MotoGP 2018

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Tech 3 imajo pogodbo z Yamaho glede dobave delov in elektronike. Tu se ni spremenilo nič, vsekakor je pa manjši support s strani matične tovarne in njihovih inženirjev pri reševanju specifičnih problemov.
V zakup pa je potrebno vzeti tudi to, da se tovarniški motorji vsekakor hitreje in bolj razvijajo od satelitskih, kateri nekako stojijo na mestu in so testiranja bolj namenjena iskanju pravih občutkov voznika in ne razvoju.

Vsekakor se pa za "eno leto" staro M1 kažejo isti problemi katera je imela lanska "sveža" M1 v drugi polovici sezone.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Tech 3 imajo lanskoletni model, vendar mapingi so bili podarjeni za vsako dirko. So jim pa vzeli lanskoletne podatke. Tukaj je problem. Zarco je za moje pojme top dirkač. Ne vem zakaj je zavrnil Yamo. No sej je tudi Hondo.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Nekaj fotk s Sachsenringa ...

DSC_2614.jpg
DSC_2631.jpg
DSC_2647.jpg
DSC_2650.jpg
DSC_2674.jpg
DSC_2712.jpg
DSC_2724.jpg
DSC_2845.jpg
DSC_2859.jpg
DSC_2929.jpg
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Yama se je javno opravičila obema factory dirkačema. Motor je totalno nekonkurenčen. Rossi je danes naredil skoraj čudež. Pri Vinalesu se je videlo, da je celo KTM hud zalogaj za Yamo.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
637
113
Za neuspeh vr46 vedno krivi druge. Nikoli ni za nič sam kriv (razen da je trenutno drugi) . Razvoj in nastavitve Yamahe pa so delali po čigavih navodilih? Naj njegov motor pelje Zarco. Kako je že bilo lani? Vinales prve tri zmagal, potem pa tema. Zakaj le? Da ne zblamirajo devetkratnega, ki že deveto leto čaka desetko.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Zarco je bil v vrsti za tovarniski sedez Yamahe, pa ga je VR blokiral.
Sta danes lepo komentatorja povedala, kdo je delal najboljsi razvoj Yamahe. Sedaj pa to dela pri Ducatiju..
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Za neuspeh vr46 vedno krivi druge. Nikoli ni za nič sam kriv (razen da je trenutno drugi) . Razvoj in nastavitve Yamahe pa so delali po čigavih navodilih? Naj njegov motor pelje Zarco. Kako je že bilo lani? Vinales prve tri zmagal, potem pa tema. Zakaj le? Da ne zblamirajo devetkratnega, ki že deveto leto čaka desetko.


Na par nonsense morm odgovorit.

Zarcoju je bil ponujena šasija letošnja in jo je zavrnil.
Oba factory d. sta prosila za lanskoleto zavrnjeno.
Najbolj popizdeva Vinales.
Zarcoju so bili odvzeti mapingi (razviti od Vinalesa in Rossija) se je zgubil v povprečju.
Kar se tiče glavnega problema Yamahe je moč (pospeševanje iz ovinka) - kaj naj dirkač naredi razvije motor ali reče hočem več moči (elektronika in moč).

Rossi je zblamiral vse Yame dirkače. Največji osmoljenec je Vinales.

No zdej se pa kavčarska debata lahko nadaljuje. Kot zanimivost na BT sportu pravijo da je Rossi v življenski formi, tam pa komentirata debato dva bivša dirkača motogpja.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Zarco je bil v vrsti za tovarniski sedez Yamahe, pa ga je VR blokiral.
Sta danes lepo komentatorja povedala, kdo je delal najboljsi razvoj Yamahe. Sedaj pa to dela pri Ducatiju..

Ducatija ne razvija Lizika ampak predvsem Piro in Petruči. Kar je Lizika dejansko naredu, je bil sedalni del, ki mu ni odgovaral (tudi oblika posode za gorivo (širša oblika). Ampak to uporablja le on. Motor pa je najmočnejši v karavani in to ni plod Lizike!

Da govorimo o razvoju po željah je MM, zato je on edini ki to Hondo pele noro. Enkrat je bila ta kritika dana iz strani Carla. Pedrosa pa je itak povedal, da delajo njemu nepremiren motor in da je vse podrejeno MM.
 
Nazadnje urejeno:

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Bravo, tole je realno napisano.
JLo me pa preseneca z borbami in obnasanjem, mogoce pa postane normaln clovek :)
Ce bi ostal se eno leto pri ducatiju bi bilo zelo pestro. Pri hondi bo pa po ene dveh zmagah konec prijateljstva z MM :)
Rossi, pa dela cudeze na yamahi ce se pogleda ostale dirkace ;)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Bravo, tole je realno napisano.
JLo me pa preseneca z borbami in obnasanjem, mogoce pa postane normaln clovek :)
Ce bi ostal se eno leto pri ducatiju bi bilo zelo pestro. Pri hondi bo pa po ene dveh zmagah konec prijateljstva z MM :)
Rossi, pa dela cudeze na yamahi ce se pogleda ostale dirkace ;)

Problem je ker tile kavč komentatorji pač poenostavijo ti si zanič in pika. Jes na drugi strani sem presenečen na formo Rossija, sem mislu, da na tem nivoju po Ducatiju ne bo nikoli več.

Še enkrat glavni vzrok nekonkurečnosti je v navoru Ducatija in Honde. Razlika je edino manjša v hitrih ovinkih, kjer se ta navor toliko ne pozna. Tukaj je žal nekonkurenčnost taka, da skoraj (razen v izrednih razmerah) ni mogoče zmagati.
+ še elektronika, ki je pri stop and go načinu tako sufisticirana, da manj obrablja gume pri full gasu.

Yamaha je to javno priznala, venda Alter pač ve več.....
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Lorenzo bo tudi na Hondi rabil vsaj eno sezono, da se navadi na motor. Pričakovati kar koli drugega je iluzija, je pa tudi vprašanje koliko mu bodo šli na roko pri razvoju motorja po njegovih potrebah. V to dvomim, tako da bo dobil podivjanega bika, katerega bo moral ukrotit...

Bomo videl pa kako ga bo Peetrucci uspel nadomestit...moje mnenje je da ga ne bo uspel, razen kakšnega prebliska na kakšni mokri stezi...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Moje mnenje Lorenzo je top dirkač z šampionsko mentaliteto, tega Dovi nima. Kr se tiče Honde mislim, da mu bo motor ležal, saj ima Honda nizko sedišče in krmilo v poden, kar je Lizika fural pri Yami.

Bo pa sigurno nekaj privajanja. Višje sedišče in težišče je Lorenzu delalo ogromno težav, vendar se je očitno tega zdej navadil.
Honda je naredila pravo potezo, ko je Liziki rekla welcome.

MM pa ni preveč vesel, prvi odzivi so bili, da si je želel dobrega dirkača, ne pa tako dobrega.
Morm še oment kaj je MM sedaj govoril, da se izredno boji nenadne konkurenčnosti yamah.

LIzika vsekakor ne bo imal probleme z ogrevanjem gum kot jih ima Pedrosa. :)

Skratka Doviju je odleglo in mu gre Lorenzo očitno precej na živce.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Tudi meni se zdi, da se je umiril in je z obnasanjem dosti bolj umirjen. Tudi dirkasko je dobro razpolozen. Cakam pa kako dezevno dirko, da ga vidimo v teh razmerah.
Res je, doktor je v zelo dobri formi in tudi zelo samozavesten. Kvalifikacije je koncal na 12. mestu, pa je v boksih bil dobro razpolozen. To samo pomeni, da se dobro zaveda, da je problem v motorju in ne v njem. In da Yama ga serje na polno. Take blamaze kot je bil ta vikend,jej jej
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Vsi se norca delajo iz Lorenzovega udobnega sedeža, nihče pa se še ni pohecal iz njegovih ekstra debelih drsnih ploščic na kolenu. Očitno rabi podaljške da pride s kolenom do tal. :)
Dve moji fotki iz Sachsenringa ...

DSC_2929.jpg
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Sem malo poguglal in mu nalepijo dvojne ploščice ker jih menda drugače na nekaterih dirkališčih zdrgne do nule.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Problem je ker tile kavč komentatorji pač poenostavijo ti si zanič in pika. Jes na drugi strani sem presenečen na formo Rossija, sem mislu, da na tem nivoju po Ducatiju ne bo nikoli več.

Še enkrat glavni vzrok nekonkurečnosti je v navoru Ducatija in Honde. Razlika je edino manjša v hitrih ovinkih, kjer se ta navor toliko ne pozna. Tukaj je žal nekonkurenčnost taka, da skoraj (razen v izrednih razmerah) ni mogoče zmagati.
+ še elektronika, ki je pri stop and go načinu tako sufisticirana, da manj obrablja gume pri full gasu.

Yamaha je to javno priznala, venda Alter pač ve več.....

a ti pa ne gledaš iz kavča?

dejstvo je, da je rossi vedno imel dober material. a si pozabil lansko sezono, kako je yamaha na začetku dominirala

pri Hondi je presežek Marquez, ki vozi na čistem limitu, izjemen slog, takega šoferja na yamahi nimajo, da bi iztisnil še kaj več

rossi še vedno vozi vrhunsko, vendar yamahi ne dodaja toliko kot Marquez

in yamaha tako slaba spet ni, nenazadnje so imeli pole kakšno tekmo, dve, nazaj
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
a ti pa ne gledaš iz kavča?

dejstvo je, da je rossi vedno imel dober material. a si pozabil lansko sezono, kako je yamaha na začetku dominirala

pri Hondi je presežek Marquez, ki vozi na čistem limitu, izjemen slog, takega šoferja na yamahi nimajo, da bi iztisnil še kaj več

rossi še vedno vozi vrhunsko, vendar yamahi ne dodaja toliko kot Marquez

in yamaha tako slaba spet ni, nenazadnje so imeli pole kakšno tekmo, dve, nazaj
ne snecer povedal kar so komentirali uradni serviserji yame in 3 strokovni voditelji na BT sport.

oni lih niso iz kavča.

Yama ima vrhunski material in budžet, vendar so zamočii oz zaspali za konkurenco. Navor je bistven zaostanek in sicer pospeševanje iz ovinka. Žal to ne uspejo rešit, po eni strani ne smejo spreminjat motorja samo elektroniko lahko.

Druga stvar MM je pojem zase, vendar je agregat močan nima velike razlike od Ducatija, nima težav pri pospeševanju in na ravninah ni bistvene razlike. Zaradi tega se je Yamaha opravičila obema dirkačema. Sam MM je priznal, da ko bodo pri Yami to rešili bo za vse Yama zopet velika težava.

So pa dirkališča z pretežno zelo hitrimi ovinki, katera to prednost pospeševanja zmanjša..

Na BT sportu so intevjuji od serviserjev do vodij moštev factory in non factory. Izmed njih so trije komentatorji, kateri je še zmeraj testni voznik in en bivši motogp dirkač in dva prvaka superbike.

Verjamem, da oni vejo več kot ti. Ter poznata scenao iz prve roke.

Pa pustimo POP TV ki nemalokrat kar citirajo kar je na BT sportu povedanega.
Yamaha je resnično zajebala. Vinales je celo tako besen, da bi najraje prekinil pogodbo. Rossi pa z enakim motorjem dela razliko in večkratni komentarji so bili, da je v življenski formi.

Zarco pa je tudi lost in space, pa ne boš menda rekel da je zdaj zanič.

Strokovni komentatorji:
Neil Hodgson
Colin Edwards
James Toseland
Michael Laverty


Pa še nekaj za Vinalesa delajo svoj razvoj po slabi volji tega (obljuba za podaljšanje pogodbe).
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Aha, Rossi je v življenjski formi kot še nikoli...

Ti si komentator iz kavča, kot jaz.