Moški in splav

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Tisti moški, ki se jim je zgodilo da se je ženska sama odločila za splav, se naj predvsem zamislijo nad sabo in nad odnosom, ki ga imata z žensko.
Tista ženska, ki se ji je zgodilo da se je moški sam odločil za odnos do ženske, se naj predvsem zamisli nad sabo in nad odnosom, ki ga ima z moškim.
AMEN!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Želim povedati da je v samem odnosu nekaj narobe. Ker sta za partnerski odnos potrebna dva, sta tudi oba odgovorna, ne samo ženska.
Mogoče se pa prav zaradi takšnega odnosa moških, kot ga beremo tukaj, ženske same odločijo.
Če smatrate, da je krivda na moški strani, kja greste potem z njim in naredite otroka.
Res je same odločate. In le to imate več kot moški. Torej ste pri umoru SAME!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ženske so v privilegiranem polozaju, ker se lahko odločijo za otroka, desca pa rabijo samo 1x. Hočem enakopravnost
;)
Se okoli poimenovanja umora, splava....
Isto kot pri veganih. Kar je v obliki in velikosti mačka, psa, krave.... je sveto. Ko jih zre komar zvečer to ni več svetinja. Da o kakšnih ušeh, polžih in hroščih na solati ne pišem.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
(Vsaj jaz) nikoli nisem imel v mislih prisile, ne z ene ne z druge strani. Ne mores siliti zenske v donositev, prav tako pa mora ona vsaj poskusati s pogovorom najti skupno resitev.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Zanimivo ne. Če ubiješ s splavo otroka je to legalno. Lastnega otroka. Ne kogarkoli. Del sebe. Če se o tem govori sei nedatrelaec in vatikanski podrepnik itd... nisi nekdo ki čuti, nisi oče ki nima svojega otroka za objeti, ker si ga ubil. Ups, odstanil.

Število splavov v Sloveniji v zadnjih desetletjih nenehno upada. Leta 1981 jih je denimo bilo kar 19.138, kar je več od vseh rojstev v naši državi v posameznem letu med 1995 in 2006.
Leta 2004 je bilo splavov v Sloveniji še 5405, leta 2014 pa je številka padla na 2766, oziroma 7,8 splava na 1000 žensk v rodni dobi, kar je precej pod svetovnim povprečjem.

Ampak pridemo do zanimivosti, se nihče nikoli ni uprašal kaj bi bilo če bi se le del teh otrok donosilo in jih dalo v posvojitev? Koliko staršev čaka na svojega otroka, ne biološkega ampak "podarjenega" od nekoga ki se je odločil, splav NE. Če ga jaz ne morem imeti zaradi nekega vzroka naj ga ima nekdo drug.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/posvojitve/

števil posvojitev se vrti od 20-70 otrok na leto. Torej bi lahko z malo pomisleka posvojili še nekaj 10 otrok...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Koliko teh otrok je bilo splavljenih, ker bi bili resno bolni in/ali živeli le kratek čas, pa se to po bolnicah? Kdo bi jih posvojil? Zakaj predvidevanje, da se splavijo samo zdravi neželeni. Tudi od teh 2766 je bilo bržkone kar nekaj takih, kjer sta starša kar težko sprejela to odločitev in ni šlo zgolj za "kontracepcijo".

Ne vem pa, če se vodi statistika vzrokov splava. Najbrž nekje se... Če je javna, pa ne vem.
 
Nazadnje urejeno:

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Koliko teh otrok je bilo splavljenih, ker bi bili resno bolni in/ali živeli le kratek čas, pa se to po bolnicah? Kdo bi jih posvojil? Zakaj predvidevanje, da se splavijo samo zdravi neželeni. Tudi od teh 2766 je bilo bržkone kar nekaj takih, kjer sta starša kar težko sprejela to odločitev in ni šlo zgolj za "kontracepcijo".

Ne vem pa, če se vodi statistika vzrokov splava. Najbrž nekje se... Če je javna, pa ne vem.


Najbolj me fascinira, ko se ženska začne ukvarjati z eksaktno znanostjo. No problem je večplasten, ker ženska niti ne more biti na vodstvenem položaju niti kakršnemkoli odgovornem. Zakaj? Ker ženska se zmeraj odloča čustveno. Ni sposobna analitičnega mišljenja, težko se posveti enemu problemu in ga secira, ker skače z mislimi kot kura brez glave samo zato, da govori.

Đabe koliko upokojencev je zdravih? Po tvoje naj naredimo razpredelnico in tiste, ki preveč jemljejo iz ZZZS postavimo pred zid? Pa brezdomce in nezaposlene? Niste normalne. Splav je umor. Tako kot je pomaranča oranžna v svojih odtenkih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Niti ne zanimivo, kaj tebe fascinira, pa kake zaključke tvoj vecvredni moški intelekt zmore...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jello

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
zaseka:

"No problem je večplasten, ker ženska niti ne more biti na vodstvenem položaju niti kakršnemkoli odgovornem. "

Kaj so leta 2018 (za leto še ni izšla lestvica top 15) imeli skupnega: Oracle, IBM, Pepsi, Lockheed Martin, General Motors, Kraft Foods, Xerox, Deloitte?

Njihov CEO je ženska.
Očitno je "problem" ne samo večplasten, celo multidimenzinalen, saj so nekako uspele priti na ta položaj, verjetno iz dimentije kjer tega večplastnega problema še ne poznajo.
Od tam verjetno prihajajo tudi Sirimavo Bandaranaike, Indira Gandhi,Golda Meir, Margaret Thatcher, Benazir Bhutto, Gro Harlem Brundtland, Angela Merkel, Jacinda Ardern, ki povsem neustrezno za ves normalen svet (tvoj), so zasedale ali zasedajo najbolj odgovren položaj v svoji državi.
Nalašč sem spustil Kolindo, Alenko, Ano, Radmilo in Jadranko, ker to so balkanska posla.

PS. Tole je samo izbor, te firme in te osebe, kljub tvoji očitno luknjasti splošni izobrazbi, verjetno poznaš. Še veliko več jih je. (ta trenutek več kot 20 držav vodijo ženske)
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Ne vem pa, če se vodi statistika vzrokov splava. Najbrž nekje se... Če je javna, pa ne vem

Ne vodi se nobene statistike. Itak pa notri napišejo kar želijo.

Koliko teh otrok je bilo splavljenih, ker bi bili resno bolni in/ali živeli le kratek čas, pa se to po bolnicah? Kdo bi jih posvojil
Morali so biti splavljeni ker nam vsi govorijo če imaš otroka z davnovim sindromom to ni OK, če je bolan to ni OK, ker ni popolen to ni Ok.itd...

Za manše število splavov je kriva tudi nižja plodnost ali drugače čedalje več parov je neplodnih ali pa težko zanosijo in tudi donosijo.

V razmislek. Danes opravi šplav ker čas za otroka pač ni pravi in to plača zavarovanje. Čez 3 leta si želiš imeti otroke in in v roku 5letih žensko našopajo s hormoni umetno oploditvijo itd... spet kemija ker si želi otrok. Farmacija pa služi. V enem ali drugem primeru. Mi pa imamo težave.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
V ZDA se konzervativci trudijo ukiniti splav. In eden od argumentov proti tej omejitvi je že stara statistično dokazana korelacija med kriminalom in splavom. Bolj je liberalen režim splavov, manjša je stopnja kriminala. Na hitro - neželeni otroci bolj pogosto kot želeni končajo kot kriminalci.
Podrobno : http://freakonomics.com/2005/05/15/abortion-and-crime-who-should-you-believe/
Za manj bralsko navdahnjene pa še video :
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Brez veze... Otroc so cifre na papirju. Tokle pa tokle bi jih lahko več bilo, če ne bi bilo nobenega splava. Ker smo v negativi, lahko se kontracepcijo ukinemo. Tle maš enga, ki bi ga, tamle enega ki ga ne bi, pa še malo bratski potalamo desno levo, pa je.

Trk po prsih, da cifre rastejo. Ker to je važno. Mi imamo problem, ker smo ne vem zakaj zvezani, da je optimum na familijo eden ali pa max dva. Če ne, če malo prosto citiram enega soforumasa izpred dveh dni, si sigurno siptar ali pa socialc, ker kdo drug se pa še plodi ko štakori. Tole miselnost spremeniti pa težave ne bo več, kljub dovoljenim splavom pa kontracepciji.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Sem prepričan, da splav, kot o njem govorimo, ni zato, da bi bilo manj otrok.
Ko pride do težav pri porodu se trudijo rešiti oba, pa pride trenutek, ko se odločijo za enega, kogarkoli.
Sem prepričan, da straši ljubijo svojega - recimo tako - nepopolnega otroka. Tudi v času rasti želimo popolnega, zato ga peljejo k zdravniku.
Splav je izredno redko, kar tako, kar nekaj. Taki so pri mazačih, doma narejeni ali pa z kakšnim starim receptom.
Danes je splav z vzrokom. Ne vem no, če otroke cepimo, želimo tudi da se rodijo taki, kjer bodo straši in družba najmanj trpeli.
100% da straši prizadetih otrok trpijo. Pa bližnji tudi. Pa kakšnemu tam nekje je tudi hudo.
Še zmerom mislim, da smo lahko srečni, da je splav možen, da lahko tistim, ki se rodijo omogočimo več, kot da - po naših ocenah - trpijo, ker so nepopolni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: skala

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Najbolj me fascinira, ko se ženska začne ukvarjati z eksaktno znanostjo. No problem je večplasten, ker ženska niti ne more biti na vodstvenem položaju niti kakršnemkoli odgovornem. Zakaj? Ker ženska se zmeraj odloča čustveno. Ni sposobna analitičnega mišljenja, težko se posveti enemu problemu in ga secira, ker skače z mislimi kot kura brez glave samo zato, da govori.

Đabe koliko upokojencev je zdravih? Po tvoje naj naredimo razpredelnico in tiste, ki preveč jemljejo iz ZZZS postavimo pred zid? Pa brezdomce in nezaposlene? Niste normalne. Splav je umor. Tako kot je pomaranča oranžna v svojih odtenkih.
Ti pa si višek intelekta.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sem prepričan, da splav, kot o njem govorimo, ni zato, da bi bilo manj otrok.
Ko pride do težav pri porodu se trudijo rešiti oba, pa pride trenutek, ko se odločijo za enega, kogarkoli.
Sem prepričan, da straši ljubijo svojega - recimo tako - nepopolnega otroka. Tudi v času rasti želimo popolnega, zato ga peljejo k zdravniku.
Splav je izredno redko, kar tako, kar nekaj. Taki so pri mazačih, doma narejeni ali pa z kakšnim starim receptom.
Danes je splav z vzrokom. Ne vem no, če otroke cepimo, želimo tudi da se rodijo taki, kjer bodo straši in družba najmanj trpeli.
100% da straši prizadetih otrok trpijo. Pa bližnji tudi. Pa kakšnemu tam nekje je tudi hudo.
Še zmerom mislim, da smo lahko srečni, da je splav možen, da lahko tistim, ki se rodijo omogočimo več, kot da - po naših ocenah - trpijo, ker so nepopolni.

Vse lepo in prav. AMPAk, poznam jih veliko ki so se recimo temu predajale mesenim užitkom v svojih najstniških letih ene še naprej ... in pač dejale če kontracepcija zataji bom šla pa splav delat. In so šle, ene še poročene ko so bili možje dalj časa službeno odsotni in so bili očetje teh otrok.
Tako da enim je to kot zadnja vsta kontracepcije.