.mkv v DVD Format, kako

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Torej imam nekaj filmčkov HD kvalitete ki sem si jih seveda "dolpotegnil" vendar so v formatu .mkv, to je sicer uredu če želim gledati zadevo na računalniku mi deluje brez problema, ampak sedaj pa bi rad zadevo zapekel na DVD in to pogledal v dvd playerju.
Probal sem že nekaj programov ki sem jih našel z googlom pa vendar ni neke enostavne rešitve, rad bi namreč enostavno naložil film v program in da ga ta brez nešteto korakov in nastavitev pretvori v dvd format, še bolje pa kar zapeče na dvd. Ali obstaja kaj takega enostavnega?
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
V zgornji objavi sem napisal da sem že probal nekaj programov ki sem jih našel na googlu, da pa me sedaj zanima če kdo ve za kakšno preprosto zadevo. S tem sem mislil to da sem tvoj predlog že uporabil pa nisem našel neke preproste zadeve.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Škoda je HD kvaliteto pretvarjat v DVD format, ker DVD player lahko predvaja samo resolucijo 720x576 PAL ali 720x480 NTSC. Če že imaš filmček, potem raje prenesi dol DVD ali XviD in glej zadevo. In v tem primeru je čisto brezveze, da prenašaš HD filme in jih potem pretvarjaš. Kater program bi pa prišel v upoštev pa žal ne vem. Dvomim, da obstaja kvaliteten program, ki ti bo vse to naredil v enem kosu.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Hec je v tem da sem percej nov v tej HD zadevi in sem mislil da če mam dvd player ki je 720p da bom potem kar lahko gledal HD filme, čeprav to ni čist taprav HD. in sem dol potegnil par filmčkov HD, ki so narejeni z matrosko(tega prej nisem vedel). Potem sem dol potegnil kup programčkov in mi noben ni naredil konverta tudi vso convert, ki ga sicer uporabljam za pretvarjanje divx v dvd z dodajanjem podnapisov v sliko (avtoradio mi namreč bere samo dvd format), pa mi je ven vrgel samo kup errorjev. No saj sedaj sem se pač sprijaznil, da tako ne bo šlo in "kupujem" samo še dvd-je.

HVala za pomoč vseeno
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Kater DVD player maš, da vidm katere formate predvaja? Ker je možnost, da probaš pretvorit v kakšen drug fromat in bo zadeva lahko da špilal, glede na to da nej bi 720p predvajov.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.475
231
63
Da si malo sposodim temo...

Npr, če imaš .mkv format na računalniku. Je možno to povezat preko S-videa na TV? ali se bo slika precej poslabšala zaradi tega?
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
@leni

Sem upal, da bo vsaj podpiral .wmv. Sem malo pobrskal na enem forumu. Probaj tale program. Sicer program ni free, ampak so ga nekateri kar priporočal. Zraven lahko urejaš še menije in dodaš podnapise, ki jih boš prej seveda moral uskladit.
smile-1.gif
Sem ga na hitrico malo potesteral in je za uporabo res lahek in še zapeče ti DVD če hočeš. Tako, da boš dejansko ubil vse muhe na en mah. Kakšna bo pa kvaliteta, pa boš sam videl. Najboljše da se malo igraš.

Če si na kakšnem HD trackerju, bo najboljše da si kakšen deževen vikend vzameš čas in pogledaš forum. Na HDBits imajo zelo dober forum in gor najdeš ogromno informacij glede vsega kar se tiče HD.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
@vogel slika se bo poslabšala. S-video signal ni zmožen prenest take količine podatkov. V teoriji naj bi šlo do 576i, nisem pa sedaj čisto 100%. Potem pa morš seveda upoštevat še kvaliteto in dolžino kabla, kakšna je grafična kartica, motnje itd. Če že imaš .mkv file probaj pa boš videl. Načeloma boljše da imaš kabel mksimalno izkoriščen in s tem lahko pridobiš kaj na sami kvaliteti. Seveda je potem spet odvisno tudi od samega televizorja.



Najboljše bi bilo, da imaš na grafični HDMI priključek. Zdej če maš ti na stacjonarnem računalniku, daš potem celo bogastvo za kabel, ki ga morš speljat do TV-ja.
smile-1.gif




Edit: Še neki sem se spomnil. Če maš na grafični DVI-D priključek, samo kupiš kabel DVD-D v HDMI in si zmagov.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No sem programe in kodeke deinštaliral in popucal registre, ter še enkrat inštaliral samo kodek za matrosko in pa vso converter in mi je prišlo do konca, mi pa je vseeno napisalo kup errorjev zaradi #string 1. ne vem kaj naj bi to bilo, film uglavnem dela. Sem pa moral še popravit driver za zvočno kartico, ne vem kaj je bilo narobe, sem uglavnem še enkrat naložil driverje za zvočno pa je blo.