Mogoči bankrot Slovenije glavna tema svetovnih po?

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
zaprt sistem: v socializmu so hoteli biti samozadostni in popolnoma zaprta država, uvoženih stvari je bilo malo, v glavnem so švercali, skratka tipična železna zavesa.

softi, ne maram, da se me označuje za desničarja, še posebej ker so desničarji fanatični verniki ta klinčev RKC silijo vsepovsod. Vem pa da nisem levičar, ker leva politika je v glavnem potomec komunizma in teh organsko ne prenašam.

Kar se tiče številk, lej, dodajanje ničel na bankovce pove vse. Pa tudi to, da je socializem propadel že v skoraj vseh državah tudi pove marsikaj. Torej boš rekel da se komunizem obnese?


rkc pust..to je druga sekcija

govorimo o desni, levi. če nisi desni, si levi. in obratno. rkc kle nima kaj vmes. aja, med desni in levi je še nevtralni, sam to ti nisi.

pa zdej poglejmo osnove matematike
1+1=2
2+0=2
0+2=2
pa še kaka varianca te sorte.
zdej fizika
akcija, rekacija. ti mene, jaz tebe.
pa nazaj na matematika
maš množico. poimenujmo jo trg, T
maš durgo, poimenujmo jo proizvodnja, P
maš tretjo, državni aparat, DA
Dokler je T zaprt in je P eksluzivni na tem T in je P del tega T, potem ta T napaja DA in če DA ne ratse, je T dovolj močan. Če P ratse, T ne dohaja, potem DA stagnira, ali pa Išče F, financiranje, množica, ki najverjetneji ni ne P, ne T ne DA.

in bil je T, 22 mio, bil je P, zaščiten, prevelik, ampak vse se je prodalo, pač na silo, bil je DA, bilo je nekaj F, spretno nategnjenega za nepovratna sredstva.

in zgodil se je odprti sistem, prpeustna membrana skozi množice in radikalne sprmemebe
T se je zmanjšal na 2 mio, širitve, obljubljene..ni zaznati
P se ja zmanjšal, seveda, sja ej bil prenapihnjen. prišel je PT, tuji P, ki je domači P s pomočjo managerjev, ekonomistov, slavistov uničil.
zgodil se je DA, ki je % precej večji kot je bil
in izginil je F. dobil smo TF, ki financira, ampak tudi pobira. nategnt nismo sposobni nbenga.

kaj sledi?

ja polne police sbudget smeti, polne police uvožene nekvalitetne robe, en kup jamrajočih domačih proizvajalcev in pridelovalcev, raztur trga in delovne sile. skratka..kaos.

kdo je kriv? komunizem? kapitalizem?

ne, požrešnost sekte.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Samo da je Tito skrbel za lagodno zivljenje 25mio ljudi, normalno vojsko, normalno zdravstvo, normalno solstvo...

Danes so oh in sploh dobri ce pripeljejo 2mio drzavo do bankrota
crazy1.gif
Josipu brozu pa to v 40 letih ni uspelo

Sem živel v prejšnem sistemu, in vem da nismo imeli vsi lagodno življenje. Mi je sedaj mnogo bolje in niti pod razno ne želim, da bi bilo tako kot je bilo takrat. (Ja in nisem upokojenec ampak živim od svojega dela, čeprav moram delat 25 ur na dan).

Na bankrot SLO se pa pripravljam tako, da se ponovno učim tuj jezik, in se pripravljam da grem s 'trebuhom za kruhom'. Upam pa, da se to ne bo zgodilo.

kako živiš bolje? delaš 25 ur. prej nben ni delal. se je sam na šiht hodil
prej si hodil na morje, zdej pa na tečaj nemščine.

mnogo ti bolje kume...mnogo
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Tudi sedaj hodim na morje in to mnogo več, lahko izbiram da grem kadarkoli za kolikorkoli (res pa je da moram pazit da sem dosegljiv na telefon). Iti na morje mi ne predstavlja finančne obremenitve, delam pa lahko od koderkoli in kadarkoli (Vključeno pa imam telefonsko prevezavo)
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
sej bi te citiral, ker si zlo lepo napisal ampak bi blo prevelika piramida. Sej je čisto vse res do vsake vejice, najbolj pa zadnje tri besede. Samo stvar je v tem, da to stanje ni samo pri nas ampak je to bolezen celega sveta. In ima vsaka izmed držav vsaj kakega takega požeruha v sistemu.

Meni grejo na živce:
1) narod ki samo jamra in čaka, da od države kapnijo subvencije, pomoči, višje plače in nižje cene...
2) ljudje, ki jamrajo kako je bilo prej lepo, cedila sta se med in mleko, danes je pa vse totalno črno. Ni res in ni vse črno-belo. Res pa je, da ni rožnato ampak zato smo si komplet populacija krivi, ne pa posamezniki v politiki ali v gospodarstvu. Če bi bili mi prebivalstvo tako nezadovoljni in moralni bi kaznovali vse take ljudi, če drugače ne pa z družbeno/politično/gospodarsko/medijsko izločitvijo.... nekaj takega, ko se gredo v Avstraliji, Filipinih...tam že družba sama sankcionira take "kršitelje" in taki ljudje nimajo obstoja. Pri nas pa vsa ta golazen od Janše, Jankoviæa, Golobiča, Kučana pa do Kresalove še vedno lepo živijo in delajo transparentno na način "nič mi ne morete, karavana gre naprej".


In ja, jst se mam za tistega na sredini, ne levičarja al pa desničarja
grin1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
...
Kljub oh in sploh presezkov in neucinkovitosti so zadeve delovala 40+let......Po optimizaciji pa konkretno sle 3pm
..

Je delovala, ja. Dokler je Juga dobila od (grde imperialistične in sovražne) ZDA več nepovratne denarne pomoči, kot cela Afrika skupaj
hysterical-1.gif

Si zapisal tik preden je/bo Slovenija zaprosila EU za pomoc (in to celo kredit). Samo da je Tito skrbel za lagodno zivljenje 25mio ljudi, normalno vojsko, normalno zdravstvo, normalno solstvo...

Danes so oh in sploh dobri ce pripeljejo 2mio drzavo do bankrota
crazy1.gif
Josipu brozu pa to v 40 letih ni uspelo
Če ti stalno odpisujejo dolgove, ter dajejo nepovratno pomoč, ni preveč težko delo ostati nad gladino
wink-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Tudi sedaj hodim na morje in to mnogo več, lahko izbiram da grem kadarkoli za kolikorkoli (res pa je da moram pazit da sem dosegljiv na telefon). Iti na morje mi ne predstavlja finančne obremenitve, delam pa lahko od koderkoli in kadarkoli (Vključeno pa imam telefonsko prevezavo)

kkao, če delaš 25 ur na dan
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne, nikol mekani je jedan u majke

staro maš..ja mej jo..a misliš, da ti bom fovš?
zdej pa nehi z offom, pa kaj pametnega povej..sej sem pa ke ti rata kaj...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Prejšnji mesec so mi ukradli v imenu krize celo mesečno! plačo: zmanjšali so plačo, zmanjšali so dnevnice, regresa so dali še tretjino ne itd. Jaz, ki delam že 30 let in sem marsikaj ustvaril, sem moral plačat 800€ za reševanje krize, katere niti slučajno nisem zakrivil in nisem kriv niti za 1€, ki je odtekel tajkunom, goljufom in politikom.
Če si komaj prejšnji mesec prišel v stik z krizo, pomeni, da si več let živel v mehurčku, katero so podpirali, bom tako rekel: tisti iz realnosti.
Potem pa še stvar imenuješ kraja?
Potem pa še začneš nakladati o krivdi??

Ja, ja, Kalimero. Ubožec.
priden.gif
Štajn, zate smo že ugotovili, da nisi ravno brihten, zato zate in ostale polpismene janšiste dodatno pojasnilo: govoril sem samo za prejšnji mesec.
smirk-1.gif
No, jaz pa ti povem da so enako "kradli" praktično vsem, tisočim pa so celotno službo "ukradli".
To ni "ime" krize. To je dejansko kriza.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Torej se strinjava, da je kapitalizem, katerega imamo danes tukaj in kjer vsi kradejo vsem, bolj kratkoročnega značaja, kot je bil socializem, ki je kljub komunistom (ki so, kakor praviš, kradli še bolj, kot dandanašnji "demokrati")na oblasti zdržal 40 let ?
smile-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Čak mal, dej kakšno knjigo otpri, kapitalizem je vendarle malo dlje na svetu od socializma.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Torej se strinjava, da je kapitalizem, katerega imamo danes tukaj in kjer vsi kradejo vsem, bolj kratkoročnega značaja, kot je bil socializem, ki je kljub komunistom (ki so, kakor praviš, kradli še bolj, kot dandanašnji "demokrati")na oblasti zdržal 40 let ?
smile-1.gif

Stanje, ki ga imamo danes tu, je bolj Socializem 2.0 ali neke vrste tovarišijski kapitalizem. O vsaj pribliæžno liberalnem kapitalizmu, kakršnega poznajo na Zahodu pri nas ne more biti govora, ker nam za liberalnost manjka osnovni pogoj - učinkovita sodišča in enakost pred zakonom.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Torej se strinjava,
Jaz se strinjam z dejstvi. Kak mimo si ti, pa sta vmes že druga povedala.

Pa lep dan še naprej v mehurčku. Blago tebi
zmaga.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Čak mal, dej kakšno knjigo otpri, kapitalizem je vendarle malo dlje na svetu od socializma.

Piše: "Torej se strinjava, da je kapitalizem, katerega imamo danes tukaj in kjer vsi kradejo vsem, bolj kratkoročnega značaja, kot je bil socializem, ki je kljub komunistom (ki so, kakor praviš, kradli še bolj, kot dandanašnji "demokrati")na oblasti zdržal 40 let ?"
To za pismene ne pomeni kapitalizem kot tak, ampak kapitalizem, kakršen je trenutno tukaj.
Površno berete.
crazy1.gif