Miracast

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Rabil bi brezžično povezavo od PC do TV-ja. Tv ima Miracast tehnologijo, računalnik, ko zaženem DirectX info, mi napiše "Miracast available, with HDCP.
Kaj moram sedaj kupiti...kak priključek?

Hvala!
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Drugače miracast tehnologija nikoli ni bila nek presežek, hdmi kabel je vedno najboljša varijanta.Tudi v avtomobilih postaja miracast stvar zgodovine, ker sta jo povozila carplay in android avto.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hja, vem, da se vse reši s kabli, ampak sem imel željo brezžično povezat, da ne bi vlekel kabla do TV-ja.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, napravi se ne vidita. Na TV-ju nastavim na conection PC --> "Set up Now", na računalniku kliknem "Search" in išče in išče....in nič.
Grafično sem posodobil, WIFI na računalniku je prižgan (najde tudi druge WiFi-je v okolici), DxDiag mi napiše, da je Miracast available, ko pa kliknem levo spodaj start --> Connect, mi napiše "The device doesent support Miracast, so you cant project to it wirelessly...ampak, zakaj DxDiag napiše, da je Miracast available?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
ne ne nič ne dajaj setup now.
na win10
win tipka+p ali pa desno spodaj v meniju projeciranje. Če maš tam napis za wireles ali oddaljen zaslon je to to kaj stisneš in se bosta najdla. Če nimaš nimaš miracasta.
connect-to-a-wireless-display.png
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tegale napisa spodaj "Connect to a wireless display", kjer si dal puščico, nimam

A je možno, da ne dela, ker imam Win 10 "Enterprise", ker sem nekaj prskal po ženinem laptopu in ima Win 7 Ultimate in jo je TV našel, ampak ne prikazuje nobenega zaslona, samo sivo ozadje, pa pač ime računalnika od žene je napisano na TV-ju?
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
bi moglo delat tudi na tvoji verziji win
Kaj pa če greš na start -> kolešček za nastavitve -> system -> display in na spodnjem delu multiple displays. Imaš tam connect to wireless display?
Če nimaš je problem v strojni opremi, ki ne podpira. Razen če maš mogoče kake totalno mimo drajverje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Glede tvojega dxdiag si pogledal celi fajl?
Ker jaz vem da na stacionarcu nimam miracasta in mi napiše pod system info da je available, če pa grem malo bol dol na display devices imam pa not supported.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zdej me trenutno ni doma (en nujen opravek), ampak, ce pravis, da ga nimas, pa ti vseeno pise, da ga imas..potem je verjetno isto pri meni.
Ampak, a ne deluje to tako, da moras imeti wireless (imam 2 usb kartici wireless - sem obe probal) in pac software, ki to zrihta in naceloma, ce vse posodobis, bi moralo delovati. Sej tole ni odvisno od cipov na maticni...hardware imam (kartica) in software sem posodobil...
Kaj pa bi moral pogledati na DxDiag? Pogledal sem samo tam na zacetku, kjer pise Miracast support...drugega nisem gledal...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Uporabi search za miracast. Je več vnosov. Meni v odstavku display devices piše not supported.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, bom pogledal, ko bom domov prisel. Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Mislim, da USB wifi kartica nima podpore za miracast, poleg le-te je pa še nekaj drugih potrebnih pogojev za to ( primeren CPU, grafična itd)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A potem more bit wifi cip vgrajen na maticno?...no, potem je to razlog, da ne dela... Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kolker vidim po tvojih temah in postih si en kup gnarja zmetal v TV, reciverje, hišna kina, itd. Prvošč si en dongle tipa chromecast, mibox, nshield. Bo še najboljš zadeva funkcionirala. Tiste zadeve v TV so bolj tako, tako. Al pa kabel, bo še najbolj ziher.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nisem "še" zmetal en kup denarja....Samsunga 65Q82R sem dobil po super ceni za 975€, namesto po 1600€, kolikor je pri nas "R" verzija. Receiverja še nisem naročil...ga pa bom verjetno za 400€. Ostalega nisem nič nabavljal....Če bom nabavil Chromecasta dongla, a to pomeni, da bom lahko preko "Interneta - routerja sharal na TV? (Chromecast bo našel računalnik na routerju, torej, router bo oddajal signal računalnika, računalnik pa bo sharal podatke do routerja. Ker, kolikor vem, gre Chromecast preko neta, Miracast pa se direktno poveže od točke A do B preko Wifi-ja in net tu sploh nima vpliva.
Torej, če mi sedaj računalnik noče preko WIFI-ja najti TV-ja, ker nimam ustrezne podpore, a mi bo potem računalnik našel TV preko Chromcasta?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Mi box ga najde. Lahko pa preko chromecast storitve sharaš namizje, se pravi ti potem film špila in na računalniku in na tv. Pa ne gre nič preko neta. po wifi do routerja in potem po wifi do mibox. Priporočam 5ghz wifi mrežo. Druga varjanta za film gledat na TV je server, recimo plex na android boxu in plex na PC, pa lahko brezžično gledaš film na tv in uporabljaš komp. Obstaja že tema za plex oz media serverje, malo poišči.

V nekaterih programih recimo VLC lahko castaš iz same aplikacije in lahko potem normalno komp uporabljaš, recimo aplikacije ki tega ne podpirajo, primer MPC HC pa odpreš chrome, tam označiš da casta celo omizje, minimiziraš chrome in imaš namizje na tv, potem poganjaš aplikacije katere hočeš.

Recimo en tutorial nahitro najden

 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
damirj je napisal, da USB WiFi kartice ne podpirajo Miracasta, a Chromecast pa podpirajo? Ker, kakor te razumem, bi računalnik oddajal namizje preko WiFi-ja do routerja?