MioMap in speedcam kam in kako

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
A mi lahko kdo pošlje datoteko s novimi speedcam podatki, in sicer takšno da jo samo prekopieam v program pa bo delala. Prosil bi še če mi točno napišete kam jo je treba prilepit, saj berem različne varijante, pol pa ne vem katera je prava. Sedaj imam obkljukano opozarjaj me na stacionarne radarje pod možnosti pa ne vem kaj moram imet da me bo zvočno opozarjal pred radarjem kakšnih 300m. V eni verziji mi je to delal sedaj pa ne, res pa je da sem poskusil s simulacijo pa mi ni nič javl da je stacionarni radar, čeprav sem ga sam postavil na ruto kjer sem pol izvedel simulacijo vožnje. Tudi ko poskusim klikniti na test radar alert by voice se mi ne zgodi nič pa lahko izberem kakršne koli nastavitve. No eni pravijo da je potrebno imet na nek tuj jezik nastavljen da to dela. Jaz bi rad samo to da mi začne pred radarjem piskat in ne rabim nobenega govornega opozorila.Isto pa me zanima tudi za IGo saj se še vedno nisem odločil kateri program mi je bolj pri srcu.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Za opozarjanje na radarje:

Naloži si Andyjev skin v mapo skin in notri skopiraj vse tele datoteke. To velja za IGO.

andy.jpg




Glede radarjev pa tudi piše:

1 Copy the downloaded *txt file to SDcard/iGO/POI/Speedcam map. The file will automatically

update the database.
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Monaco preberi moj zadnji odstavek
wink-1.gif
Vse txt datoteke daš v tisto mapo, pa se bo samodejno updatala baza.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Samo za Mio ne daš txt datoteke ampak moraš SLO-Speedcam.upd preimenovat v POIUpdates.upd in kopirat. Še vedno pa ne vem a v mapo \miomap\POI\speedcam ali v mapo \miomap\miotc\pois

Kaj pa "mednarodno" datoteko SpeedCams.mtc se da tudi kako pretvorit v samo update datoteko, da ne podreš starih Poi?

btw, jaz bom že ugotovil (če ne drugače pa tako, da testiram in se igram), samo lepo bi bilo, da se jasno napiše, ko je ravno takšna tema, saj Mio uporablja kar nekaj popolnih laikov (tudi po moji zaslugi
wink-1.gif
)
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Preveril vse možnosti. Za uvoz slovenskih radarjev je potrebno iz .zip, ki ga dobiš na poiplaza vzet datoteko SLO-Speedcam.upd ter jo preimenovat v POIUpdates.upd. Le-to potem kopiraš v \miomap\miotc\pois\ in ob naslednjem zagonu programa se radarji samodejno uvozijo.

Tist sistem z POI explorerjem mi ni preveč všeč, ker močno vpliva na odzivnost programa. Pravkar sem oba odprl v PoiEdit 2007, združil in shranil kot POIUpdates.upd Ob naslednjem zagonu so se naložili tudi radarji v Avstriji (vsaj mislim da so se, ker nisem prej preverjal, če niso morda že original notri). Toda ob naslednjem zagonu je potrebno OBVEZNO izbrisat datoteko POIupdates.upd, kajti drugače jih bo poizkušal še enkrat uvažat, kar zna trajat kar nekaj časa...

Je mogoče kdo poizkušal uvažat na tak način še kakšne druge POI?
 

skuta

Zelenc'
30. apr 2008
5
0
1
Sem šla na poiplaza pa tam ne najdem .zip dat, ki bi imela datoteko SLO-Speedcam.upd končnico.
Zanima me tudi, kako združiš stacionarne in mobilne radar kontrole v eno dat.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
V datoteki .zip se nahajajo datoteke:
* .txt
* .asc
* .bmp

.asc datoteko spremeniš v .db datoteko če prav razumem in sicer z POI Explorerjem.

Citat:
edit or join several POI databases with the free iGO POI Explorer that is available at:
http://inetcom.hu/mick/igo/. POI Explorer requires .Net Framework 2.0

Verjetno kasneje ko zadevo uvoziš, spremeniš oz. shraniš kot .upd . Zdaj je na POIPlaza vseskupaj novo, tako da ....