Mikrovalovna pečica

Sem kupil..
Tole:
https://www.gorenje.si/izdelki/mali.../modeli/mikrovalovne-pecice/mmo20dgwii/488961


Moram naštudirati malo časovnico pogrevanja.


Lonček 0,4 litra ,preden vstavim filter čaj,grejem vodo 2 minuti ,samo je potem voda res vroča ,je pa potem tudi lonček že vroč.

Verjetno je tudi zaradi količine potrebno malo dlje greti ?

lp


sem šel gledat mojo, ima funkcijo gretja šalc (vode za čaj, pa tud kako mleko). Količina je verjento nekaj takega kot pri tebi. greje pa 1 minuto po defoltu se pa da to stvar podaljšat
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tudi pri moji je po eni minuti voda topla. Samo po dveh minutah je paornk vroča ,tako da brez problema dam filter vrečko noter.

Po eni minuti je pa tako ,da je primerno pogreto za pitje.SIcer je takoj kar vroče ,počakaš minutko ,da se toplota razdeli ali pa pomešaš je pa ravno primerna temperatura za pitje.

Verjetno je pa tudi od mikrovalovke do mikrovalovke razlika.

Pa tisto ko grejem do vročega dve minuti ,gre za lonček z 0,4 litra vode. 0,2 litra je tudi prej vroče.

lp
 
Tudi pri moji je po eni minuti voda topla. Samo po dveh minutah je paornk vroča ,tako da brez problema dam filter vrečko noter.

Po eni minuti je pa tako ,da je primerno pogreto za pitje.SIcer je takoj kar vroče ,počakaš minutko ,da se toplota razdeli ali pa pomešaš je pa ravno primerna temperatura za pitje.

Verjetno je pa tudi od mikrovalovke do mikrovalovke razlika.

Pa tisto ko grejem do vročega dve minuti ,gre za lonček z 0,4 litra vode. 0,2 litra je tudi prej vroče.

lp


tiimaš minutnik, ali imaš prvoj nekaj minut v obliki sekunde (na timerju)? jaz imam korake po 15 sekund in ni problema nastaviti na tisto 1minuto in pol ali kaj takega...

BTW ko boš mel cajt pa kolikor toliko soliden okus (da nisi glih prehlajen itd)....probej zavret vodo na štedilniku ali pa v kuhalniku vode, pa v mikrovalovki pa potem naredi čaje iz teh čudes.....me zanima če boš zazanl razliko v okusih. Kolega je to zaznal (sicer je notr grel mleko za kofe) in ga zdaj greje na kuhalni plati
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Če pritiskam tipko start ,pomeni vsak pritisk 30 sekund.

Lahko pa nastavim s tistim okroglim izbirnikom ,mislim da do par minut po 15 sekund , potem pa minute do mislim da 95 minut.

Kaj pa vem,okus nisem nekaj extra testiral ,Meni se zdi vse isto.

Res pa je tudi da večinoma nam uspeva pripravljati vse sveže ,tako da mikorvalovka ni nonstop v uporabi.

Ko skuhamo čaj za vse ,uporabimo kuhalnik vode in zavremo liter. Kavo kuhamo v džezvi na plinu....

Saj pravim občasno zase lonček za čaj,kakšno mleko ,potem če smo terminsko narazen da se pogreje kaj za jesti.
Za zajtrk če se pogreje kakšna žemljica. Tu se pa že bolj kot ne konča delo za našo mikorvalovko.
 
Če pritiskam tipko start ,pomeni vsak pritisk 30 sekund.

Lahko pa nastavim s tistim okroglim izbirnikom ,mislim da do par minut po 15 sekund , potem pa minute do mislim da 95 minut.

Kaj pa vem,okus nisem nekaj extra testiral ,Meni se zdi vse isto.

Res pa je tudi da večinoma nam uspeva pripravljati vse sveže ,tako da mikorvalovka ni nonstop v uporabi.

Ko skuhamo čaj za vse ,uporabimo kuhalnik vode in zavremo liter. Kavo kuhamo v džezvi na plinu....

Saj pravim občasno zase lonček za čaj,kakšno mleko ,potem če smo terminsko narazen da se pogreje kaj za jesti.
Za zajtrk če se pogreje kakšna žemljica. Tu se pa že bolj kot ne konča delo za našo mikorvalovko.


nekako tko je pri nas.BTW kokice je fino met na zalogi (za MV se razume)

pri nas se je grelo mleko za kavo (šlo v lonček ta pa v MV), ampak uporabniku okus nekako ni več všeč, tako da si mleko greje na plati. Kave se načeloma kuhajo v kafetierah, če pa imam čas si naredim espresso s spenjenim mlekom. Za gretje vode za čaj za kuho itd pa imamo tudi mi kuhalnik vode
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Ko ogrevate v mikrovalovno, zadevo pokrijte z drugim kroznikom. Prisezem. Krozniki niso vroci, hrana je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Meni osebno ni za experimentiranje... Kar nekaj časa nazaj sva s sorodnikom nekaj debatirala,in prišla do mikrovalovke. Je porinili v mikrovalovko kovinski emajliran krožnik od emota . Rezultat ,hrana pogreta brez težav.
Kako je to možno,če je ravno kovina prepovedana ??

lp
 
Meni osebno ni za experimentiranje... Kar nekaj časa nazaj sva s sorodnikom nekaj debatirala,in prišla do mikrovalovke. Je porinili v mikrovalovko kovinski emajliran krožnik od emota . Rezultat ,hrana pogreta brez težav.
Kako je to možno,če je ravno kovina prepovedana ??

lp


ker emajl je tole https://sl.wikipedia.org/wiki/Lošč

če daš npr jedilni pribor notri zna biti pa pestro...tega raje ne počet
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Potem je celo sprejemljivo pogrevat v emajlirani posodi ,krožnikih... Posoda mora biti brezhibna ,nič okrušena ,potem verjetno ni strahu ??

lp
 
jaz emajla not ne dajem. Dajemo par zadev za katere vemo da se ne segrejejo preveč (npr ko greješ kakšno hrano npr pico) in to je to. Jaz bi preveril posodo (če govoriva o emajlirani) preveru če ima znak, piše da je MW safe. Ja mora biti okej, drugače se lahk kak žarek s kakšnim delčkom kovine sreča pa ne bo glih fajn.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ne,ne... jaz niti nisem, niti nimam namena dajati noter emajlirane posode in testirati... Enostavno ni potrebe.

lp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tudi pri moji je po eni minuti voda topla. Samo po dveh minutah je paornk vroča ,tako da brez problema dam filter vrečko noter.

Po eni minuti je pa tako ,da je primerno pogreto za pitje.SIcer je takoj kar vroče ,počakaš minutko ,da se toplota razdeli ali pa pomešaš je pa ravno primerna temperatura za pitje.

Verjetno je pa tudi od mikrovalovke do mikrovalovke razlika.

Pa tisto ko grejem do vročega dve minuti ,gre za lonček z 0,4 litra vode. 0,2 litra je tudi prej vroče.

lp
V službo se mi je zjutraj vedno mudilo, zato sem dal v MV za minuto dva deci vode, potem pa ruknil noter vrečko bar kafeta s trojnim kofeinom, na hitro popil in potem črta. :)
 
A bar kava se tudi dobi v takšnih vrečkah kot filter čaj ??

dobiš jo v vrečkah, katero vsebino streseš v lonček, preliješ z vrelo vodo, po želji dodaš sladkor in to je to. Dobiš tud turško kavo (black&ęasy), ostalo so bolj kot ne kapučin varianta (kava+mleko+še kakšn dodatk)

Če iščeš primerjavo s filter čajem - je/so nabjbližje e.s.e. kapsule.

https://www.espresso.si/e-trgovina/kava/tablete/kava-v-tabletah-e-s-e-mocneje-prazena/

jaz osebno prisegam na rdečo illy. Je pa tu ena prednost. Vsaka kapusla (e.s.e. = easy serving espresso) je pakirana zase in tako imaš vsakič "svežo kavo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
tiimaš minutnik, ali imaš prvoj nekaj minut v obliki sekunde (na timerju)? jaz imam korake po 15 sekund in ni problema nastaviti na tisto 1minuto in pol ali kaj takega...

BTW ko boš mel cajt pa kolikor toliko soliden okus (da nisi glih prehlajen itd)....probej zavret vodo na štedilniku ali pa v kuhalniku vode, pa v mikrovalovki pa potem naredi čaje iz teh čudes.....me zanima če boš zazanl razliko v okusih. Kolega je to zaznal (sicer je notr grel mleko za kofe) in ga zdaj greje na kuhalni plati
Tudi meni nos in jezik.pravita da je tudi drugacna voda. V cem je stos ne vem. Testirajte z vodo, ne cajem. Caj ze lahko prikrije razliko. Sumim da je stos v "zaprtem, umazanem?" prostoru. Podoben "okus" znas dobiti ce vodo pogrejes v klasicni pecici.
Sicer pa neka skoraj dve desetletji stara gorenje mw, (tudi ventilacijski grelec) nekaj let je obcasno celo kruh pekla ker ni bilo prostora za pecico, zdaj pa res samo mleko za cokolino greje (da ne pacamo dveh zadev za gretje nekaj dcl mleka) in podobne malenkosti.
Crknila ie zarbica v njej, oa se nekako ne lotim razkopavanja da bi jo zamenjal
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
dobiš jo v vrečkah, katero vsebino streseš v lonček, preliješ z vrelo vodo, po želji dodaš sladkor in to je to. Dobiš tud turško kavo (black&ęasy), ostalo so bolj kot ne kapučin varianta (kava+mleko+še kakšn dodatk)

Če iščeš primerjavo s filter čajem - je/so nabjbližje e.s.e. kapsule.

https://www.espresso.si/e-trgovina/kava/tablete/kava-v-tabletah-e-s-e-mocneje-prazena/

jaz osebno prisegam na rdečo illy. Je pa tu ena prednost. Vsaka kapusla (e.s.e. = easy serving espresso) je pakirana zase in tako imaš vsakič "svežo kavo".

No fajn..To je bilo bolj informativno,nekako prisegamo na klasično turško ,sladkano za vzorec in lepim " kranclom"na vrhu..
Lp
 
Tudi meni nos in jezik.pravita da je tudi drugacna voda. V cem je stos ne vem. Testirajte z vodo, ne cajem. Caj ze lahko prikrije razliko. Sumim da je stos v "zaprtem, umazanem?" prostoru. Podoben "okus" znas dobiti ce vodo pogrejes v klasicni pecici.
Sicer pa neka skoraj dve desetletji stara gorenje mw, (tudi ventilacijski grelec) nekaj let je obcasno celo kruh pekla ker ni bilo prostora za pecico, zdaj pa res samo mleko za cokolino greje (da ne pacamo dveh zadev za gretje nekaj dcl mleka) in podobne malenkosti.
Crknila ie zarbica v njej, oa se nekako ne lotim razkopavanja da bi jo zamenjal


moje mnenje je da ko pečica z mikrovalovi greje, prihajatudi do "poškodb, uničenja (torej ionizacije)" molekul. MV zavira rotiranje molekul, zato se le-te začno pregrevat in slej ko prej tudi (vsaj nekatere, tiste na vrhu ki so izpostavljene mikrovalovom) tudi razpadejo na ione. To da tisti okus, vonj. Podoben hec maš s klorom na javnih kopliščih (vonj, okus)
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Ima kdo test mikrovalovnih pečic, ki ga je ZPS naredila v začetku tega leta?