Možganska oz. srčna kap, zamašene žile, zastoj src

B81

22. jul 2007
34.519
8.963
113
KSZ

Kap te lahko tudi od šoka...pri nas je en možakar umrl kasneje v bolnici, ko se je pretepal z vlomilcem v lastni hiši (in ga pridržal do policije)...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ja to imaš prav, " bolje sprječiti nego lječiti ",a kaj ko smo si izbrali taki tempo življenja da nimamo več časa zase. žalosrtno vendar resnično. evo sedaj sem prišel domov z vzdrževalnih del iz trgovine,ne moreš delati ko je odprta pa delaj ko ne obratuje,pa še naj nekdo reče da ni delo zaj....o
uf-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

To je malo za lase privlečeno. Možakar zagotovo že v osnovi ni imel "zdravega srca" in je načeloma samo čakal na en tak dogodek. Če ne bi bil pretep z vlomilcem, bi bil pa sprehod na Šmarno goro pol leta kasneje.

"Šok", ki ga opisuješ ti, je bil skoraj zagotovo samo sprožilni dejavnik, vzrok pa leži drugje.
 

B81

22. jul 2007
34.519
8.963
113
Ja imel je težave s srcem, pa rečmo kakih 20 kil preveč...sicer brez cigaret in z dosti dela (kondicije)...
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Tako je .. Take, ki jih lahko doleti srčna kap zaradi neke neumne novice ali neumnega pripetljaja, takšni ljudje so po navadi srčni bolniki ali slabega srca oz zdravja.

Sicer pa ne vem, če je takrat šlo za srčno kap .. ampak Dr.G je omenila, da je (nekomu) srce odpovedalo, ker je bil krvni pritisk večji, kot je srce bilo ... in se je tako pretrgala glavna žila (aorta, po moje). Ne vem pa, kako je lahko nastal takšen krvni pritisk, ko pa pritisk samo srce uravnava?

Nič mi tu ni jasno ... ampak ona že ve.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:

Sicer pa ne vem, če je takrat šlo za srčno kap .. ampak Dr.G je omenila, da je (nekomu) srce odpovedalo, ker je bil krvni pritisk večji, kot je srce bilo ... in se je tako pretrgala glavna žila (aorta, po moje). Ne vem pa, kako je lahko nastal takšen krvni pritisk, ko pa pritisk samo srce uravnava?

Nič od tega se ne more zgoditi, če nista srce in krvožilni sistem že načeta od bolezni / starosti.


Edit: Ravno berem o tej dr. G., ki jo zadnje čase tako pogosto omenjate. Upam, da je vsem jasno, da je to ameriški "reality" show, tako da prosim... jemljite zadeve vsaj s ščepcem skepticizma.
 
Nazadnje urejeno:
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Dr.G je prvo študirala medicino .. .neko strokovno ... ko je končala šolanje, se je pri 28ih letih začela študirati za mrliško oglednico ...

In po mnenju tistega ki govori v oddaji, je ona najboljša in najuspešnejša patologinja v ZDA.

Ravno pred dnevi je bil dokumentarec njene poti od rojstva do danes.

Jernej, nič ne zameri, če tudi (predvidevam) da imaš medicinsko šolo, je ona zagotovo pametnejša od tebe
wink-1.gif
.

Četudi je reality show, ne govorijo kar nekaj tam .. ampak vse razložijo kako in kaj .. če ona omeni neko (meni) x bolezen, ki nikoli nisem slišal za njo, jo oni napovedovalec v oddaji takoj razloži kaj ta bolezen je, kako nastane ipd ... poučna oddaja.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Prav, potem pa samo ti izjemno slabo najprej interpretiraš njene razlage. Brez zamere, ampak zgoraj napisano ni ničemur podobno.


Stavek:
Citat:
Nič mi tu ni jasno ... ampak ona že ve.

... pa tudi govori sam zase.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Dr.G je prvo študirala medicino .. .neko strokovno ... ko je končala šolanje, se je pri 28ih letih začela študirati za mrliško oglednico ...

In po mnenju tistega ki govori v oddaji, je ona najboljša in najuspešnejša patologinja v ZDA.

Ce ze se napise: koncala je medicino, specializirala patologijo, subspecializirala pa forenziko.

In dalec od tega da je ona v patologiji kaksno ime, je pac zdravnica ki se preko oddaje medijsko izpostavlja.