Miracast

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, bom probal še s HDMI kablom. Sicer nimam izhoda HDMI, ker je računalnik že star 8 let in sem ga načeloma takrat kupil za filme, internet in word (printanje in te fore), ampak imam en pretvornik iz DVI-ja...sicer sem že ob nakupu Samsung tv-ja povezal s HDMI kablom in ni delovalo...sem pa kasneje (drugi dan, ko sem kabel že odstranil) opazil pri povezavi z Miracastom, da je tudi opcija, poveži s KDMI kablom, ampak nisem še enkrat probal, temveč sem se jebal z Miracastom...ko sem obupal, sem prišel sem na forum. Sedaj bom še enkrat probal napeljat kabel in tam kliknit opcijo "poveži s HDMI kablom".
Nekateri se bodo spraševali, zakaj enostavno ne vržem na ključek, saj TV itak podpira predvajanje s ključka...no, ta TV sem prioritetno iskal zaradi odseva ekrana, kar sem tudi spraševal v eni moji drugi temi in po testih, je Samsung Q90 in Q80 najboljši izmed vseh TV-jev na tržišču glede odseva. Enostavno se iz kavča ne vidiš noter, če je ugasnjen.
Ima pa Samsung eno svojo politiko in sicer, da ne podpira nekaterih zvočnih in video kodekov, zato ne delujejo vsi filmi iz pašnikov, nekateri ja, nekateri ne.
Tudi LG letos uvedel podobno politiko...morda jima bodo ostali sledili, ne vem. In zato moram, če hočem gledati preko USB ključka najprej s pretvornikom pretvoriti film v ustrezen video in zvočni kodek, nato ga naložiti na ključek in šele potem je zadeva gledljiva. Če pa povežem z računalnikom TV, pa enostavno skinem film in ga takoj predvajam v VLC-ju brez kakršnihkoli težav.
No, taka je torej ta stvar...
Sem pa probal TV in telefon in stvar dela u nulo...
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Evo, probal s HDMI 10m kablom in ne dela, probal tudi z ženinim laptopom istim 10m kablom in tudi ne dela....potem za foro probal z 1.5m dolgim HDMI kablom na ženinem laptopu in dela. Ampak preko kište ne morem, ker je predaleč. Torej, kabel odpade...
Prej (pred novim TV-jem) sem imel povezavo z 10 let starim LG-lcd-jem preko navadnega VGA 10m dolgega kabla in je zadeva delala brez problemov. Na tem TV-ju na žalost nimam VGA priključka.
Torej mi sedaj ostane drkanje z USB ključki ali pa vzpostavitev Miracasta/Chromecasta...(ampak ne s to kišto, ker ne mislim vlagat več vanjo, tista tvoja wifi kartica pci-e na linku mislim, da je bila 69$ + Chromecast dongle, ki je cca 40-50€ in pridemo že na 100€, kišta pa bo morda čez pol leta crknila...
Ko/če bom v prihodnosti kupoval novega laptopa, bo takrat najverjetneje deloval Miracast. Kako torej zvedeti pred nakupom ali laptop podpira Miracast. A kje piše to?
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
More delat HDMI. Tu pa res ni nobene umetnosti.
Samo vklopi v hdmi port ne preko pretvornikov.
Če nimas hdmi porta kupi najcenejšo grafično ki ga ima
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej pravim, da na laptopu, ki ima 1x HDMI izhod, na 10m kablu ne dela, na 1.5m kablu pa dela, pa direkt hdmi v izhod, brez pretvornika
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
10m HDMI kabel imaš fuč oz. je lahko kak kontakt slab. HDMI nima težav s tako razdaljo, VGA je pa že pljuval iskre.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Sej pravim, da na laptopu, ki ima 1x HDMI izhod, na 10m kablu ne dela, na 1.5m kablu pa dela, pa direkt hdmi v izhod, brez pretvornika

dolzina kabla nebi smela biti problem. sem ze predvajal preko 5m kabla... verjetno je res kabel pokvarjen.

sicer pa res precej kompliciras. nabavi si chromecast pa plex ali emby in imas server, ki ga upravljas preko telefona ali tablice. tole vzpostavit res nobena znanost. oba morta bit na istem wifiju in to je to. wifi kartica za pc je nekaj 10€, chromecast pa je okol 50 ja. mas na bolhi zihr kaksnega rabljenga... ne vem, a je chromecast 2 kej dost boljsi ko 1ka...

ce bos hdmi priklapljal prekdo dvi adapterja - dvi mislim da nima zvoka... tko da bos dobil sliko, zvoka pa ne bo.

iz usb kljuca se tud seveda ne predvaja vec filmov... to je ze mimo... zarad vzrokov ki si jih navedel.

pa tud, ce povezes hdmi iz kiste, kako bos upravljal pc? a bos hodil iz ene sobe v drugo, ko bo kaj zastekalo?

res, omisli si chromecast in plex/emby in je to to.
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
damirj je napisal, da USB WiFi kartice ne podpirajo Miracasta, a Chromecast pa podpirajo? Ker, kakor te razumem, bi računalnik oddajal namizje preko WiFi-ja do routerja?

Chromecast in miracast niso eno in isto, niti podobno ne, čeprav je končni efekt enak. Miracast je bolj HW funkcija kot SW, wifi kartica mora biti widi kompatibilna, potrebna je še podpora CPUja in/ali grafične (se ne spomnim kaj točno mora podpirat) ter primeren OS. zato ker se stream oddaja po ločenem wifiju (drugi SSID), ampak da stream lahko steče, se naprave zmenijo preko obstoječe LAN ali WIFI povezave. Chromecast pa je čista SW funkcija, chromecast naprava ne sprejema od oddajnika nobenega streama, samo podatek dobi, kje na internetu se nahaja video za predvajat, in le-tega potem Google posreduje od oddajnika do sprejemnika. Zato Chromecast brez delujoče internetne povezave ne deluje. Druga opcija Chromecasta je tudi castanje slike monitorja na oddajniku, samo to je slabše kvalitete kot miracast, in ravno tako rabiš delujočo povezavo z internetom. Ker je čista SW fukcija, ki jo ponuja Google in njihovi produkti ni vezano na HW, imaš kar pač imaš, potreben je samo sprejemnik, bodisi Chromecast naprava,bodisi kakšna Android TV naprava (Xiaomi Mi box, Nvidia Shield ali kakšen TV s podporo Chromecasta (večinoma Android TV, nekaj se je šuljalo da bo to dobil tudi LGjev WebOS, pa ne vem če je kaj)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Mi box ga najde. Lahko pa preko chromecast storitve sharaš namizje, se pravi ti potem film špila in na računalniku in na tv. Pa ne gre nič preko neta. po wifi do routerja in potem po wifi do mibox. Priporočam 5ghz wifi mrežo. Druga varjanta za film gledat na TV je server, recimo plex na android boxu in plex na PC, pa lahko brezžično gledaš film na tv in uporabljaš komp. Obstaja že tema za plex oz media serverje, malo poišči.

V nekaterih programih recimo VLC lahko castaš iz same aplikacije in lahko potem normalno komp uporabljaš, recimo aplikacije ki tega ne podpirajo, primer MPC HC pa odpreš chrome, tam označiš da casta celo omizje, minimiziraš chrome in imaš namizje na tv, potem poganjaš aplikacije katere hočeš.

Recimo en tutorial nahitro najden


zakaj 5ghz mrezo? jest mam 2.4, pa spila ok, kdaj kaj zasteka, ampak nic hudega. bi bilo z 5ghz kaj bolje?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Chromecast in miracast niso eno in isto, niti podobno ne, čeprav je končni efekt enak. Miracast je bolj HW funkcija kot SW, wifi kartica mora biti widi kompatibilna, potrebna je še podpora CPUja in/ali grafične (se ne spomnim kaj točno mora podpirat) ter primeren OS. zato ker se stream oddaja po ločenem wifiju (drugi SSID), ampak da stream lahko steče, se naprave zmenijo preko obstoječe LAN ali WIFI povezave. Chromecast pa je čista SW funkcija, chromecast naprava ne sprejema od oddajnika nobenega streama, samo podatek dobi, kje na internetu se nahaja video za predvajat, in le-tega potem Google posreduje od oddajnika do sprejemnika. Zato Chromecast brez delujoče internetne povezave ne deluje. Druga opcija Chromecasta je tudi castanje slike monitorja na oddajniku, samo to je slabše kvalitete kot miracast, in ravno tako rabiš delujočo povezavo z internetom. Ker je čista SW fukcija, ki jo ponuja Google in njihovi produkti ni vezano na HW, imaš kar pač imaš, potreben je samo sprejemnik, bodisi Chromecast naprava,bodisi kakšna Android TV naprava (Xiaomi Mi box, Nvidia Shield ali kakšen TV s podporo Chromecasta (večinoma Android TV, nekaj se je šuljalo da bo to dobil tudi LGjev WebOS, pa ne vem če je kaj)

torej tud ce sta napravi na istem wifi, grejo podatki vseeno na net in potem nazaj do chromecasta? k se mi zdi da sem nekje zasledil, da je isti wifi, grejo podatk8 samo med njima? in chromecast je mozno uporabljati tudi brez neta.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, damirj, si potrdil mojo teorijo (sem tud ze vceraj napisal, ampak nisem bil cisto 100%, da Chromecast deluje preko neta in seveda, ce net ne deluje, ti ne bos gledal filma iz racunalnika. Miracast pa se poveze s TV-jem direktno preko wifi oz od A do B in lahko router ugasnes, bo se vedno delalo. Pa se tole, Chromecast baje deluje samo v eno smer, torej proti TV-ju, Miracast pa v obe smeri lahko. Tele info sem bral par mesecev nazaj, ko sem videl, da imajo nekateri TV-ji Chromecast, nekateri pa Miracast in mi ni dalo mira, ker nisem vedel, v cem je razlika.

Torej me sedaj samo se zanima ob nakupu novega racunalnika, kako ves, da podpira Miracast?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
torej tud ce sta napravi na istem wifi, grejo podatki vseeno na net in potem nazaj do chromecasta? k se mi zdi da sem nekje zasledil, da je isti wifi, grejo podatk8 samo med njima? in chromecast je mozno uporabljati tudi brez neta.

Chromecast brez neta ne moreš uporabljat. Morda lahko chromecast desktopa (pač isto kot miracast) pa še to dvomim.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Pa se tole, Chromecast baje deluje samo v eno smer, torej proti TV-ju, Miracast pa v obe smeri lahko.

Torej me sedaj samo se zanima ob nakupu novega racunalnika, kako ves, da podpira Miracast?

Miracast dela enako v eno stran, no vsaj videl nisem, da bi sliko na TV lahko videl tudi na prenosniku naprimer, če si to mislil? Tole ne gre. Računalnik je pa lahko oboje, tako strema sliko ven, ali pa sliko prejema.

Podporo za miracast dvomim, da kje specificirajo, si upam trdit, da vsi novi računalniki to podpirajo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
jah sm mal bral pa povsod piše, da je to prednost miracasta, da gre v obe smeri...