Motocross

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.218
713
113
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Pogledaš kdaj datum odgovora?

Nisem datum, sem pa "danes".
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.811
113
pri taščici
Ksz
Zanima me kako je Gajser prišel do tovarniske ekipe. "vsi športniki" s katerimi sem do sedaj govoril, so vedno govorili da je slovenski trg premajhen da bi proizvajalci iskali vrhunskega sportnima/voznika in mu dali prvorazredno opremo. In sem jim vse do sedaj verjel. Tukaj pa se mi je logika podrla.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.811
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Z vrhunskimi rezultati menda , ce si dober je vseeno iz kje si a ni tako?
Do sedaj se mi ni zdelo tako.
Razumem "proizvajalca" da raje kupi človeka (španca, italijana, nemca...) ki ima za seboj nekaj 10mio tržišče kot pa slovenca ki ima 2 mio tržišče. Če ti slovenc ne bo prišel do vrhunske opreme, bo tudi zmagoval težko. Tukaj pa se mi to podre. Hebe se Hondi za nekaj prodanih krosk pri nas. Bolj jo mika prodaja nekaj 10 tisoč kosov v kaki drugi državi.
Razen če vidi v Gajserju človeka tipa Rossi (marketing) , kjer bo vse svet norel za njegovimi majicami, kapami....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj zmaga nič ne šteje?

Da xyz let zapored zmaga frenchie na yamahi, ti pa sam gledaš in kaj...ga probaš podpisat za xyz mil eur?

Hondi je zelo zelo pomembno bit prvak in po poteku sezone sodeč sta samo 2 dirkača, ki sta to sposobna in en je trdno na Yamahi z Monsterjem odzad.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.292
9.047
113
motocross je podobna scena kot smučarski skoki. Skrosko se pač ne moreš preganjat vsepovsod ampka smao na poligonih, zato pa je krosk samo par % po garažah napram cestnim motorjem. Tako da v tem rangu sam dirkač ni tako pomemeben kot v motoGP.Vžano da se znamka promovira. Honda v našem primeru.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ksz
Zanima me kako je Gajser prišel do tovarniske ekipe. "vsi športniki" s katerimi sem do sedaj govoril, so vedno govorili da je slovenski trg premajhen da bi proizvajalci iskali vrhunskega sportnima/voznika in mu dali prvorazredno opremo. In sem jim vse do sedaj verjel. Tukaj pa se mi je logika podrla.

Saj ni v tovarniški ekipi (Team HRC), pač pa je v ekipi Gariboldi Honda. Menda pa ima na voljo tovarniško mašino, to pa ja.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ksz
Zanima me kako je Gajser prišel do tovarniske ekipe. "vsi športniki" s katerimi sem do sedaj govoril, so vedno govorili da je slovenski trg premajhen da bi proizvajalci iskali vrhunskega sportnima/voznika in mu dali prvorazredno opremo. In sem jim vse do sedaj verjel. Tukaj pa se mi je logika podrla.

Saj ni v tovarniški ekipi (Team HRC), pač pa je v ekipi Gariboldi Honda. Menda pa ima na voljo tovarniško mašino, to pa ja.
Saj mende v MotoGP tudi Marquez ni v tovarniški Hondi (Team HRC), pač pa v Repsol Hondi... Menda pa ima na voljo tovarniško mašino...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ima, tudi točke Gajserja se štejejo k Hondi, ampak vprašanje je bilo, kako to, da je en Slovenec lahko prišel zraven v proizvajalčevo tovarniško ekipo, glede na to, da je Slovenija za Hondo nezanimiva. O tem ali Tim lahko pride zraven torej ni odločal HRC ampak Giacomo Gariboldi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kako je prišel v tovarniško ekipo??? Enostavno. Z rezultati!!!. kako je pa prišel do rezultatov, pa ni bilo enostavno. Slovenski trg z tovarniško ekipo Honde nima kaj velik veze. Sej vozi svetovno GP prvenstvo. Ni res, da Honda računa na Slovensko tržišče, če je Slovenec prvak. Potem bi lansko leto samo Francozi kupovali Honde, ker je bil prvak Francoz Febre. Fant je pač svetovni talent in oče je vse karte položil, da se je dokazoval na vseh mogočih prvenstvih. In tudi vse kar je vozil, je osvojil. In bil opažen. Pa še ni pogoj, da bi se po vseh rezultatih izkazal tudi s podpisom pogodbe. Primer je Francoz Charlier, ki je pred leti premagoval Herlingssa, kdaj je hotel. Danes je pa obratno. Herlings kraljuje v MX2, Charlier se je pa izgubil v povprečju. Tim Gajser se ni izgubil v povprečju, ampak se je dvignil nad povprečje. Ima vse pogoje. Je tovarniški voznik HONDE. Gariboldi honda je njegov team, ki ima podpisano pogodbo z HRC za najboljše materiale, ki so na voljo. Če malo pogooglate, najdete, da je bil na Japonskem Tim Gajser predstavljen kot tovarniški voznik HRC Honda. (skupaj z Marqezom, Pedroso ..... Njegovega kolega iz Gariboldi team Zaragoza, tam ni bil.
Kako je prišel do rezultatov??? Krvavo. Fanta je oče vsak vikend vozil po dirkah po Evropi. Kako so pa to finančno izpeljali ne vem. Lahko sigurno ne. Pač oče je v sinu videl svetovnega asa in rezkiral. Uspelo mu je.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.811
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Kako je prišel v tovarniško ekipo??? Enostavno. Z rezultati!!!. kako je pa prišel do rezultatov, pa ni bilo enostavno. Slovenski trg z tovarniško ekipo Honde nima kaj velik veze. Sej vozi svetovno GP prvenstvo. Ni res, da Honda računa na Slovensko tržišče, če je Slovenec prvak. Potem bi lansko leto samo Francozi kupovali Honde, ker je bil prvak Francoz Febre. Fant je pač svetovni talent in oče je vse karte položil, da se je dokazoval na vseh mogočih prvenstvih. In tudi vse kar je vozil, je osvojil. In bil opažen. Pa še ni pogoj, da bi se po vseh rezultatih izkazal tudi s podpisom pogodbe. Primer je Francoz Charlier, ki je pred leti premagoval Herlingssa, kdaj je hotel. Danes je pa obratno. Herlings kraljuje v MX2, Charlier se je pa izgubil v povprečju. Tim Gajser se ni izgubil v povprečju, ampak se je dvignil nad povprečje. Ima vse pogoje. Je tovarniški voznik HONDE. Gariboldi honda je njegov team, ki ima podpisano pogodbo z HRC za najboljše materiale, ki so na voljo. Če malo pogooglate, najdete, da je bil na Japonskem Tim Gajser predstavljen kot tovarniški voznik HRC Honda. (skupaj z Marqezom, Pedroso ..... Njegovega kolega iz Gariboldi team Zaragoza, tam ni bil.
Kako je prišel do rezultatov??? Krvavo. Fanta je oče vsak vikend vozil po dirkah po Evropi. Kako so pa to finančno izpeljali ne vem. Lahko sigurno ne. Pač oče je v sinu videl svetovnega asa in rezkiral. Uspelo mu je.
Hvala
467716-post_slo.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ni za kej. Sicer zgodbe uspeha ne poznam podrobno. Vem pa, da je bil Tim Evropski prvak v kategoriji 85, kjer so bili večina fantov 2 leti starejši. To se pr takšni mulariji že velik pozna. Pa so vsi gledal Tima v izpuh.
Tokrat je menda Timov oče rekel Japoncem: "naredite nam konkurenčen motor in bomo svetovni prvaki". Kr hrabre in močne besede.
Lansko leto jim je uspelo. Pa tud letos jim gre odlično.