4. feb 2011
6.615
410
83
Ker sem pristaš motoGP in nasploh vseh motošportov mi je zadnje čase v oko padel naš fantič..komaj 17 letni fant, ki pravkar pretresa svetovno motocross sceno. Seveda z dobrimi rezultati, glede na njegovo starost. In kolko vem, je fant podpisal pogodbo za tovarniško moštvo Honda HRC racing. Torej prvi Slovenec, ki mu je uspel velik met med motošportniki. Njegovi uspehi do sedaj so pa....... noo... katero kategorijo je vozil, tam je bil državni prvak, (tudi Italjanski prvak) prvak evrope in celo svetovni mladinski prvak, za kar mu je bil podeljen naziv v Monaco "najbolj perspektivni motošportnik na svetu". Trenutno vozi svetovno prvenstvo mx2 kategorijo, ki je le stopničko pred MXGP, kjer vozi samo še elita med elito. Fant sliši na ime Tim Gajser in je doma iz okolice Poljčan oz. vasi Makole.

113
3. mesto na VN Velike Britanije za Tima. Bravo!

Sem danes gledal obe dirki.
Pravi As in najboljši na Hondi, če se ne motim.

cordo

Pripravnik
21. maj 2008
52
0
6
Hudo perspektiven je tudi 11letni Maks Mauuser, ki tudi drgne italijansko prvenstvo. (Y)

Slab si ti pristaš motošporta.

Klemen je bil že lansko leto svetovni prvak v MX3, letos vozi med elito MXGP. Samo na žalost to za naše medije ni zanimivo. Če bi naprimer un Petkovšek al kaj je že, ki se že dvajset let vrti na bradli, osvojil tretjo mesto nek v Romuniji, bi bila to udarna novica

ojoojj.... pa a se zmeraj mora eden najti
Klemen je bil res prvak v kategoriji mx3. To je bila kategorija (open) ki so jo letos ukinili. To je bil vseeno najboljši rezultat slovenskega motocrossa!!!!
Da ti še to objasnim.... (glede na to, da praviš da sem slab pristaš !?!)
MXGP ali po starem MX1 in MX2 so kategorije, kjer sploh noter ne prideš, če nisi tovarniški ali poltovarniški voznik. Za poltovarniškega moraš imeti še veliko €€.
MX2 je kategorija do 23 let, torej. Naš Tim je star 17 let in je najmlajši udeleženec, ki se mu je uspelo prebiti v to elito s tem da je tovarniški voznik Honde. Včeraj je dosegel prve stopničke za 3.mesto v skupni razvrstitvi. V kategoriji kjer lahko 15 tekmovalcev zmaga. Torej, ko tekmovalec dopolni 23 let se mora seliti v MXGP. Seveda, če ima pogoje za to. (sistem je enak ali zelo podoben, kot v motoGP)
MXGP, kjer vozi Klemen je kategorija s katere ne moreš več nikamor. Torej najvišja. Klemen se letos vozi okol 20 mesta. Kar je za svetovnega prvaka iz MX3 dokaj slabo. Realno bi bilo pričakovati kakšnik pet mest boljše. Pač letošnja forma je malo slabša, konkurenca pa huda.
In če si že omenil ta dva voznika. Zadnjih nekaj let 2-3 leta sta prestavila mejnike slo motocrosa ogromno. Najboljši do sedaj Kragelj 7 mesto na SP EM3, M. Irt 3 mesto SP MX3, Klemen Gerčar 1 mesto SP MX3.
Šele od tukaj naprej pride Tim Gajser, ki (prej je bil še premlad) , ki takoj 1 leto kategorijo višje, torej najvišjo kategorijo, ki sploh lahko vozi pobira odlične rezultate.
Tim pa v Sloveniji nima konkurece. Res je za njim Klemen, potem pa dolgo nič...in ostali
(PS malo moraš vedeti, na kakšni kategoriji je kdo prvak)

Kaj se pa Petkovška na bradlji tiče... ne gledam. Tudi raznih Kozmusov ne...... čeprav je udarna novica na TV če so uvrstili nekje v finale. Žalosto in nepravično do drugih športnikov

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ja, Maks je tudi pravi!! Tudi Luka Milec je zelo talentiran.
Citat:
samo, da se ta perspektiva ne ustavi kot pri bratih Irt
Zgodba pri bratih Irt je drugačna. Trije bratje.... vsi z zavidljivimi rezultati na državnih, evropskih in svetovnih MX3 prvenstvih. Ampak nimajo sreče z poškodbami. Peter eno leto pavzira (poškodba), Matevž je letos obnovil poškodbo kolena....Jernej je pa včeraj zmagal dirko za EP. Prejšnji teden je bil pa drugi na dirki za EP. Boljši je bil samo Tim Gajser. Pa še tri fante finančno podpirati a dokaj visokem nivoju ni mačji kašelj.

Ja, včerajšnje 3 mesto v skupnem, je perfektno. Prehiteva kot za šalo.... in mislim da tudi Herlings, trentno nepremagljivi Nizozemec kmalu pade.

Citat:

ja ni popularen šport -> ni sredstev za mlajše = mlajši se ne prebijejo naprej. vrejtno je med mladimi še marsikateri perspektiven pa ne bomo nikoli slišali zanj.

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hja.. noo... popularen ni za medije. Drugače je pa ogrmno fantov, ki vozijo crosserje. Zanimivo, da se tud na tekmovanju cross country prijavi po 120 tekmovalcev. To se pravi, da je kar priljubljeno. Prebijejo se pa v vsakem športu redki. Tud Tini Maze je edini uspelo pri tolkih smučarjih.
Gajserja sem izpostavil, ker pri njehovih letih res dosega vrhunske rezultate v najmočnejših prvenstvih sveta. Če so ga Japonci vzeli kot njihovega tovarniškega voznika (HONDA HRC racing), je že nekaj na tem.

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
to je sicer super, in pubec obvlada, samo kaj pa je potem Herlings naredil na naslednji tekmi? Vse ostale je v jasli peljal.

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
to je že vse res. Nizozemec je res "izvenserijski"
Herlings je že nekaj let nepremagljiv. Ali ga ni na dirki, ali zaradi padca odstopi (zelo redko), ni se že pa nekaj let zgodilo, da je stal na drugi stopnički. In prav naš "pubec" ga je poslal eno nižje.
In kot zanimivost. Tudi sam Herlings se je ustavil ob progi in našemu asu čestital.
Verjamem pa, da bi naš Tim kmalu vajo ponovil. Sam proga, počutje in sreča se morajo poklopit.

sajkek

Guru
33.166
8.953
113
Pubec je car in še odlično zna angleško. Čakamo na naslednjo dirko. Samo tale Helings, je pa itak cel polomljen, in verjetno ga bodo sestavli za naslednji dirko in našopali z inekcijami.