Mirko Tuš, najbolj drzen ponudnik za Telekom

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik EuroDJ pravi:
Engrotuš je za delnico Telekoma Slovenije ponudil 460 €, Deutsche Telekom pa le 317 € na delnico. Povprečje vseh ponudb je bilo 350 €.

Za več informacij pa najdete na forumu: http://tusmobil.yi.org/viewtopic.php?f=5&t=96

Jaz navijam za Tuša. Najbolj sem pa proti DT, ker bi ugasnili celoten razvoj in še nas posilili s svojim nagravžnim vijoličastim brandom.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Se strinjam, tud men gre rahlo na jetra DT-jeve barve. Sicer pa zelene tudi ne bi bil najbolj vesel ...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik EuroDJ pravi:
Engrotuš je za delnico Telekoma Slovenije ponudil 460 €, Deutsche Telekom pa le 317 € na delnico. Povprečje vseh ponudb je bilo 350 €.

Za več informacij pa najdete na forumu: http://tusmobil.yi.org/viewtopic.php?f=5&t=96

Jaz navijam za Tuša. Najbolj sem pa proti DT, ker bi ugasnili celoten razvoj in še nas posilili s svojim nagravžnim vijoličastim brandom.

Kdo drug pa ne bi ukinil "razvoj" v Sloveniji?
Če se mene vpraša, če bi se TSLG DTju prodal 8 let nazaj, bi švabe iz Slovenije furale vse balkanske posle. Tako pa jih iz Budimpešte in Zagreba. T-Mobile Črna Gora ima več high tech know howa kot Mobitel d.d. v Sloveniji. Žalostno dejstvo, ki je posledica ščitenja slovenskih "nacionalnih" interesov.

Ogo
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik EuroDJ pravi:
Engrotuš je za delnico Telekoma Slovenije ponudil 460 €, Deutsche Telekom pa le 317 € na delnico. Povprečje vseh ponudb je bilo 350 €.

Za več informacij pa najdete na forumu: http://tusmobil.yi.org/viewtopic.php?f=5&t=96

Jaz navijam za Tuša. Najbolj sem pa proti DT, ker bi ugasnili celoten razvoj in še nas posilili s svojim nagravžnim vijoličastim brandom.

Kdo drug pa ne bi ukinil "razvoj" v Sloveniji?
Če se mene vpraša, če bi se TSLG DTju prodal 8 let nazaj, bi švabe iz Slovenije furale vse balkanske posle. Tako pa jih iz Budimpešte in Zagreba. T-Mobile Črna Gora ima več high tech know howa kot Mobitel d.d. v Sloveniji. Žalostno dejstvo, ki je posledica ščitenja slovenskih "nacionalnih" interesov.

Ogo

Se ne strinjam. Se mi zdi, da bi drugače govoril, če bi delal pri Mobitelu (in ne pri Vegi/Tušmobilu) ali pa bil vsaj neodvisen. Ne vem zakaj ste vsi tako željni krvi. Če pride DT, bo veliko ljudi ostalo brez služb. Pa čeprav se Mobitelov dobiček zadnja leta strmo veča in vsega pobere Telekom/država. Jaz sem sploh proti prodaji državnega deleža. Zakaj ga ima lahko Nemčija, Slovenija pa ne?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Čao Ren,
smile-1.gif


nismo željni krvi. Ampak Telekomovci / Mobitelovci se lovite na lastne limanice. Še enkrat ponavljam, če se bi sprivatizirali 8 let nazaj, bi se lahko še vedno prodali nekemu višjemu principalu kot lokalni hub, oz. razvojni center. Tako pa se niste in se na žalost tudi ne boste, ker to preprosto ni več mogoče. Svet telekomunikacij obvladujejo svetovne multinacionalke. In žalostnjo dejstvo je, da so vas v know how-u prehiteli še najmanjši lokalni balkanski T-Mobile-i, Telenorji in Vip.Net-i.

Je pa to cena slovenskega telekomunikacijskega lonca, kjer se je vse dilalo pod mizo in za skupno skledo. In posledica tega je, da nekateri mislijo, da so carji, v resnici pa v kompetitivnem kapitalističnem gospodarstvu ne bi preživeli več kot par let. S slednjo izjavo, pljuvam tudi sebi v skledo, ampak to so moje izkušnje. V roku petih let ali boš del velikih ali pa boš zgodovina. In to leti na vas, na nas, na Iskratel in še marsikatero slovensko podjetje.

Ogo
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A je komu jasno ZAKAJ?

A ni bila ravno njegova ponudba najvišja? Ali so še kakšni drugi kriteriji...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
men tut ni jasno zakaj more država prodati vse, kar je vredno nekaj dinarja
bonk.gif

Zato, ker je to edino normalno.
shocked-1.gif

Aja, glede na to, da si Don Corleone, imaš ti drugačen pogled na svet ...
evil.gif


Ogo
 

EuroDJ

500. registrirani uporabnik
18. avg 2007
349
0
16
43
T.mobile ko kupi Telekom je velika možnost da ga po 5-10 letih proda. Evropska komisarka bo krepko znižala zaračunavanje drugim operaterjem za dostop do omrežij nacionalnih Telekomov. Komisarka bo krepko odrezala krila Telekomov. Kot drugič tukaj je T-2 ki hitro gradi svoje omrežje in verjem razvoja s strani Telekoma Slovenije ne bo. Kot tretjič se bo fino zasral, ko bo lahko začel odpuščat (ko neha velati ta klavzula ob prodaji telekoma).

Telekom Slovenije lahko pred svojo stavbo da črno zastavo. Ker tožb proti Telekomu bo še veliko, bodoči lastnik ki mu je mar le za profit,

Ko bodo prišle nove storitve jih bodo ponudili zadnje, do zdaj so jih prvi uvajal. Črni črni oblaki so nad njim. Tud z mojo pomočjo se bo uničl, ker kdor mene okradel se mu slabo piše
smile-1.gif


Samo najbolj mi bo žal tistih ljudi k so pri Telekomu, k jih in jih bodo še odiral.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
T-Mobile/DT ne bo kupoval TSLGja, z namenom da bi ga prodajal. Bodo pa s takšnim namenom to počeli razni skladi in banke, ki so se uvrtstili v sledeči krog. Upam, da zmaga CEP III/Carlyle Group.
evil.gif


Ogo
 

BOBI

Pripravnik
9. sep 2007
106
0
16
Samo za info! Največ možnosti za nakup imajo Islandci, ki so pripravljeni vlagat v telekomunikacije, ker je Vizjaku najbolj všeč in zato jih daje na prvo mesto.
Tuš ni nikoli imel realnih šans za nakup!
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Za Islandce drži. Nemci prvenstveno ciljajo na akvizicije Telekoma v tujini, še posebej na emerging markets. Poznavalci vedo, da multinacionalke večino energije usmerjajo na trge v razvoju. V Evropi jih je zelo malo. Kosovo, Makedonija, Albanija so vse rastoči trgi z ogromnim potencialom. Morda jih kdo podcenjuje, a ne more mimo zelo velikega števila potencialnih uporabnikov, ki bodo šli po poti, ki smo jo v bolj razvitem svetu prehodili pred 6-10 leti.

Slovenija je zasičen trg, kjer čudežev ni in jih več ne bo. To ve Deutsche Telekom in še kdo. Tukaj lahko samo počistijo, naženejo 40% zaposlenih (prenesejo na breme države, torej davkoplačevalsko), ukinejo ves lasten razvoj in vse furajo iz Nemčije, Budimpešte ter Zagreba.

Dvomim, da je kdo v vladi ocenil oportunitetne stroške. Koliko bo manj denarja iz dividend, koliko manj iz naslova davkov, koliko drugih podjetij v SLO bo propadlo zaradi prekinitve poslov s Skupino Telekom, koliko bodo stroški nadomestil za čas brezposelnosti, socialne pomoči ipd. Če bi to nekdo zmogel oceniti bi spoznal, da nima sploh smisla prodajati. Veliko bolje bi bilo dokapitalizirati Telekom z izdajo novih delnic in svež kapital usmeriti v akvizicije in obstoječe posle v tujini.

JJ je cepec, volitve bo itak izgubil in bojim se, da bo pred tem zafural vse, kar mu bo prišlo pod roke. Hudič je, ker v politiki nima verodostojne alternative. Pravzaprav ni nikogar.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik BOBI pravi:
Samo za info! Največ možnosti za nakup imajo Islandci, ki so pripravljeni vlagat v telekomunikacije, ker je Vizjaku najbolj všeč in zato jih daje na prvo mesto.
Tuš ni nikoli imel realnih šans za nakup!

Tuš????? Ti povem zgodbo?

1. vložiš 10.000 EUR v dokumentacijo
2. postaviš najvišjo ponudbo
3. dvigneš ogromno prahu
4. mediji pišejo samo o tebi

5. dobiš ZASTONJ reklamo v medijih (by the way se lepo pokriva z datumom launcha Tušmobila)

Pod črto: Mirko je na fini način nategnil izjemno "bistre" slovenske novinarje. Za 10.000 EUR je dobil reklamo, ki bi ga sicer stala več sto tisoč EUR. Ni kaj. Tip je po svoje car. Ima jajca in si upa. Pa še do Mercatorja bo prej ali slej prišel...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Coolpower, glede oportunitetnih stoškov. Neučinkovit državen monoplen Telekom je tudi breme za državo in vse državljane, skozi višje davke, višje stroške telekomunikacij in manjko inovacij na tem področju. Da se ne bo samo lapalo sindikalne in politične nacionalno interesne štorije.

Ogo
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Citat:
Uporabnik BOBI pravi:
Samo za info! Največ možnosti za nakup imajo Islandci, ki so pripravljeni vlagat v telekomunikacije, ker je Vizjaku najbolj všeč in zato jih daje na prvo mesto.
Tuš ni nikoli imel realnih šans za nakup!

Tuš????? Ti povem zgodbo?

1. vložiš 10.000 EUR v dokumentacijo
2. postaviš najvišjo ponudbo
3. dvigneš ogromno prahu
4. mediji pišejo samo o tebi

5. dobiš ZASTONJ reklamo v medijih (by the way se lepo pokriva z datumom launcha Tušmobila)

Pod črto: Mirko je na fini način nategnil izjemno "bistre" slovenske novinarje. Za 10.000 EUR je dobil reklamo, ki bi ga sicer stala več sto tisoč EUR. Ni kaj. Tip je po svoje car. Ima jajca in si upa. Pa še do Mercatorja bo prej ali slej prišel...

Tuš po prodal svoje trgovinske centre in šel v Telekomunikacije...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Coolpower, glede oportunitetnih stoškov. Neučinkovit državen monoplen Telekom je tudi breme za državo in vse državljane, skozi višje davke, višje stroške telekomunikacij in manjko inovacij na tem področju. Da se ne bo samo lapalo sindikalne in politične nacionalno interesne štorije.

Ogo

Nekje si omenjal, da so Črnogorci razvojno pred Telekomom. Daj prosim malce bolj konkretno navedi, kaj imaš v mislih. Da ne bo izpadlo kot prodaja mumbo jumbo govoric.

Višje stroške, cene, bla bla. Za boga. Videl si, kakšen idio.xx je bil Coustary s svojimi najbližjimi lepotci in lepoticami. Verjetno še danes zagovarjaš Vego in njen poslovni model, kajne? Tudi Simobil lahko kvalitetno oceniš s svojimi izkušnjami. Pa Tušmobil.

Vsi ti se lahko prosto po Prešernu igrajo s cenami. Eden ima za sabo enega najbolj uspešnih telekomov v Evropi (avstrijski telekom -> mobilkom -> Simobil Vodafone), drugi pa trgovskega adrenalinca, ki v svoji drugi puberteti ne ve, kaj bi z denarjem. Pri vsem tem pa vedno eden in isti krivec. Ta scenarij je še bolj beden kot povprečni slovenski film.

By the way. A æelavi še vozi Dodgea? Kaj pa Porscheja? Si je svoj hišni kino v Lokrovcu opremil s THX ozvočenjem? Je že zamenjal svojo N70 s kakšnim boljšim primerkom iz tušmobil ponudbe? Ga sploh kaj vidite na Brnčičevi?
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ha ha ha ha ha ha ha

A ti veš, s kakšno maržo delajo mobilni operaterji? Dosti lepše je odirati narod pri štruci kruha, na katero je tvoja žena nekega dne nabila 100% maržo.