Moto GP 2014

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Čist simpl odgovor, mark ni bil tako dominanten v moto2, delal je tudi precej napak. Elektroniko ima Honda tudi najbolj razvito, to ni nobena skrivnost. Celo več grozila je z izhodom iz MotoGp če jo poenotijo. Želja je da bi bil samo razred open.

Če najvišjemo razredu vzameš elektroniko, je stvar 100% drugačna, tam so precej manjši nagibi, zopet se uveljavlja visenje iz motocikla, ter občutno težja vožnja čez ovinke, saj je treba merkat na gas, ne pa pri pospeševanje full gas kot izvajajo sedaj. Ukinil bi tudi te menjalnike, ki ga uporablja duče, honda in yama...

Stvar bi bila bistveno drugačna.
Pa še nekaj, drsenje v motogp uravnava elektronika, ki pa je od vendorja do vendorja na maks optimizirana.

Naj še omenim, zakaj je duče konkurenčen, predvsem več goriva, ter razvijanje agregata čez celo sezono. Praktično pa pri satelitskih moštvih testirajo prototipe skozi celo sezono...
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Danes je pa bila dirka da se reče
smile-1.gif
O Jorgetu in Pedrosi pa ne bom izgubljal besed. Dvakrat na tekmi na tleh ccc, Jorge pa je s tako kislim obrazom čestital Rossiju da sem mislil da se bo zjokal. Res ima čuden karakter tale Jorge hehe.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Jorgetu ne pašejo gume. Žal so na robu naredil pretrdo zmes in Jorge ne čuti več bajka, kot bi moral. Seveda tukaj je bila prilogatitev predvsem Hondi...

Na drugi strani pa Rossijevem stilu to bolj odgovarja, ker ma nek kompromis med nagibom in visenja iz motorja. Tudi krmilo je posledično precej višje kot pri Jorgetu, ki ga ima čisto v podnu.

Če je koga res za šimfat pa je to Pedrosa, ki je na ravni Bradla. Ne vem kaj je Honda mislila, da mu je dala še dvoletno pogodbo. Mark pa je vesolc, je pa fact ta, če bi mu kdo lahko pariral celo dirko, bi bistveno večkrat odstopil oz tamal še zmeraj dela na silo, to pa je mladost, kar je Rossi definitivno zgubu tisti edge in brezkompromis.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na silo 2x zaporedni prvak, drugič celo tako, da je na silo vse osmešil...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Model je zmagovalec, osmesil si se kvecjemu ti s takimi izjavami. Ti gre pac v nos, tvoj problem.
grin1.gif
Zaradi tvojega mnenja niso dirkaci nic manj vredni...
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Marquez je najboljši, daleč najboljši. Od začetka sezone je bila Honda veliko boljša od Yamahe, zdaj pa so jo že dobro ujeli. Rossi se je kar izkazal, saj je pri treh desetletjih in pol starosti zelo spremenil način dirkanja. Čudi pa me slaba forma Lorenza, ki nekaj poizkuša, pa mu ne gre najbolje. Izbira drugačne gume, včeraj je bil po lastnih besedah telesno slabše pripravljen,... Zaostaja za Rossijem, pa čeprav je res dober dirkač. Pedrosa po mojem mnenju nikoli ne bo prvak (razen če bo to postal "slučajno"), saj nima tistega v glavi. Lahko pet dirk odpelje fenomenalno, potem pa vse pokvari s parimi slabimi nastopi. Pri Hondi bi bilo bolje zadržati Doviziosa, saj je par korakov pred Pedroso. Vidimo, kaj mu uspeva z Ducatijem, ki se očitno pobira odkar je tja prišel človek, ki je prej vodil Aprilio v Superbiku. Bi rekel, da je mojster. Crutchlow je z Ducatijem tudi pošteno brcnil v temo, pa mi je drugače všeč. Žal je zadnjič z odstopom zapravil zelo dobro uvrstitev.
Ne napadajte me, tako pač jaz vidi MotoGP, lahko pa da se motim.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Lansko leto je bil Mark prvak predvsem na račun Jorgejeve poškodbe. Letos je superioren. Je pa fact, da je Jorge slabši zaradi drugačnih gum.

Mark ni osmešil v karavani prav nikogar. To je tvoja percepcija nerazumevanja motociklizma. Osmešil bi pa konkurenco takrat ko bi recimo v razredu, kjer je enaka elektronika in motor, naredil to kar je letos.

Z poenoteno elektroniko, ali Hondim motociklom neprijazne gume, pa je možnost tudi ta, da naslednje leto Mark nebi bil konkurenčen. Ravno zato Dorna sili da bi šli v razred open. Vendar se temu najbolj upira prav Honda, ki grozi z istopom iz motogp-ja.

Je pa dejstvo da je mali največji talent v karavani. Tukaj dvoma ni. Ima pa srečo, da v sezoni ni imel kakšne težke poškodbe. Čudi le izredno slabe predstave Pedrose, ki pa dejansko letos ni pri stvari.

Tudi primejave Ducatijevih motociklov z Rosijem, ko je vozil Dučeta ni na mestu.... Letos razvijajo motor, šasijo skozi vse leto, prototipe testirajo tudi satelitska moštva, na kvalifikacijah uporabljajo super soft gumo in 4 litre več goriva....

Kaj pomenijo super soft gume na kvalifikacijah pa kaže že voznik Aleix Espargaro, ki dela čase za v prvo vrsto z praktično nekunkorenčnim motociklom... toliko je odvisno od gum...
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Sem videl ja.... Da to počnejo samo počasnejši vozniki..........
priden.gif
..........hihi.....to bo jutri povodenj, če ga Rossi nabije in prav privoščil bi mu, da ga bi res.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.121
867
113
Enako, naj se raje prilagodi, namest da joka nespo. Ce Rossi lahko, ne vem zakaj njemu ne bi uspelo... Par sezon nazaj je tako aroganco fural, zdej pa k en ponizn cucek...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
heh, ampak zanimivo, ko recimo alonso (ali pa fotr v preteklosti), ferrari, v F1, vozi s taktiko zaveterja se vsuje graja, etc...ko pa naredi to mojster rossi pa je višek znanja in sposobnosti
wink-1.gif
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Ne vem, no...ampak meni se zdi (kvalifikacije sem gledal..je*i ga bolezen), da je bil Rossi vsaj 15-20 m za Lorenzom v zadnjem krogu, vsaj tako je bilo videti na enem posnetku in zaradi tega skoraj ne bi mogel izrabljati zavetrja....
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Pa kaj ma veze....vazn, da se na dirki borbajo. Pa itak ma baje Lorenzo boljsi "race pace", tko da bo loh pokazu, da je hitrejsi na dirki. Pa tuki mu zmer gre, pa lani je zmagal....
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Ta borba bo še *eba. Kljub temu, da je zadnja tekma in se oba borita za drugo mesto, še vedno nekako upam, da ne bo prišlo do kakšnega kontakta.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.121
867
113
Al je enostavno: ce je blo kaj narobe bo ze visja instanca (od nas) razsodila. Dejstvo je da letos mali nima za burek in valda ga ze vse moti, ko ga teammate pere... Ce je taka faca naj pokaze na stezi, jokat znamo vsi. Drugace pa ja, Vale JE visek znanja, kar se motorjev tice, nima vec kaj dokazovati. To upam da ti je jasno...
Konkretno je pokazal da ce je treba lahko nardi totalni saltomortale, jokico pa od takrat mal psiha daje, sploh me zanima kaj bo, ce bo Vale drugi v skupnem (itak da upam v to), po moje se mu sfrtajcka :) Tako jst vidm ta njun recimo temu odnos ;-) Rossi ipak ni kekec in to je jokici zdaj najbrz jasno, pa nekaterim tukaj, ki so ga na zacetku sezone dajali v nic tudi, a ne snecer & co.?


Citat:
Uporabnik darjan pravi:
heh, ampak zanimivo, ko recimo alonso (ali pa fotr v preteklosti), ferrari, v F1, vozi s taktiko zaveterja se vsuje graja, etc...ko pa naredi to mojster rossi pa je višek znanja in sposobnosti
wink-1.gif