Montaža tuš kad

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Imam tuš kad, kupil sem samo še sifon za to kad, priklopil na odtok oziroma na talni sifon. Kad sem sprobal in jo položil na luknjo, dal v vaservago, da lepo voda odteče v odtok.

Zdej me pa zanima, najbolj da kupim lepilo za keramiko in ga zmešam. Samo prej bi rad na estrih dal kakšne lesene male kose oziroma kot kakšne kajle, morda 4 komade(cca 1.5 cm nad estrihom bo kad, da bodo šle malo ploščice spodaj pod njo) jih malo z žeblji malo pritrdil v estrih da bodo fiksne toliko da še enkrat dam kad gor da vidim da je v vaser vagi. potem jo dam spet na stran in na estrih nekaj velikih kep lepila toliko da se bo tuš vsedel na lepilo do teh kajlic ko se pa posuši lepilo jih magar pustim notri ali tam spredaj kjer se da jih dam stran. Tam kjer bodo na tleh kajle pritjene na estrih itak ne bom dal lepila, da mi ne bo potem vaga delala probleme.

Ali dam pač samo lepilo gor in v vaservago in bo ostalo v vagi? ko dam kepe lepila na tla in gor položim kad, ki je kotna, verjetno najbolj da jo položim nekaj cm pred zidom, pa jo potem nekako podrsam in dam v vaservago do stene oziroma pol centimetra do stene, da bom lazje jo dal v vaservago? kako naredim da bo kad se vsedla lepo do kajlic če bom dal prevelike kepe lepila in jo ne bom mogel dol spustiti kot želim torej 1.5 cm od estriha oziroma teh kajl. verjetno ne bo narobe če jo malo potolčem z gumiranim kladivom. je pa keramična kad.

LP
 
Nazadnje urejeno:

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Odvisno, ali boš to montiral v VW ali v Kio.
wink-1.gif


Hec, simpatična napaka v izbiri podforuma
smile-1.gif
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Ja vem, poznam podforum dom in gradnja samo sem nanj pozabil. Pa vseeno bi prav prišel kakšen nasvet. Sploh ta vaser vaga pri kadi se mi zdi da je malo drekasta stvar da je povsod v vaservago na vseh delih kadi. imam kotno kad polkrozna, pač klasika. Ker čim ni v vaser ni najbolje, sploh če je malo navzgor nagnjenaod odtoka, potem zelo počasi teče voda v odtok. Patudi zaradi tesnila spodaj je bolje da je v vaser.

Lp
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
kotna kad polkrožna?
confused-1.gif

kotna je kvadratne ali pravokotne oblike, kotna se imenuje zato, ker se na njej tuš kabina, če je le ta montirana zapira v kot.
Na polkrožni se tuš kabina če je montirana zapira v polkrogu.
Kje si kupil kotno polkrožno?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
Predvidevam da imaš kermično tuš kad...kot je bilo že ugotovljeno polkrožno, kotno...

Torej kot si sam ugotovil...najprej na suho položiš kad na estrih in z nivelirji (koščki lesa) zniveliraš banjo v vago. Nivelirje pustiš...ko odmakneš tuš. Zmešaš pol vreče lepila za keramiko, navlažiš estrih in na debelo napocaj lepilo tam kjer bo btuš sedel nanj...torej pogledaš spodaj kako je narejeno.
Pokneš gor tuš...zaradi lastne teže se bo sam usedel na nivelirje...če ne bo pa zadevo malo pozibaj da se usede in ujame.
Prekontroliraj če si v vagi, če je lepila dovolj, da ne bo polovica naležnih površin v zraku...in pustiš dva dni da lepilo prime. Odstaniš nivelirje...tiste, ki jih lahko. Pa glej da izven tuša ne bo ostalo lepilo...le tega s prstom počisti...ker drugače ga bo moral keramičar tolči stran.

Nato bo kermaičar okoli tuša, nad ob itd. Polepil ploščice.

SDC12840.JPG


SDC14829.JPG


SDC17260.JPG
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
hvala vincentu za dodatne nasvete.

Čez vikend bom probal narest samo malo bom še razmislil kako pa kaj. Verjetno bom rabil še en par rok, da se jo bo lažje gor dalo na lim.

taka je pa kad. malo čudno mi je spodaj pod kadjo tiste komore, ki so 2-4 cm globoke.Zdej če bom na pamet kupe lepila dal na tla ne bo uredu. Verjetno bom kar napacal lepilo po celotni površini po tleh, da se prime v celoti.

dscf9466.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Lepilo moraš namazati po celi površini, da se kad ne upogiba ko stopiš tam kjer ni lepila .
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
Idealno sta tu dva para dok! Se da lepo spustiti kad na lepilo oz. Nivelirje. Najbolj ziher bo če namažeš celotno površino pod kadjo...tako da...znaš porabit skoraj cel žakelj lepila. Lahko pa porišeš kje ti gre ' naležna mreža' pa tiste dele nacopaš.
Sifon opažam da imaš enak...sam sem se praskal za čelom kako rešiti detajl stika sifona in tuša na spodnji strani tuša. Ker priloženo tesnilo nikakor ni passalo v to zgodbo. Zato sem tisti del pustil pri miru in je bilo med vrgom sifona in dnom tuša cca. pol cm lufta, ki sem ga, ko je bil tuš na mestu zasilikoniral...ter nato našravfal noter ostale zadeve od sifona.

SDC14386.JPG
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
dscf9469.jpg

dscf9470.jpg


ja točno tako sem danes že čez dan naredil. Meni je bilo tudi najbolj logično da to namežem po tej mreži pri kadi ki bo na estrihu, pa tudi porisal sem. lepila sem dal vsaj 3-4 cm več od višina lesenih dilc in je šlo takoj v vaser vago kot so bili že leseni kosi. Čudno pa da so se spredaj leseni deli prosti pri premikanju ko je bila kad v vagi tako da sem spredaj še dodal sedaj nekaj lesenih kosov toliko da se ne bi kaj posedlo spredaj čez vikend Je pa spodnji del kadi dvignjen od estriha ki je na enem malem delu kriv cca. 2 cm, drugje pa lepo 1.5. cm.

Tesnilo pri sifonu(viden na sliki na sifonu), ki se prilagaj lukni od kadi sem jaz dal spodaj pod kad zgoraj zategneš sifon najprej nisem vedel ali zgoraj na kad slučajno.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
Pri tebi bo tesnilo imelo pomen ker imaš odtok plavajoč..torej bo cel sifon potegnilo navzgor na tuš. Jaz sem imel sifon zalit v estrih. Tako da drugega kot silikon se nisem spomnil.

Nivelirji so obvezni ker je kad tako težka da bo spodkopala vso lepilo in bo zadeva vige vage.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.274
1.952
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Pri tebi bo tesnilo imelo pomen ker imaš odtok plavajoč..torej bo cel sifon potegnilo navzgor na tuš. Jaz sem imel sifon zalit v estrih. Tako da drugega kot silikon se nisem spomnil.

Nivelirji so obvezni ker je kad tako težka da bo spodkopala vso lepilo in bo zadeva vige vage.

Se mi je zdel mal čudno po teh slikah. Pa kje ste mojstri videli, da se sifon v estrih zabetonira?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
dragi moji pozabili ste na folijo ,ki se da med tuš in lepilo
morali bi si prebrari navodila za montažo se zna zgoditi da tuš tudi poči izkušnje iz prakse ,

pozdrav.gif
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
je pa res, da bom jest moral itak sedaj te plastične cevi zabetonirati, vsaj na tistem delu kjer so sive cevi in del bele cevi od sifona, da se bodo lahko ploščice prilepile vse do kadi. Tudi sedaj nisem mogel dati lepila pod kad, ker ni bilo estriha v tistem delu kadi v okolici sifona. Je bilo pa lahko določit položaj luknje na kadi in povezat sifon nanjo.

ja to so meni tudi rekli glede folije v neki trgovini , samo jaz navodil od kadi nisem najdel, pa nisem nič. če pa zato poči, potem pa nevem...verjetno večina tega ne daje.
 
Nazadnje urejeno: