MIO MOOV 330 se ne zažene

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
ERASE flash
WAITING
BOOTSEC is in Sector 137!!
MountDisk SUCCESS!
Open CEImage ... CheckSum: 0x43a048e6
Writing CE Image...
BIMFS img
---------
Not enough memory
Any key to continue
Read progress 100%



potem se zadeva ustavi!
To je z opcijo: 0
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kolikor se spomnim, je tudi meni javlo to napako in sem potem šel preko other tools-->1=WINCE by SD/MMC in potem je šlo in mi je po resetu normalno vzpostavilo povezavo. Daj probaj še drugi rom, za keterega link sem ti dal v prejšnjem postu.
 

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
evo drugi rom je malo drugače:
sedaj zazna USB ...napiše nameščanje mass storage device ...... uspešno nameščeno....
ampak:
nič se ne odpre in pod "My Computer" ne vidim nobenega diska!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
kaj maš zaene winse? Sicer pa probaj dat not original CD (miomore desktop) ki je prišel zraven naprave. Mogoče ti bo program "videl napravo" in boš lahko s tem cd-jem ponovno naložil software - v programu imaš namreč med drugimi to opcijo. Čeprav pričakujem, da boš itak napisal, da cd-ja nimaš...
smile-1.gif
 

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
Win XP ..... ene 5 računalnikov!:)
in sevda CD-ja nimam!
smile-1.gif


p.s.
bom sam poiskal zadeve zvečer....sedaj nimam čas...komaj tole tipkam....
 

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
ja SD kartica se mi odpre..samo napravo pa ne vidim! Verjetno ni enako kot GARMIN ali?
Drugače pa sem našel en MIO 400 in instaliral MioMore ter nato tudi NavBoy (ali nekaj tekega), vendar same naprave ne zazna!
Kot sem rekel, odpre se samo SD kartica (mass storage)!
 

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
...počasi počasi...predno spet razdrem zadevo!
smile-1.gif

verjetno moram sedaj ko prepozna SD kaj naložiti na SD, da se mi zadeva zažene? Nimam nič gor...oz. samo tisti rom....
Kaj moram naložiti? vsebina mu verjetno manjka zato se ne zažene normalno?!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
SD nima nobene povezave s Flash diskom, ki je nosilec op. sistema in vseh relevantnih datotek za povezavo, zato je popolnoma vseeno ali jo imaš v napravi ali ne..ti moraš dobit povezavo s Flash diskom. Očitno mu nekaj ne ustreza ROM (wince)

Preden razdreš napravo imam še dve ideji:
1. Glede na to, da operiraš z XP, si inštaliraj ActiveSync - to je MS programček za povezavo starejših naprav, ki se za razliko od novejših ne prikažejo kot "mass storage" in zato potrebujejo Activesync povezavo, čeprav pri mio moov napravah to načeloma ni potrebno..

2. Daj probaj zdaj ko si ponovno namestil rom, spet z rescue diskom (unlock skripto) ki sem ti ga dal včeraj. Navodila imaš na prejšnji strani.

če ne bo haska, probaj še oba roma ki sta ti na voljo. Če ne bo nič od tega, potem sem jaz tukaj zares končal....
wink-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sodelavec mi je dal enega 330 da probam kaj narediti. Ne vem kaj je izvajal, a naprava se zažene, pokaže osnovni meni za kakšno sekundo in se restarta. Zanimivo je da če si nekje v zaprtem prostoru, kjer ni gps signala, dela zadeva ok oziroma se ne restarta.

Glede mio-v sem čisti začetnik, tako da je lahko tudi kakšna banalna zadeva.
redface-1.gif


Popravek: z pc-jem se normalno poveže in vidim datoteke v načinu mass storage.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ja, ko boš na onem screenu, kjer ne gree dalje, potem zmoli rožni venec in nato porini notri SD na kateri imaš mapo Cobia_410_64 v kateri je unlock skripta. Če dovolj močno verjameš v čudeže, boš morda tudi sam enega doživel..
smile-1.gif
 

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
tole javi v oknu (brez rožnega venca):
"Script file not found: '\Storage card\Cobia_410_64\Cobia_410_64\MIO_EMERGENCY_DISK\Emergancy.mscr'
"
 

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
smile-1.gif

ja saj tega imam( mislim to oznako) ..razen, če je različen z enako oznako?


p.s.
sem pozabil povedat...imam tukaj trenutno win 7 pa tudi nič ne prepozna ...tudi z ActivSync nič.....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zakaj ne ubogaš?
smile-1.gif

To, da ima enako ime (kar tudi mora imet saj je od modela do modela drugačno), še ne pomeni, da je isti. Spremenil sem vsebino skripte in je zato malo drugačna. Just DO IT!

ok, ActiveSync torej odpade...
 
Nazadnje urejeno:

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
ne ubogam .. ne molim... ok ..no ....en očenaš bom za začetek!
smile-1.gif

-------------------
evo..sedaj napiše:
Script file not found: '\Storage card\MIO_EMERGENCY_DISK\Emergency.mscr'
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Aja, še ena ideja. Glede na to, da naprava kjub vsemu reagira na zagonske datoteke na SD, ti predlagam, da jo probaš spravit nazaj v lajf z Miopocketom (SD Install) . Tako boš imel možnost ubiti 2 muhi na en mah - povrnil ji boš življenje in jo hkrati še odklenil...