je "samo" za predvajanje muske. Ampak če maš recimo eno spodobno mašino z 1G rama neb smegl bi problem. Men recimo normalno laufa na P2.4 z 1G RAMA, pa mam 150G muske naložene gor (če maš pa manj pa sploh ni problema).

@ mihi

Da nisi ti še eden tistih, ki sliši travo rast
smirk-1.gif
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Seveda, testiral sem z lastnimi ušesi, saj s temi tudi poslušam glasbo.
Primerjal sem vedno iste komade z istimi slušalkami, ker te lahko tudi pomenijo veliko razliko v kvaliteti zvoka.

Izpadlo je, da ima Meizu tudi kvalitetnejše priložene slušalke. Z njimi se bolje slišita tako iPod kot Meizu.
Imajo manj popačenj na določenih frekvencah, naprimer pri basih, ki so znana "šibka točka" slušalk.

Mi je prav žal, ampak razlika je takoj opazna, pa nisem pristaš nobene "politične" stranke.
Meizu me je glede zvoka kar sam presenetil, čeprav sem bil najprej tudi sam skeptičen glede kitajske robe.
Da ne omenjam posebej, da lahko predvajam tudi flac datoteke, kar na iPodu ni mogoče.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ok... glede slušalk se strinjam, da iPodove niso ravno vrhunske, ampak da bi pa slišal razliko v kvaliteti kar tako na ušeso (glede na to, da so že iPodi pri vrhu glede kvalitete) pa se mi zdi mal neverjetno. Konckoncev si primerjal komade verjetno v mp3 formatu, kar že pove precej
wink-1.gif


Pa ne "dvomim" zato, ker imam jst iPoda ampak zato, ker se današnje čase vse več folka najde, ki išče razlike tam, kjer jih v praksi ni.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Nisem ravno navdušen na iPodi ker za ta denar dobim tudi znamko, kvaliteto, pa še več funkcij, prostora...
Primer KLIK
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Na žalost sem lahko primerjal le mp3 datoteke, sicer kvalitetno posnete s 320 kbit.
bi pa bilo zanimivo primerjati, če bi tudi iPod znal predvajati lossless flac datoteke.

Tudi v naši familiji imamo nekaj iPodov na zalogi, vendar se jaz zadnje čase držim Meizu playerja.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hvala za tale res izčrpen odgovor. Si mi razjasnil kar precej stvari...

Samo še par detajlov:

Playliste... kaj točno misliš tu... pač paket mp3 datotek zgolj kazalce na mp3 datoteke, ki so že na napravi? Ni mi čisto jasno namreč. Imaš fizične mp3 datoteke in playliste, ki so pravzaprav željeno zaporedje mp3 datotek. Če prav razumem, je pri iPodih mogoče samo prenašati hkrati oboje... torej izbrati playliste, ki jim sledijo še vse potrebne mp3 datoteke.

Če želim torej "dosnet" en album, je potrebno pobrisati celotno napravo in jovo na novo (which pretty much sucks..). Ali je mogoče dosneti samo playlisto, ne pa tudi mp3 datoteke?

Problem je ravno v tem, ker imam dva računalnika... sicer je glasba identično (do črke pogona) urejena na obeh, ampak to verjetno ne pomaga. Snemam pa glasbo na predvajalnik na obeh računalnikih.

Kaj pa vem... meni tole izgleda kar deal breaker...


Preko Winamp-a gre dosnemavat stvari? Oziroma ali obstaja kakšna opcija, da se zadeva obnaša kot izmenljivi disk, na katerega potem šibaš mp3 datoteke in playliste?
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
To dejansko je na prodaj v sloveniji preko spleta.
Kdaj se bo pa pojavo v trgovinah pa
sprasujem se.gif

So pa še drugi malo poklikaj ob strani

Tudi pri nas v hiši se najde muvo in morem rečt da je zelo dober mp3 player (za tisti čas).
Tak da bom kar počekal na kako zen varjanto.
 
Nazadnje urejeno:

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
A iPod ni znamka? Nevem, kje sem prebral, da je Meizo klon iPoda v cenejši obliki.
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
iPod seveda je blagovna znamka, in to zelo dobro uveljavljena in reklamirana znamka, zaradi česar jo tudi preplačamo.
evil.gif


Ko je neka blagovna znamka enkrat dobro sprejeta (ne mislim konkretno samo iPod), se lahko začne pod njo prodajati tudi navadno sranje, pa ga bo folk še kar naprej kupoval, zato, "ker to delajo vsi".

Beseda klon pomeni identično kopijo, z enakimi funkcijami in podobne ali kvečjemu slabše kvalitete.
Vsak se lahko pa sam prepriča ali gre v tem primeru res za klon.

Na netu je res mogoče prebrati karkoli, tudi velike neumnosti, iz česar pa ne sledi, da je vse, kar je napisano tudi resnično
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Evo... k mam cajt, pa ne morem spat
grin1.gif




Imaš dve ločene zadeve. Prvo je vsa muska, katera je na tvojem računalniku (oz tista, katero si si naložil v iTunes) drugo pa so playliste. Ko naložiš fajle v iTunes jih "moraš" potem razsortirat po raznih playlistah in ko nalagaš musko na ipoda določiš katere playliste bi imel gor. Playliste so pa samo kazalci na mp3 datoteke na tvoje računalniku. Na levi strani vidiš recimo nekatere moje playliste. Jst mam recimo pod "rock" zmetano vso rock musko, potem imam nekatere komade še v "slo rock" in "my top rated". Fizično so ti komadi posneti samo enkrat na iPoda (zavzamejo plac samo za en fajl recimo) ampak se pojavljajo v različnih playlistah. Če bi hotel tako razsortirat musko po mapcah bi mogu pač posnet en komad večkrat na mp3 player, pa še precej več dela bi imel. Še vedno pa lahko na iPodu izbereš kompletno zbirko muske, katera je posneta na ipoda in iz tam izbiraš komade oz izbiraš po zvrsti, izvajalcu, albumu...

Potem pa imaš še "smart playliste" katere ti pa same iz tvoje zbirke potegnejo komade, kateri vstrezajo pogojem, katere si določu. Tam lahko izbereš recimo, da ti da ti avtomatsko zmeče v playlisto samo musko iz naprimer 80. let, določene zvrsti ali določeno kvaliteto zapisa. In ko boš dodal nov album, ti ga bo avtomatsko vrglo v to playlisto, če bo ustrezal pogojem.

Če hočeš na ipoda samo dosnet en album sploh ni problema, če bo na istem računalniku. iTunes bo pregledal kaj imaš že na ipodu in ti bo samo obnovil spremembe, ki si jih naredil. Če si recimo samo preurejal playliste, ti bo zamenjal samo playliste in ti ne bo še enkrat snemal vse muske gor. Če si dodal en album, ti ga bo pač dodatno posnel. Zarad tega je sinhronizacija precej hitra in enostavna.

Če imaš na obeh računalnikih isto musko (predvidevam da v mreži) ne bo problema, ker lahko tud sharas playliste in boš imel v bistvu na obeh računalnikih isto urejeno. Pri nas ima recimo brat preko mreže naložemo musko iz mojga računalnika v svoj iTunes in si pač sinhronizira svoje playliste. Če pa jst njegovga ipoda priklopm na moj računalnik, k mam drugačne playliste, ga lahko pa samo z mojimi playlistami sinhroniziram..

Za ostale datoteke (podatki itd...) je iPod v windowsih že v osnovi viden kot prenosen disk. Samo če snemaš gor musko je ne boš mogu poslušat. Če pa daš gor neko 3rd party aplikacijo je pa tud to mogoče. Potem si lahko na ipoda snemaš z dragndrop... Katera aplikacija je najboljša pa nebi vedu, ker sem se kar na iTunes navadu in ga zdej ne zamenjam za nič
grin1.gif
Mislim pa da ima Winamp celo že vgrajeno aplikacijo za prenašanje na iPoda, tako da lahko tud iz tam playliste prenašaš.

Mogoče se sliš vseskupi malo zapleteno ampak se kar hitro navadiš... vsaj jst sm se. In zdaj sem čist srečen, ko imam na računalniku, v avtu in na poti vse playliste isto urejene in točno vem kje je kaj
smile-1.gif


Tukaj imaš pa še primer kako zgleda "urejanje" smart playliste



No... to bi blo to za zdej
grin1.gif



p.s.: tisti, ki gledate na ceno konkurence lahko kar nehate pisart stvari, katere so bile že 10000x napisane. Ja... iPodi so dragi, nimajo radija (zakaj bi rabu radio, če mam 60G muske gor) in nimajo snemalnika. Imajo pa interface, katerega lahko drugi bolj kot ne sanjajo in podporo, katere drugi predvajalniki ne bodo imeli še dolgo (tukaj mislim predvsem povezljivost z avtoradiji in hišnimi audio/video sistemi). Pač se vsak sam odloč kaj bo kupu...
 

mihi

Pripravnik
14. apr 2008
222
0
16
Zakaj bi pa MP3 player sploh priklapljal v hišni AV sistem, če gre vendar za prenosno napravo in za domači sistem obstajajo veliko kvalitetnejše neprenosljive komponente za predvajanje glasbe?

Sicer pa kateregakoli mp3 playerja tudi doma ni noben problem vklopiti v AV sistem preko vtiča za slušalke na ojačevalec.