Miracast

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nabavi Xiaomijev Mibox S, ki ima že integriran Chromecast, pa še kup drugih sladkorčkov.

Se vedno ne vem, ce bo z mojo kisto delalo. Wifi-ja original na maticni nimam, imam samo 2 usb wifi kartici, ki pa ne vem, ali bodo delovale ali ne...potem bom moral se kako pci-e kartico nabavljat in smo ze cez 100€. Racunalnik pa star skoraj 10 let...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Z dobrim HDMI kablom more delat, je pa tako da za 10m ni čisto vseeno kakšen kabel je. Že za 1080p, ki rabi par Gb/s je znalo zfrkavat s slabim kablom (sem imel nekaj podobnega za projektor pa sem moral menjat kabel, ker je občasno zafrkaval), za (nekompresiran) 4k HDR @ 60Hz pa rabis čez 30Gb/s in maš hitro probleme na kakih cheap kablih (če bi blo tako enostavno bi bil tudi 10Gb ethernet cenejši in bolj razširjen). Če greš še malo dlje je pa že lažje aktivne adapterje na UTP ali optiko kupit, samo to stane par 100€.

Na koncu je itaj najbolj komot kupit kak nVidia Shield ali Apple TV 4K in predvajat iz NASa.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Se vedno ne vem, ce bo z mojo kisto delalo. Wifi-ja original na maticni nimam, imam samo 2 usb wifi kartici, ki pa ne vem, ali bodo delovale ali ne...potem bom moral se kako pci-e kartico nabavljat in smo ze cez 100€. Racunalnik pa star skoraj 10 let...



skupaj 57€

a kabla za internet ne moreš potegnit do pc-ja?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Načeloma imam računalnik in router vezan s kablom in ne z USB WiFi karticami (tisto sem samo sprobaval za Miracast, drugače so v škatli in jih ne rabim)
Ma čakaj...halo...saj potem bi delalo, če kupim tale Chromecast??
Kaj moram narediti...tale Chromecast vštekam zadaj v TV in na računalniku, kaj moram storiti?

off: Tisti 10m HDMI sem enkrat za ta namen že uporabil in je delal (včasih), ampak je imel LG lcd tako zrihtano, da preko HDMI-ja nisi mogel izklopiti truemotiona in najbolj sovražim, da se mi film predvaja v "soap opera efektu", zato sem prebrskal specse od LG-ja in v navodilih videl, da pod VGA priključkom ne podpira truemotiona in sem nabavil še 10m VGA kabel in stvar mi je celih10 let lepo delovala. Sedaj pa s tem 10m HDMI kablom ne deluje več niti na laptopu, niti na računalniku.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
jap, tale chromecast vštekaš v hdmi na tv in v usb za elektriko... Chromecast upravljaš preko Home app na telefonu.

a je pc v isti sobi? a ti ni problem upravljat slike na tv iz pc-ja?

jest imam pc dol v pritličju, in tv zgoraj v dnevni. Na pc je Emby (in plex, ampak ne rabiš oba, plex je plačljiv), in potem iz telefona (ali tablice) upravljam kaj se predvaja na tv. V emby-u/plex-u določiš knjižnice (slike, filmi, nadaljevanke) in potem do tega lahko dostopaš iz drugih naprav. Važno je, da so telefon in chromecast na istem wi-fi-ju. in potem pc tam laufa, in ga sploh ne rabiš fizično dostopat. pa te vsebine lahko gledaš seveda tudi na telefonu ali tablici...

Men tko špila 100%. nimam nobenih problemov.

je pa fajn, da ima chromecast čimboljši wifi sprejem. če je router zraven tv je zmaga.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tv in PC sta oddaljena 3m...router je pol metra od TV-ja, vse je v isti sobi. Iz računalnika kamot vidim TV...iz telefona ne bi, ker je spet kopy/paste iz PC na Telefon....ko skinem film, pustim PC prižgan zaradi razmerja na Partisu...telefon ne bi uporabljal za ta namen....laptopa od žene tud ne, tako, da ostane ta kišta za to...torej, čimbolj enostavno, kaj moram poklikat v Winsih, da lahko castam na Chromecast?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem sedaj zmeril in če grem ob zidu, rabim 7.5m kabla...zračne je pa res 3m. Zato sem takrat vzel 10m kabel.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
mater si zakompliciral.


in pika.


Tv in PC sta oddaljena 3m...router je pol metra od TV-ja, vse je v isti sobi. Iz računalnika kamot vidim TV...iz telefona ne bi, ker je spet kopy/paste iz PC na Telefon....ko skinem film, pustim PC prižgan zaradi razmerja na Partisu...telefon ne bi uporabljal za ta namen....laptopa od žene tud ne, tako, da ostane ta kišta za to...torej, čimbolj enostavno, kaj moram poklikat v Winsih, da lahko castam na Chromecast?

ni ti jasen sistem castanja.

Telefon imas samo za upravljanje.

Na pc so knjižnice in filmi in vse
Na telefonu je app, ki se poveže na pc in prebere te podatke in na telefonu upravljaš kaj se predvaja na TV. Torej je telefon le za upravljanje kaj boš gledal iz pc-ja.

V winsih si daj gor VLC player ki zna streamat na chromecast. Če v omrežju najde cast napravo pokaže tako ikono v zgornjem desnem kotu...

600px-Chromecast_cast_button_icon.svg.png




sicer pa odkrivamo že toplo vodo. HDMI kabel in to je to.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Imam 10m hdmi kabel, se z pozlacenimi prikljucki...ne bom se enega enakega kupoval. Zal... In slabo desetletje nazaj je deloval na prejsnjem TV-ju, tako, da kabel ni kriv...
Pa nisem nic zakompliciral, ampak mi dajete toliko razlicnih info, da se ze tu komplicira. Najprej sem probal s kablom, potem z Miracastom, potem se enkrat s kablom in sedaj debatiramo o Chromecastu. Kje tukaj kompliciram...saj samo sledim vasim predlogom :D
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
zakaj 5ghz mrezo? jest mam 2.4, pa spila ok, kdaj kaj zasteka, ampak nic hudega. bi bilo z 5ghz kaj bolje?
[/Q
Zakaj, zato ker je večja prepustnost mreže. recimo 10 gb 4k film boš lažje spravil preko mreže na 5 ghz, ko t na 2,4, posebej če imaš še zraven druge uporabnike v merži, pa še recimo 500/100 internet linijo. Ne rečem, da ne gre na 2,4, ampak 5 ghz rula, da se o ax standardu ne pogovarjamo. Pri nas doma vse na 5ghz, net dela polnih 500/100, pa še 2x casting. 2,4 počepne, ker ga ni nekjer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, priklopim Chromecast na TV, v PC-ju vzgem VLC in samo na to ikonco kliknem in je...no, simpl, ko pasulj.
Hvala msenjur! :nazdravje:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
ja, prej bos mogu se chromecast priklopit na wifi. kot receno, preko home app na telefonu.

ja, naj bi bilo simpl, ampak sej ves, taprvic so vedno zapleti...

se vedno ti priporocam hdmi kabel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113

ok, sicer uporabnikov ni dost, so pa filmi tud ze 1080...

bom preklopu ob priliki