mio moov m300 in iGo

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Tudi satelite polovi dela kot urica.
pozdrav.gif


Še'enkrat VELIKO HVALA!!!! Guru Janchu, brez njegove pomoči bi taval po temi, pa tudi našmu prezidentu Popotniku Veliko HVALA.
cheer.gif
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Živjo!

Je komu uspelo "odklenit" Mio Digivalker c 620? Visual GPS mi sicer dela, samo bi rad, če je možno, da se mi ob zagonu iGo naloži brez pretiranega klikanja?

Je to možno?

Hvala


lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Uporabiš pač klasično metodo za direktni zagon iGO navigacije na Mio modelih - spremeniš vnose v datoteki appstartupsec.ini ki se nahaja v mapi \Program Files\Miomap\

torej vrstico:

[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=Program Files/MioMap/MioMap.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10

spremeniš v

[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\iGO\\iGO.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10

Mapo iGO pa skopiraš na flash disk naprave in paziš na pravilno poimenovanje iGO mape ter zagonskega .exe da bo enak vnosu v spodnjem stolpcu.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Ravno v tem je problem, ker jaz te mape nimam. V mapi Program Files imam podmapo Settings in datoteko system.ini z naslednjo vsebino:

[OS]
Platform=WindowsCE
MajorVersion=5
MinorVersion=0
ReleaseDate=20061231
Language=WEU
ImageUpgrade=0
ImageVersion=06.3.9906.1106

[Hardware]
CPUModel=2443
PanelType=Samsung
RAMSize=64M

[MIO]
ModelName=C620
Region=WEU

 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja kako si pa potem Visual naložil, ki deluje po istem principu?
smile-1.gif
Kakorkoli, očitno ima ta model drugačno strukturo map kot Moov modeli, zato ne najdeš appstartupsec.ini datoteke. Preveri še če je slučajno ini datoteka v mapi Program files\Navman\

Če ne boš našel, z winrarom zapakiraj nekam komplet vsebino naprave (izloči zemljevide in Visual mapo da zmanjšaš velikost) in naloži na zippyshare, pa bom preveril in tu naredil skupaj nov paket. Vse to izvajamo seveda preko zasebnih sporočil!
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Visual GPS sem naložil po opciji A in B (obe opcije delata), ker za Digiwalker ne rabiš spreminjat nobenih datotek, ampak samo prekopiraš vsebino mape C520.

Ima pa ta model en podprogram imenovan oasis, ampak se mi zdi, da bo najbolje da ti zapakiram zadevo in pošljem, pa da sam vidiš strukturo Flash Diska.

Hvala za pomoč, naprej pa preko ZS.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ok, no tole je rešeno..
Za vse, ki vas bo morda kdaj zanimalo - Pri Mio Digiwalker modelih je zagonski ukaz malce drugačen kot pri Moov in Spirit modelih in sicer ne gre preko appstartupsec.ini datoteke temveč je ta ukaz zapisan v datoteki \miomap\oasis\install.ini in sicer v sledeči vrstici:

i1="SOFTWARE\\Oasis_Mio\\Servers\\Navigation", "Path", "S", "\\my flash disk\\miomap\\miomap\\miomap.exe"

torej, če želimo zagnati namesto original navigacije npr iGO8, ki ga želimo zagnati iz SD kartice, potem spremenimo vrstico takole:

i1="SOFTWARE\\Oasis_Mio\\Servers\\Navigation", "Path", "S", "\\Storage Card\\iGO8\\iGO8.exe"
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Tako je. Zadeva deluje super, tako da se še enkrat najlepše zahvalim Janch-u za njegov trud.
zmaga.gif
 

andrejs

Zelenc'
26. dec 2019
1
0
1
Pozdravljeni
Pred kratkim sem dobil Mio MOOV M330, rad bi ga predelal na IGO, glede na datume zgornjih tem, me zanima ali je kaj novega glede tega (verzija IGO in način predelave), da ne bo prišlo do nesreče:p, ali lahko kje dobim celi paket za predelavo?