Mizuno sucks (ali delam kaj narobe?)

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jabe: a nogavice so iste? Jaz sem imel občasne izpade (od kakega žulja dalje, pa ne vedno, do podobnega sranja kot imaš ti), pa sem ugotovil da so nogavice - končno našel neke športne v Muellerju, k so top. Noga 42, ugotovil da tiste 39-42 preveč stisnejo, zdaj vzamem 43-46 in so top. Druga stvar je da tele nogavice so take da vso vlago dajo na zunanjo stran - tečeš eno uro, noga je suha, nogavica tudi znotraj, od zunaj pa ne. Tako da se nič vlažnega ne drgne (kar pri nekih bombažnih zašvicaš in potem je štala).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Iste... Sem kupila par enakih parov štumfov za tek in jih zdaj kolobarim.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Potem pa ne vem. Jaz sem polovico stvari skinil ko sem se znebil čisto bombažnih in/ali premajhnih/pretesnih z elastanom. Prej občasno žulj (čisto random, kdaj ja, kdaj ne), zdaj že nekaj časa ok. Je pa res da zamenjam čevlje ko mi pač niso več udobni (ne gledam obrabe). Verjetno se, kot je napisal predhodnik, pena sesede, rata trda ker jo zbiješ s tekom, potem je pa tako da včasih začne pečt, kak žulj, pa potem spet ok in ponovi vajo. V trzinu imaš neko Hoka štacuno (ne zapravt preveč, ker imajo še Uggice tam se mi zdi :), ni glih za babo spustit tja - joke, ti si sodeč po tvojih zapisih, izven teh stereotipov:cool:), se da sposodit za par dni superge, da jih sprobaš. Pa da vidiš če je s takimi isto. Če ni, potem se je tvoj čevelj pač sesedel.
 
22. jul 2007
12.813
1.317
113
123
Eno vprasanje za znalce...

Imam mizuno WR 26, narejenih z njimi nekih 400km. Od zacetka so bili fantasticni. Sem pricakovala zulje, drgnjenje in ne vem kaj, ampak so bili super tam do nekje 300km. Potem pa počasi - zulji na koncu blazinic prstov (niso premajhni), pa bolecine v predelu palca na nogi (tam okoli pregiba stopala), obcasno pekoci podplati, ampak zaenkrat ne pogosto in ne mocno. S plantarnim fasciitisom sem bila na "ti" pred cca 3 leti, ni zaenkrat hudo.

Ampak cevelj na prvi pogled tiptop. Podplati sploh ne znucani. Kilometri se mi tudi ne zdijo nekaj posebnega. Imam pa samo ene cevlje za tek. Vidim tamle, imate eni celo tabelo. Bi bilo bolje, ce bi imela 2 para in izmenjavala?

Se opravičujem za glupa vprašanja, ampak tole mi je nepoznano. Čevljev jaz prakticno nikdar ne unicim - ne sportnih, ne za druge priložnosti, prej se jih navelicam. Tole pa zdaj po 2,5 mesecih...
Vprašaj g.Urankarja, kaj delaš narobe :evil:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.693
3.576
113
Nisem znalac, samo posredujem zgodbo, ki sem jo slišal pri prodajalcu obutve, ko sem kupoval zadnje treking superge.
Ogromno športne obutve se sedaj dela na teh super duper penastih podplatih, zaradi česar so izjemno udobni. Prejšnji par sem imel precej let, za nove (ista znamka, zelo podoben model) pa mi je rekel, da naj kar pozabim, da bodo tudi ti držali tako dolgo. Ta pena (baje) izgubi obliko, čvrstost in ne vem kaj vse še in je samo še za v smeti. Je rekel, da pol leta bodo sigurno OK, za kaj več pa ne upa rečt.
Kot pravim - sam pojma nimam, tole je rekla-kazala.
Prodajalec je tam zato da prodaja. Magari buče. Še vedno se da kupit klasične ultralahke nevtralne copate z minimalnim blaženjem za 70 eur s katerimi narediš krepko čez 1k km, tudi 1.5k gre, vmes pa se najdejo kakšna jajca ki so za v smeti po 500km, ampak zelo redko, ene na 10 parov mogoče.

Jabe, ja priporočljivo je kolobarit z dvema ali tremi pari. Ugotoviš počasi kaj ti bolj ustreza. Če ti ne pašejo jih maš pač za slabo vreme, ker jih ni škoda. Ravno wave riderce recimo (WR24) mi ne sedejo, ker so preveč "gojzarji", ampak za počasne tekce so ok. In sem vseeno nabral več kot jurja in pol z njimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Jabe, ja priporočljivo je kolobarit z dvema ali tremi pari. Ugotoviš počasi kaj ti bolj ustreza. Če ti ne pašejo jih maš pač za slabo vreme, ker jih ni škoda. Ravno wave riderce recimo (WR24) mi ne sedejo, ker so preveč "gojzarji", ampak za počasne tekce so ok. In sem vseeno nabral več kot jurja in pol z njimi.

Tnx... Bom se kake kupila, pa menjavala. Čudi me res samo to, kako ni bilo prav nobenih tezav na začetku, prav vesela sem bila, da sem trofila ene fajne. Ampak očitno ne... Moram še iskat.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Tnx... Bom se kake kupila, pa menjavala. Čudi me res samo to, kako ni bilo prav nobenih tezav na začetku, prav vesela sem bila, da sem trofila ene fajne. Ampak očitno ne... Moram še iskat.
Premalo tečeš in imaš lepa, nežna in mehka stopala ;)
Meni, ki oddelam 200km na mesec, se to ne dogaja več. Tam kjer se je občasno naredil kak žulj, je zdaj teflon, ki ga občasno pod tušem zbrusim s tisto dratpiršno od žene.

Resno, ti novodobni copati zdržijo nepremerljivo manj kot copati izpred 5 let in več nazaj. Novi materiali, ekstra super soft pena, karbon plošče... To je za salonske tekače ali za proje, ne pa za prave ljubitelje teka. Še strava te po 500 pretečenih km opozori, da je čas za nove superge. Saj veš, da nismo srečni, če nimamo vedno zadnjega tanarlepšega para superg na nogah. In enkrat ugotoviš, da na koncu 10km pretečeš isto, kot s tistimi 50g lažjimi in nekaj evri dražjimi.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Lahko potrdim. Od prvega teka dalje tečem na Saucony Guide modelih, prvi mislim da so bili 6-tka.

100, 800, 700, sedaj pa jedva 500, predno so strgani znotraj... enako Salomonke, po 300km bolj zgonjene kot par let nazaj po 800...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Premalo tečeš in imaš lepa, nežna in mehka stopala ;)
Meni, ki oddelam 200km na mesec, se to ne dogaja več. Tam kjer se je občasno naredil kak žulj, je zdaj teflon, ki ga občasno pod tušem zbrusim s tisto dratpiršno od žene.

:( 432km v 2,5 mesecih mi je Garmin preštel. S tem da november bolj bogo, ker zaradi tega težje najdem veselje, pa že tako me cajt baše, ko je dan krajši. Te težave moram nekako odpraviti, da me ne mine...
Saj veš, da nismo srečni, če nimamo vedno zadnjega tanarlepšega para superg na nogah. In enkrat ugotoviš, da na koncu 10km pretečeš isto, kot s tistimi 50g lažjimi in nekaj evri dražjimi.

vseeno mi je za to. Ker pa sem se prvič lotila teka (priznam, sem mislila, da bom manj tekla in se nisem tok dajala s tem) sem ubrala bližnjico. Šla čez vse možne fit finderje, ki jih je google našel. eni bolj natančni, drugi manj in skoraj pri vsem je bil omenjen čevelj visoko na vrhu ali pa vsaj kot dobra alternativa. Tudi še kaki drug, ampak tega imajo povsod pri nas za na nogo dat, da človek ve, kaki je občutek. Zame je to pomenilo, da me nič nikjer ne tišči in ne veže pa da kupim 1 cifro večji čevelj od običajne številke. Drugega nisem znala ocenit... Moja prioriteta je pa tudi vedno bila, da ne tekmujem, ampak da bi rada tekla, tudi dolgo, če me piči in da se pri tem čimmanj matrajo sklepi, podplati. Torej nekih kroničnih težav si nočem narediti. Na trajnost copata tudi nič nisem dala, če je treba pa menjam tudi po 430km. Edino ne vem, če je treba ali je v meni težava, ker morebiti se moram samo malo otrditi...

Najbrž bom res še ene druge kupila, pa menjavala, pa bom videla, če bo kaj bolje.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
:( 432km v 2,5 mesecih mi je Garmin preštel. S tem da november bolj bogo, ker zaradi tega težje najdem veselje, pa že tako me cajt baše, ko je dan krajši. Te težave moram nekako odpraviti, da me ne mine...


vseeno mi je za to. Ker pa sem se prvič lotila teka (priznam, sem mislila, da bom manj tekla in se nisem tok dajala s tem) sem ubrala bližnjico. Šla čez vse možne fit finderje, ki jih je google našel. eni bolj natančni, drugi manj in skoraj pri vsem je bil omenjen čevelj visoko na vrhu ali pa vsaj kot dobra alternativa. Tudi še kaki drug, ampak tega imajo povsod pri nas za na nogo dat, da človek ve, kaki je občutek. Zame je to pomenilo, da me nič nikjer ne tišči in ne veže pa da kupim 1 cifro večji čevelj od običajne številke. Drugega nisem znala ocenit... Moja prioriteta je pa tudi vedno bila, da ne tekmujem, ampak da bi rada tekla, tudi dolgo, če me piči in da se pri tem čimmanj matrajo sklepi, podplati. Torej nekih kroničnih težav si nočem narediti. Na trajnost copata tudi nič nisem dala, če je treba pa menjam tudi po 430km. Edino ne vem, če je treba ali je v meni težava, ker morebiti se moram samo malo otrditi...

Najbrž bom res še ene druge kupila, pa menjavala, pa bom videla, če bo kaj bolje.
Če prej nisi tekla so mogoče težave preprosto zato ker je naenkrat preveč oz. telo(noge, podplati) tega ni vajeno
Za začetnika se mi zdi tvoja kilometrina precej velika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn in Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Najbrž... bomo videli. Bom še en par kakih drugih kupila, pa bom videla, kva je zdaj to za en problem. Jaz ali čevelj.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
400km v dveh mesecih je zavidljiva kilometrina. Predvidevam da prej nisi toliko tekla. Ko začneš povečevati kilometrino, je treba to postopno. Ni treba vsak dan tečt, tudi sprehod je del treninga in kak dan z nogami na kavču tudi. Jst poleg teka, kolesarim.
Ne vem zakaj kupuješ večje copate. Za cesto ni potrebe, pri trail teku, pa nekateri vzamejo pol do ene številke večje, bolj zaradi tega, ker pri daljših tekih noga nekoliko "oteče".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Prej nisem nič tekla. Mrzila tek... Nazadnje sem prej pod prisilo tekla v srednji šoli Cooperja. Kar pa ne pomeni, da sem štartala s kavča. Kar se je zgodilo, je pa to, da ker na štartu res nisem imela nobenih težav in mi je časovno (kje v dnevu najdem čas in koliko in kaj lahko opravim treningwise v tem času) veliko bolje zneslo, se je precejšen del kardia prevesil v tek. Ostajajo mi še hribi in plavanje 1x/teden, kar se kardia tiče. pa fitnes 1-2x.

Zakaj eno cifro večje - ker sem povsod prebrala, da je bolje, če so eno cifro večje, ko noge otečejo. Kaj pa jaz vem... kaj je daljši tek?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Ne vem zakaj kupuješ večje copate. Za cesto ni potrebe, pri trail teku, pa nekateri vzamejo pol do ene številke večje, bolj zaradi tega, ker pri daljših tekih noga nekoliko "oteče".
Ponavad , se kupuje tako, da ti recimo prsti ne nabijajo v čevelj , kar tudi lahko privede do poškodb...sam to že itak veste.
Je pa zelo odvisno od človeka kaj mu "paše"......jaz sem ponavad vse copate imel 1št večje, zato ker so mi bili v moji "običajni" številki preprosto pretesni.Imam pa sedaj prvič 1 v moji "običajni" številki ....pač proizvajalec in model je tak, da si mi na noge ti lepše sedejo kot 1 št večji.
Prav zaradi navedenega copate , ki jih nameravam kupit VEDNO in OBVEZNO probam!
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Ponavad , se kupuje tako, da ti recimo prsti ne nabijajo v čevelj , kar tudi lahko privede do poškodb...sam to že itak veste.
Je pa zelo odvisno od človeka kaj mu "paše"......jaz sem ponavad vse copate imel 1št večje, zato ker so mi bili v moji "običajni" številki preprosto pretesni.Imam pa sedaj prvič 1 v moji "običajni" številki ....pač proizvajalec in model je tak, da si mi na noge ti lepše sedejo kot 1 št večji.
Prav zaradi navedenega copate , ki jih nameravam kupit VEDNO in OBVEZNO probam!
še to bi dodal,.....sem recimo poskusil nekaj HOKA modelov, ki so sedaj precej popularni, pa sem jih hitro sezul ker so mi tudi 1št večji ...pretesni.
Včasih sem imel podobne(pretesne) izkušnje z veliko NIKE modelov......pa imam sedaj 1 nike ki mi super pašejo.
Vedno probat nekaj modeov ne glede na teste , review-e...saj testerji nimajo enakih nog kot vi.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
še to bi dodal,.....sem recimo poskusil nekaj HOKA modelov, ki so sedaj precej popularni, pa sem jih hitro sezul ker so mi tudi 1št večji ...pretesni.
Včasih sem imel podobne(pretesne) izkušnje z veliko NIKE modelov......pa imam sedaj 1 nike ki mi super pašejo.
Vedno probat nekaj modeov ne glede na teste , review-e...saj testerji nimajo enakih nog kot vi.
Hoka recimo ima ekstra oznake za širše copate. Tudi nekateri drugi proizvajalci imajo v ponudbi za tekače s širšim stopalnim lokom, tudi tri širine.
Nikoli ne kupujem copat glede na številko. Ker npr. 41, ni ista pri vseh copatih. Asics ima sploh svoje velikosti.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Hoka recimo ima ekstra oznake za širše copate. Tudi nekateri drugi proizvajalci imajo v ponudbi za tekače s širšim stopalnim lokom, tudi tri širine.
Nikoli ne kupujem copat glede na številko. Ker npr. 41, ni ista pri vseh copatih. Asics ima sploh svoje velikosti.
Imajo ja, sam v praksi štacuno trofit, da vse to imajo je pa druga zgodba.