Mizuno sucks (ali delam kaj narobe?)

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Pozdrav za člane foruma!
Upam, da bom dobil par ornk nasvetov, da vidim ali delam sam kaj narobe ali (račun založil) copat dejansko sux.

Mizuno Wave skyrise se mi je po 2 mesecih (in zgolj 100km skupnega teka) strgal na notranji strani (peta). Nimam takoimenovane "haglundove pete", tako, da res ne vem kaj je narobe. Še nobeni copati (niti cenejši ne) niso šli tako hitro cugrunt. Seveda me zdaj žuli (trdi notranji del) in so komplet copati neuporabni. Kakšen čevljar bi to lahko zakrpal ali se sprijaznim z dejstvom in romajo v koš?
Ima kdo podobne izkušnje?
Hvala!
20201115_194606.jpg
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Čevljar popravi bp, so se ti pa hitro uničile... pri meni so moje saucony včasih držale po 700, 800 km in niso bile strgane, zadnji modeli pa po max 500...

tudi če bi našel račun pa ti nebi nič pomagalo...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Večina novih čevljev je narejena da se hitro strgajo na tistem delu. Ali pa se odlepi lepilo npr.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
A nimamo pri nas (v SLO) enga strokovnjaka, ki vsem zaradi raztrganih čevljev odgovarja, da imajo defektne noge? :evil: :evil: :evil:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Čevljar popravi bp, so se ti pa hitro uničile... pri meni so moje saucony včasih držale po 700, 800 km in niso bile strgane, zadnji modeli pa po max 500...

tudi če bi našel račun pa ti nebi nič pomagalo...

Tudi z zdajšnjimi saucony se da delat krepko preko 1.000 km, samo vprašanje v kakšnem stanju jih vržeš v kanto. Pri določenih se mi zdi da prav rabiš 500 km narest da se ti obrabijo po nogi in postanejo "hitrejši". Vem, ortopedi in prodajalci se ne strinjajo, pri njih je po 200km vse zanič.

OP: pozabi na njih in pojdi po druge. Samo ne isti model ker bo enako. Če ti "plastika" sedaj drgne po peti, ti bo pri drugih tudi, razen če nisi falil s cifro velikosti. Glede mizuno, pri wave sayonari mi je že po 250 km odpadel podplat in sem rekel nikoli več, po drugi strani pa imam odlične izkušnje z wave hayate ki so trail copati, ki jih goniš po skalah, imajo že 800+ km za sabo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Meni so se Hoka tudi takole strgale... Oz. še malo bolj. Pa me na 21 ne motijo, tako da jih še nisme zabrisal proč. Je blo pa hecno na začetku, ko sem ves čas čutil neke "kamenčke" v čevlju, potem sem pa ugotovil, da se penca cefra in mi leze pod podplat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Tole je statistika, Hoka so komaj ulaufane, Saucony bolj ali manj pri koncu, Mizuno pa že davno v kanti. Naslednjo sezono bom probal še z adidasom:

20201116_192839.jpg
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Meni so običajno zdrzali cca 500km(+-)-Asics gel 21xx),Brooks, Adidas (supernova sequence)...nobeni strgani, vsi so imeli dokaj zlizan podplat, vendar tako na oko ne še za odpis,ampak ker nimam ravno idealne tehnike teka sem to čutil v kolenih, torej blazenje je postane slabo.Mizuno(nirvana)po 800km+ , podplat le na pol izrabljen, na videz zelo OK, ampak ko sem kupil nov par sem spet čutil razliko v blaženju.
Tek vglavnem asfalt/zbit-utrjen makadam.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Jest sem si tudi zaželel naslednje Adidas. Še nisem imel tekaških... Bom vesel, če kdo kakšen dotičen model priporoča...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Jaz tudi še nisem tekel v boljšem kot saucony kinvara. Samo s številkami velikosti palamudijo vsakič ko pride nov model ven.

Adidas je trenutno SL20 in adios5 kar ugodno (<100 eur).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Adidas ima variante tekaških čevljev brez trdega opetnika zadaj. Mogoče je tisto za koga rešitev.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Eno vprasanje za znalce...

Imam mizuno WR 26, narejenih z njimi nekih 400km. Od zacetka so bili fantasticni. Sem pricakovala zulje, drgnjenje in ne vem kaj, ampak so bili super tam do nekje 300km. Potem pa počasi - zulji na koncu blazinic prstov (niso premajhni), pa bolecine v predelu palca na nogi (tam okoli pregiba stopala), obcasno pekoci podplati, ampak zaenkrat ne pogosto in ne mocno. S plantarnim fasciitisom sem bila na "ti" pred cca 3 leti, ni zaenkrat hudo.

Ampak cevelj na prvi pogled tiptop. Podplati sploh ne znucani. Kilometri se mi tudi ne zdijo nekaj posebnega. Imam pa samo ene cevlje za tek. Vidim tamle, imate eni celo tabelo. Bi bilo bolje, ce bi imela 2 para in izmenjavala?

Se opravičujem za glupa vprašanja, ampak tole mi je nepoznano. Čevljev jaz prakticno nikdar ne unicim - ne sportnih, ne za druge priložnosti, prej se jih navelicam. Tole pa zdaj po 2,5 mesecih...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Nisem znalac, samo posredujem zgodbo, ki sem jo slišal pri prodajalcu obutve, ko sem kupoval zadnje treking superge.
Ogromno športne obutve se sedaj dela na teh super duper penastih podplatih, zaradi česar so izjemno udobni. Prejšnji par sem imel precej let, za nove (ista znamka, zelo podoben model) pa mi je rekel, da naj kar pozabim, da bodo tudi ti držali tako dolgo. Ta pena (baje) izgubi obliko, čvrstost in ne vem kaj vse še in je samo še za v smeti. Je rekel, da pol leta bodo sigurno OK, za kaj več pa ne upa rečt.
Kot pravim - sam pojma nimam, tole je rekla-kazala.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Jaz vam dam en moj primer, kako se čevlji obnašajo različno, če v njih hodiš ali tečeš...
Imam na nogah pogosto ene "superge, s kar precej grobim profilom" iz Decatlona...

Če v teh supergah hodim dobim žulje po cca 8 prehojenih kilometrih (čutim po cca 5ih, da bodo)
Če v istih supergah tečem, me sploh ne ožulijo... Večkrat pretekel v njih15 km BP... 2 x tudi mali maraton...

Pol se pa pejd...