Moj@SKB

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Končno je tudi SKB izdala svojo mobilno aplikacijo za uporabo banke... Zadeva je za uporabnike SKB.net brezplačna ... Za aktivacijo je zaenkrat potrebno se osebno stopiti do svoje banke, da vam sprintajo kode ... menda pa naj bi v naslednjem mesecu omogočili tudi aktivacijo preko SKB.net-a ...

Preko apliakcije je možno delati več ali manj vse, kar je možno tudi preko SKB.net-a ... Poleg tega je podobno kot pri KlikIn-u tudi tukaj možno aplikacijo uproabiti kot OTP generator gesel... tako da nadomesti tudi tisti kalkulatorček za vstop v SKB.net ...

Deluje na iOS in Android mobilnikih ...

http://www.skb.si/osebne-finance/sodobne-bancne-poti/moj-skb-mobilno-bancnistvo

iOS verzija >> https://itunes.apple.com/si/app/moj-skb-mobilna-banka/id1166476840?mt=8

Android verzija >> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.halcom.mobile.hybrid.skbasi2xxxx

Avtor aplikacije je Halcom...

MOJ%40SKB_mobilna_banka_on_the_App_Store-20171108-085623.jpg


skitched-20171108-090223.jpg


Kaj prstni odtis je kako vključen v aplikacijo, na primer za potrditev plačila al pa za prijavo? Danes si grem po aktivacijsko kodo na banko...
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Ojoj. Men napiše, Your device is rooted, application will exit... Zgleda da zaradi varnosti ne dela na rootanih telefonih.

lp
 

Filipides

Pripravnik
20. jun 2014
129
2
18
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Eno vprašanje... Jaz pa ravno razmišljam, da bi odprl račun pri SKB. Poglavitni razlog je to, da imamo VISO (na NLB ne grem iz morda bednih razlogov, ker smo že toliko denarja zmetali vanjo). Kakšne so vaše izkušnje z SKB na splošno?

Hvala.

Meni je tako-tako. Ni ravno najcenejša kar se stroškov računa tiče. Pozitivno je, da se da debetno Viso uporabljati za plačevanje preko interneta, kreditne kartice na ta račun sploh ne rabim. Moti pa me predvsem to, da je potrebno dvige gotovine na bankomatih drugih bank plačevati. Drug TRR imam na Sparkasse, kjer tega ni, je pa njihova (Maestro) kartica za plačevanje preko interneta neuporabna.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ni treba, s Curve kartico so tudi dvigi for free. Vsaj zaenkrat. Jaz sem ravno včeraj aktiviral mobilno banko, hkrati pa sem vrnil še MC, ker ga ne rabim, če pa ga imam pa Curve
smile-1.gif
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
668
31
28
Jap root androida odpade, drugače je pa tale app velik napredek za SKB ki tega v takšni obliki niso meli, app je drugače isti kot ta ki ga je mel Raiffeisen, saj je tudi ista firma zadaj Halcom.
Ne delajo še e-položnice, touchID, ter scan položnic je omogočen samo za QR codo.
Skratka iste težave kot jih je imel Raiffeisen, ki so to v roku 6 mesecev vse uredili, tak da upam da bo tukaj isto.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:

Kaj prstni odtis je kako vključen v aplikacijo, na primer za potrditev plačila al pa za prijavo? Danes si grem po aktivacijsko kodo na banko...

Zaenkrat je vedno treba vpisovati 6 mestno PIN KODO... upam, da se to postimajo v kaksni bodoci nadgradnji...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik bluub pravi:
Jap root androida odpade, drugače je pa tale app velik napredek za SKB ki tega v takšni obliki niso meli, app je drugače isti kot ta ki ga je mel Raiffeisen, saj je tudi ista firma zadaj Halcom.
Ne delajo še e-položnice, touchID, ter scan položnic je omogočen samo za QR codo.
Skratka iste težave kot jih je imel Raiffeisen, ki so to v roku 6 mesecev vse uredili, tak da upam da bo tukaj isto.

Tudi Klikin je avtentikacijo preko prstnega odtisa dobil sele kasneje...
 

SPECI

Zelenc'
23. apr 2008
6
0
1
Zaenkrat je vedno treba vpisovati 6 mestno PIN KODO... upam, da se to postimajo v kaksni bodoci nadgradnji...
Zdaj, če si to mislil v smislu večje varnosti (pin + prstni odtis), potem ok, ker sicer se meni zdi samo pin koda zdaleč premalo za varovanje dostopa do takšne storitve, četudi je sitnost z avtentikacijo (npr. 2 stopenjsko, preko sms, emaila ipd).
Finance so pač finance!
 

SPECI

Zelenc'
23. apr 2008
6
0
1
Ima pa app še nakaj težav;
pri izvajanju nakazil, če greš med tem npr. kopirat IBAN iz npr. SMSa ter se vrneš na vnos podatkov, tipkovnica zmrzne na zadnjem stanju (npr. številčnici) in posledično ne moreš dokončati nakazila.
Prav tako ni možnosti dobiti na mobilni app predhodno shranjenih predlog nakazil iz SKB-neta; da ni te sinhronizacije, se mi zdi res velik minus! Pri tem bi se lahko tudi nastavljalo kakšno dodatno varnostno shemo; prek mobilne app bi jaz imeti možnost plačevanja samo po predlogah.
Lahko bi tudi imeli "in the app" support oz. pošiljanje sporočil z diagnostičnimi podatki..
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Se da kako efektivno zacasno odstranit root? App mi zaradi roota ne dela, ne pomaga niti, ce v super su-ju onemogocim root.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
A to je temporary? :)

Brez roota ne morem met custom recoveryja, ergo ne morem met custom roma.

Hvala vseeno!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V bistvu je temporary, dokler si ga na novo ne postavis... ;):p... banke in root pac ocitno ne gre skupaj... varnost je na prvem mestu... in rootana naprava je veliko vecji varnostni riziko, kot nerootana...