Moja poslovna ideja "profesionalni nakupovalec"

YOGURT

Pripravnik
11. sep 2007
86
0
6
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Just go for it, za ostalo se ne sekiraj (garancija, prevod in vse ostalo, kajo so eni napisali), saj boš ti SAMO posrednik.Sicer ne vem, kako je to zakonsko urejeno, verjetno ne bi smelo bit problemov..

Saj trgovci so v bistvu vsi samo posredniki in morajo ravno tako imeti garancijski list v slo jeziku ( pa še navodila, ateste in nevem maj še vse...) , glede nato da je vsake dva meseca topic v smislu : nesi trgovcu nazaj, če nisi zadovoljen oz. če se pokvari sej mora on vzeti nazaj in v 45 dneh poskrbeti za odpravo napake , drugače denar nazaj...... Kako boš pa reševal glede nato da si internetna trgovina možnost vračila blaga v 8 / ali 15 dneh nevem koliko je že ?
z minimalno provizijo se ti zadeva ne splača
 

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
kam je folk tale kriza pripeljala jaooo

profesionalni nakupovalec
smile-1.gif
svašta
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.680
14.390
113
hehe...ja samo zakaj pa ne... na nek način je to podobna fora kot jo imajo brokerji, katere najemajo podjetja, da jim poiščejo oz. jim izborijo najbolj ugodna in kvalitetna zavarovanja, katera potrebujejo in na ta način zaobidejo probleme, s katerimi bi se srečevali, če bi se sami spuščali v detajle..tako pa se najame strokovnjaka pa je. meni je všeč
zmaga.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ideja je ok po moje v teoriji, sem tudi sam imel zelo odobno, ko smo se igrali nekaj pri enem predmetu na faksu, vendar je bila bolj nisno usmerjena, v ozji trg, v katerem se potencialni uporabniki ne znajdejo, si pa izdelke zelijo.
 

PRINCESKA

Pripravnik
29. okt 2011
361
2
16
Citat:
Uporabnik M523325 pravi:
Citat:
Uporabnik Srandi pravi:
Teoretično ideja drži vodo, v praksi bo padla... Stranke ti bodo v naprej plačevale?

Hmm zkj mislis da bo v praksi padla? Glede placevanja se lahko prilagodimo stranki.
Glede placevanja pa se prilagodimo stranki (vnaprej, placa deu vnaprej, po povzetju, gotovina,...)

Tole mi diši po temi Rok Brumen
evil.gif
 

PRINCESKA

Pripravnik
29. okt 2011
361
2
16
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
hm, slovenskih navodil ne potrebujemo,smo pismeni. In vse smo osvojili v uri dve, ni problem.

pomeni, da on ce proda dva takšna kopirca, more dat navodila prevest in strošek prevoda preseže letne prihodke od prodaje tega proizvoda..hm, mislim da to ne gre tako.

Logično!
Kdo pa še danes ne zna ANG ali DE ?
Samo kaki zabiti kmet ki nima 4 razrede ali pa oni naši od dole!
evil.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
ideja je ok po moje v teoriji, sem tudi sam imel zelo odobno, ko smo se igrali nekaj pri enem predmetu na faksu, vendar je bila bolj nisno usmerjena, v ozji trg, v katerem se potencialni uporabniki ne znajdejo, si pa izdelke zelijo.

Saj to je ravno namenjeno temu ožjemu trgu.
 

PumaAngel

Pripravnik
2. nov 2011
287
0
16
Dragica, ne boš verjela koliko ljudi ne zna ANG, kaj šele DE...nadalje se najbolj zatakne pri kakšnih strokovnih izrazih, ki niso ravno v vsakodnevni uporabi, pa jih je npr. pri compu najbrž fino vedeti (in da obstaja Google translate, vendar vse mame, ati in nekdo ki ga ta čudo od prevajalnika ne zanima ne bodo šli prevajati, niti ne želijo tujih navodil, ampak slovenska in hej, zakaj pa ne). Teh izrazov ne pozna niti folk z faksi, prej pa jih pogrunta kdo z tehnično srednjo šolo, ki dela na področju ''tehnike''. Boš rekla, da je potem kar nekaj Slovencev zabitih kmetov? Think twice!!

Saj tvoja ikona tudi ne ''liči'' na inteligenco, pa zaradi tega še ne trdim, da to nisi, kaj meniš?
rolleyes-1.gif
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
Citat:
Uporabnik PRINCESKA pravi:
Kdo pa še danes ne zna ANG ali DE ?

Razmišljanje na stopnji čistilke (OK, čistilca, ker pač nisi bejba).
evil.gif


Torej, ciljna skupina je VSEKAKOR starejša populacija, ki trenutno ŠE NE kupuje prek neta, mulci itak obvladajo vse, kar diši po Ebayu. In prav je tako. Globalno sicer ne, ker čez čas nihče več ne bo znal pisat, ampak pustmo to.
Torej, cijna skupina pač ne zna angleško, niti nemško. In ravno tem je treba izpulit keš, na pošten način. Kdo pa ne bi hotel imeti izdelka ceneje, kot če ga kupi sam? Brez tveganja (torej z garancijo)? Men se zdi tale ideja prav dobra, samo mislim, da je fant malce pozen, ... no, morda pa še ne.

p.s. ja,znam angleško, nemško pač "sprechen deutch ih nicht"
evil.gif

pa ti znaš srbohrvaško? men se zdi smešno, da se mulci na hrvaškem pogovarjajo v angleščini, ker pač ne znajo "po naše"
pa to ni bistvo, samo preprosta razlaga, kaj pomeni generacijska razlika: kar je enim super lahko, drugim povzroča težavo. In seveda tudi obratno.

Tkole na kratko ...

Moje mnenje za avtorja sem že povedal: GO 4 IT !!! Upam le, da ni kak BrumBrum način poslovanja .. aja, "poslovanja"
 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
ideja je ok po moje v teoriji, sem tudi sam imel zelo odobno, ko smo se igrali nekaj pri enem predmetu na faksu, vendar je bila bolj nisno usmerjena, v ozji trg, v katerem se potencialni uporabniki ne znajdejo, si pa izdelke zelijo.

Saj to je ravno namenjeno temu ožjemu trgu.

ce sem prav razumel, ima na splosno, od ipada, do motorne zage in avtomobilskih gum (karikiram). imho, fejst prevec na siroko. jaz govorim o specificnem trgu in izdelkih, ne o uporabnikih.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne razumem zakaj ljudje, ki se ne znajdejo pri internetnem nakupovanju, nebi kupovali splošnih izdelkov.

Se mi zdi, da imaš ti v mislih ravno obratno - ljudi, ki znajo kupovat ampak izdelke ne znajo najt, ker gre za specifične izdelke (v stilu ''motor za rezalnik granitnih plošč'').
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
KSZ
Ideja se mi zdi zanimiva in kar nadaljuj s tem.
Zanima me, če lahko nabaviš stvari iz spletne trgovine, ki ne pošilja izdelkov v Slovenijo.
Torej posredujem ti link do izdelka, ki ga želim kupiti in ker izdelka ne pošiljajo v Slovenijo ali lahko ti kupiš to zadevo in mi dostaviš na dom.
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
ideja je dobra, problem pa je kako razširiti informacijo do ciljne skupine, katera ne obvlada računalnikov in interneta
grims-1.gif
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Popravite barve linkov na spletni strani (siva pisava na sivi podlagi ...)

Ideja je dobra. Razširite ponudbo na izdelke, ki so bolj zanimivi za ciljno populacijo (ne samo tehnične zadeve)
 

M523325

Zelenc'
24. nov 2011
23
0
1
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Popravite barve linkov na spletni strani (siva pisava na sivi podlagi ...)

Ideja je dobra. Razširite ponudbo na izdelke, ki so bolj zanimivi za ciljno populacijo (ne samo tehnične zadeve)

Na katere izdelke konkretno misliš?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Recimo kakšne zdravstvene pripomočke, kateri niso na recept in so pri nas nategunske cene...
 

M523325

Zelenc'
24. nov 2011
23
0
1
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Recimo kakšne zdravstvene pripomočke, kateri niso na recept in so pri nas nategunske cene...

Ja posreduj mi ime izdelka ki ga potrebujes in ga bom probau nabaviti