mp3 player

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
OK, hvala za info!
Sicer nisem najbolj naklonjen Applu ampak hej, morda jim dam še eno šanso
wink-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
vse delaš na PCju!
drek!
mel iPod nanota, hvala, ampak ne hvala.
prodal ravno zaradi brezveznega iTunes programa, ki pol qurca muzike ni prepoznal. preveč komplicirano vse skupaj.
pa da ne omenjam, da ni nobene dodatne opreme zraven.
prodal in kupil trekstor. dela ko raketa, pa še za par gajb piva je ostalo (150 eur vs. 40 eur).
ima tudi vgrajen radio in diktafon, kar pri iPodu pošteno preplačaš.

Sorry, ampak qrba ste eni nesposobni..n-stotičxxx54664545: Muske lahko dodajaš prek winampa-desni klik-send to..ja, ti kar poslušaj jajca od zvoka, men je ql. ME OFF
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
ksz... Zakaj pa sploh kupujete mp3 playerje? Sam sem kupil Sony Ericsson W850 da mi ni treba dveh ''škatlc'' okoli nosit, grem na kolo in imam player s precej dobro kvaliteto zvoka (tudi priložene slušalke so odlične), pa še telefoniram lahko. Muzika gre na spominske kartice, imam not 2 GB kar mi zaenkrat zadostuje, podpira pa do 16 GB če se ne motim. Pa še radio (z RDS-om) je vgrajen.

Telefon že sam po sebi zdrži 7 dni, če poslušam glasbo (uro na dan) pa samo kak dan manj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ker imam na kolesu na telefonu ponavadi navigacijo in tako ne morem imeti telefona pripetega na sebe. če pa je telefon na balanci in z njega slušalke, pa je zadeva mal nevarna pri padcih in že med samo vožnjio ti kabel visi.
pa telefon mi podpira samo 2GB kartico katera je pa že skor brez muske polna. pa velik lažje upravljam mp3 player kot pa player na telefonu. tut zaradi tega sem vzel ipod shufla, samo klik in že playa. itunsov sem se pa znebil tako, da musko nalagam preko winampa, katerga sem pa že prej imel.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Zato, ker je izhod iz iPoda že sam po sebi dovolj kvaliteten in je zelo majhen procent tistih, ki dajo par tisoč evrov samo za zvočnike, da bi potem lahko opazili boljšo kvaliteto neprenosljive komponente (za katero je spet treba odštet 1k€+.
Zato, ker imaš na iPodu lahko do 160G muske in videa in iPoda že imaš... zakaj bi potem kupoval še eno novo komponento, če se da to čist lepo ponucat.
To je res, da se da vsak mp3 player priklopit preko aux vhoda ampak potem nastavljaš glasnost na dveh mestih - na komponenti in mp3 playerju... zelo praktično. Pri iPodovem docku zraven dobiš še daljinca in lahko prestavljaš komade na razdaljo.
Skoraj vsak avtoradijo nad 100€ ima pa že podporo za iPoda. Tam lahko premikaš komade celo direktno iz obvolanskih kontrol.

Pa ko si prej pri iPodu pogrešal flac datoteke -> http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless

Uf, ne bi primerjal kakovosti zvoka pri applu in kakšnih namenskih hi-fi ojačevalcih.
smile-1.gif


Sicer pa drkate te playerje, nihče pa ne pomisli, da je 90% zvoka odvisnega od slušalk.

Apple - lep, šminkerski, enostavno premalo funkcij zame. Ne nucam jog-dial... MP3 player uporabljam, ko grem laufat, ali kolesarit in takrat si izberem določen folder, dam na Shulfe in to je to.

Drugače pa hvalijo nove Sony mp3 playerje, so pa pregrešno dragi.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
OK... izkušnje po slabem tednu druženja z Nanotom:


Plusi:
- Kompaktnost. Respect Applovim inženirjem.
- Ogromno prostora. Prej je bilo 512MB in sem moral kar pogosto menjati glasbo...
- Zvok v slušalkah. Imam še stare Sonyeve in-ear in razen basov (itak) jaz razlike praktično ne opazim.
- Hitrost upravljanja. Jog je res super, če iščeš po več kot parih folderjih.
- Playliste. Roko na srce je to res super, da je datoteka samo enkrat posneta, pojavlja pa se v več playlistah.
- Baterija.


Minusi:
- Cena
smirk-1.gif
.
- Kje je mini-USB
bonk.gif
??
- Ergonomija slušalk. Meni lezejo iz ušes ob premikanju
frown-1.gif
.
- Slepo upravljanje je popolnoma nemogoče. Če ima predvajalnik trde gumbe, lahko kar preko obleke zadaneš gumb za pavzo in to je to... tu je treba najprej gizmota odklenit in potem pritisnit pavzo. Je bolj enostavno kar slušalke fizično izklopit
bonk.gif
. To je zame velik minus.
- Tukaj zraven je še minus, da se da na hitro spremeniti glasnosti. Npr. ko stopiš ven iz glasnega avtobusa. Zopet najprej odklenit zadevo in nato zmanjšat glasnost. Tu bi res ubijal za remote ali pa trde tipke.
- Coverflow pogled je precej neuporaben, če imaš veliko posameznih pesmi iz različnih albumov. Ne da pa se nastaviti, da bi gledal samo v playlisto, kjer imaš npr. samo albume.
- Predvajalnik lahko uporabljaš samo z enega računalnika (čeprav se da z malo igranja s kakim Dropboxom tudi to zaobiti).
- Nima luknje za obesit okoli vratu. Neumno.. najraje bi sam zvrtal zadevo. Če imaš slušalke za okoli vratu pač ne more predvajalnik kar viset na jacku od slušalk.



Toliko zaenkrat. Če potegnem črto, sem zaenkrat nekje tam kot prej. Par stvari je boljših, par slabših. Novih minusov se bo pač treba navadit oz. jih nekako zaobiti.

Je pa cool igračka.
smile-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Uf, ne bi primerjal kakovosti zvoka pri applu in kakšnih namenskih hi-fi ojačevalcih.
smile-1.gif


Sicer pa drkate te playerje, nihče pa ne pomisli, da je 90% zvoka odvisnega od slušalk.

Apple - lep, šminkerski, enostavno premalo funkcij zame. Ne nucam jog-dial... MP3 player uporabljam, ko grem laufat, ali kolesarit in takrat si izberem določen folder, dam na Shulfe in to je to.

Drugače pa hvalijo nove Sony mp3 playerje, so pa pregrešno dragi.

Nisem mislil primerjat Applovih izdelkov direktno z namenskimi hi-fi komponentami. Če imaš namensko hi-fi komponento imaš verjetno tudi primerne ojačevalce in ozvočenje... na kakšnih bolj poštenih zadevah verjetno potem tud ne boš poslušal mp3-jev. Neke povprečne hi-fi komponente (naprimer do 1,5k€) pa pomoje iPod čist spodobno dohaja.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
"Slepega" upravljanja se boš hitro navadil. Sem imel tud jst od začetka probleme, zdaj pa komot na slepo zadanem tipke in tud spreminjam glasnost.