motorno olje

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Kaj priporočate za bencinski motor 2.2 16v?

Odločam se med 5w30 in 5w40 - kakšna je sploh razlika med tema, vem da w pomeni temperaturno oznako, kaj pa drugi del? Sedaj sem imel 10w40 pa mu ni odgovarjalo.

Pa katero znamko priporočate (gledam castrol in elf)?

In še če kdo ve kje za kakšno ugodno trgovino
cheer.gif


hvala
nahrung002.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Oboje je viskoznost - prva številka pomeni začetno viskoznost, druga pa končno viskoznost (pri delovni temperaturi). Če boš šel iz 10 na 5 to pomeni, da bo olje bolj ''redko'' in se pri nekaterih avtih zgodi, da pri špranjah kaplja ven. Ni nič narobe za sam motor, ampak je pač mastno, pa treba je potem pogosteje pregledovat nivo.

Kaj pa mu ni ''odgovarjalo''?

Olje pa najceneje dobiš na bolhi. Med firmami pa ni razlik, če kupiš 10w40 elf, castrol, shell ali bogvekaj bo olje enako - razlika je edino, če je olje mineralno, polsintetično ali sintetično.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem imel 10w40 pa mi ga je ful pokuril, sedaj pa uporabljam castrol txt softec 5w40 in ga pokuri res minimalno.

IUmas ga pa na bolhi za 6EUR liter.

LP
 
Nazadnje urejeno:

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
malo je ružlo dokler se olje ni segrelo...kuril ga je tudi, oz. kot si napisal je malo ven kapljalo
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Sam sem ga kupil na bolhi, castrol txt softec, original zapakirano,bil sem presenečen, tudi sam sem mislil da je olje sumljivo, sem ga vzel le 1l, saj na petrolu naprimer stane liter skoraj 17€.

Je pa na zgornjem linku 6.40€ / liter, kar je enako ceni na bolhi.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ma ne vem, če bi bilo na Bolhi kaj narobe, sem pa že slišal govorice, da embalaža ni čisto prava. Eni zato tudi kupujejo 5x litersko plastenko, ker je kao težje ponaredit 5 flaš kot en kanister (jaka logika, ampak folk je očitno sumničav).

Dejstvo pa je, da je na Bolhi dosti cenejše olje kot v trgovinah (tile na motornoolje.com so ravno nekje za davek dražji).
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
malo je ružlo dokler se olje ni segrelo...kuril ga je tudi, oz. kot si napisal je malo ven kapljalo






ce na motorju pusca olje, ga bo puscalo v vsakem primeru pa lahko das bilokatero olje.
wink-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Speedy pravi:
Sam sem ga kupil na bolhi, castrol txt softec, original zapakirano,bil sem presenečen, tudi sam sem mislil da je olje sumljivo, sem ga vzel le 1l, saj na petrolu naprimer stane liter skoraj 17€.

Je pa na zgornjem linku 6.40€ / liter, kar je enako ceni na bolhi.

Tudi ponaredki so lepo zapakirani.
grims-1.gif