Monoblok Toplotna črpalka - slabosti? (LG???)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Pozdravljeni vsi...

Sicer se že v sosednji temi pogovarjamo o ogrevanju s TČ pri obnovi hiše, ampak sem odprl novo temo, da dobimo več različnih mnenj... ;) No, renoviramo spodnjo etažo hiše (45 m2) in verjetno bomo vgradili talno gretje in bi nam Monoblok TČ rešila vse težave... V petek imam ogled od enega monterja TČ in mi je že po telefonu tak na hitro reko, da raje ne dajat Monoblok TČ... Sicer ni povedal zakaj in zato bi rad bil pripravljen, ko pride.

Torej, monoblok TČ bi nam zelo ustrezala, ker bi lahko zunanjo enoto dal na balkon in takoj na drugi strani stene bi lahko vgradil omarico in bi bila res preprosta vgradnja. In še najmanj v napoto bi bila... ;) V bistvu bi rabil samo za talno gretje, ker porabimo res malo sanitarne vode in imam električen bojler zmontiran pod stopnicami (sploh se ne vidi) in takoj na drugi strani pipo in res hitro priteče topla voda.

No, in sedaj me zanimajo potencialne slabosti Monoblok toplotnih črpalk...

Ima kdo doma? Kak ste zadovoljni? Delujejo vredu?

Zanima me tudi, če ima kdo zmontirano LG Therma V R32 Monobloc in kako je zadovoljen z delovanjem in s porabo?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Na balkon? Z monoblokom ni prav nič narobe, ampak škatle so pa kar konkretne. Ni to velikost klime kot npr 5kw split...

Slabosti... Če stroma zmanjka lahko zamrzne. Drgac pa prižges, nastimas, pozabiš...
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Saj lahko glikol noter naliješ ko pri avto pa nima kaj zamrzniti.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Ja ja...Glikol ima tudi par neugodnih stvari napram vodi...

Manjšo specifično toploto (potrebuje večji dT ali pa pretok) za ist oprneseno energijo, prej kot voda najde luknjico in začne puščat...In gost je pri nizkih temperaturah, kar povečuje upor črpalki....in nekaj več stane.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Drugače me zanima še naslednje:

1. Bi bilo za gretje 45m2 talnega dovolj moč 5 kw?
2. Ima ta model LG therma V Monoblock (5 kw) podoben izkoristek kot kaki močnejši split sistemi (kot npr.: kaki Daikin ali Mithubishi)?
3. Če prav razumem, lahko hkrati greje talno (nizko temperaturno), radiatorsko (visoko temperaturno) in sanitarno vodo (visoko temperaturno). Po drugi strani pa razumem, kot da ima samo 2 priključka (dovod mrzle in odvod tople vode)... Lahko kdo na hitro razloži?
4. Koliko ima garancije ta LG Monoblok (in ali imajo katere TČ več garancije kot druge)?
5. Če imam še staro plinsko peč zmontirano na steni, bi bil upravičen za subvencije? Kolko % si lahko obetam, da mi povrne država? Povrne država tudi stroške vgradnje talnih cevi in vgradnjo estriha?
6. Kdo v okolici MB montira te LG Monoblok TČ?

Pa še enkrat hvala lepa vsem za morebitno pomoč že vnaprej ... ;) :)
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Za 45 m2 talnega mora biti 5kW polna kapa
Izkoristki so pri 5 kW skoraj nepomemni..je tako zelo malo kvadrature, verjetno bo TČ večino časa laufala na minimumu
Če hočeš z monoblokom polek ogrevanja segrevati še sanitarno toplo vodo rabiš preklopni ventil, ki bo preklopil med ogravanjem talnega in ogravanjem sanitarnega boljerja
TČ..običajno imajo garanjcije max 3 leta
Pa za 5 kW se jaz nebi tepel za subvencijo, ker itak ne sme sat več kot 3000€ z montažo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Zakaj ne subvencija... Ta je neodvisna od moči ali se je zadnja leta kaj spremenili? Jurja je pa le jurja... Sploh pri teh jurjih...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Bolj sem mislil na to, da subvencija ne more biti razlog za odločitev za/proti. Invseticija v vsakem primeru ni nevem kako visoka...Razen na m2.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Se tudi jaz zanimam za LG monoblok le da za 9kW verzijo za gretje 100m2 z radiatorji (predimenzioniranimi). Razen moznosti zmrzovanja (montirati jo je treba ob steni da so cevi zunaj cim krajse) je potrebno se vedeti, koliko casa v najslabsem primeru traja izpad elektrike in ce je na tvojem podrocju to dobro urejeno, ne bi smelo biti tezav. Za sanitarno vodo nameravam se naprej uporabljati navaden elektricni bojler ker menda pri gretju sanitarne vode izkoristek precej pade ker je crpalka prisiljena v delovanje na najvisji temperaturi izhodne vode, kar slabsa izkoristek.
Bom pa zelo vesel izkusenj iz prakse.

Gledam jo tule:
in glede na pogoje bi imel obrok kot imam sedaj mesecno stroska s kurilcem.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
Spremljam že dolgo časa te LG monobloke in berem dobre izkušnje. Pri teh, "nizkih" investicijah, jaz ne bi dajal starih ogrevalnih sistemov ven, za vsak slučaj. Spremljam jih že vsaj 5 let, ne odločitev je bila le zaradi slabe elektrike pri nas.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Še ima kdo doma tč LG therma V Monoblock (ali pa mogoče pozna koga, ki ima)? Kakšna mnenja? Je dosti okvar ali deluje vredu?

Še vedno iščem nekoga, ki bi montiral to tč v okolici MB... Da bi jih poklical, dobil kako ponudbo in malo povprašal glede kakih serijskih okvar ali problemov...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
Za montažo in tudi izkušnje ter nasvete lahko kontaktiraš Klima Sapo, je kredibilen monter z veliko nasveti na PSS in ne preferira LG. Pa štajerski rajon pokriva.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Sem našel firmo v MB, ki montira LG monoblok, in sicer podjetje "Klimit" (https://toplotna.com). Kakšne izkušnje s tem podjetjem?

Po telefonu mi je rekel, da s temi LG Monoblok tč ni nič kaj več problemov kot z drugimi tč...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Zakaj bi pa bilo? Če zna LG naredit dober hladilnik, potem tudi do solidne TČ ni daleč. PA hladilnik skoraj gotovo pričakuješ še daljšo dobo delovanja (15-20let) medtem ko za TČ je to 10let. Zakaj že?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Hladilnik ni ravno podvržen zunanjim vplivom... Ki niso nezanemarljiv... In nihče ne pričakuje, da bi hladilnik danes kupljen deloval 15-20 let
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Hladilnik ni ravno podvržen zunanjim vplivom... Ki niso nezanemarljiv... In nihče ne pričakuje, da bi hladilnik danes kupljen deloval 15-20 let

Ni velike razlike, oboje je stacionarno postavljeno in se ne premika. Teli zunanji vplivi niso tako pomemben faktor, kot si ti misliš. Dokler zadeva stoji pri miru. Daleč največji faktor za okvare naprav so tresljaji in vibracije.