Mikrovalovna pečica

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,

morda kdo iz izkušenj ,ali celo obstaja kakšen članek ,koliko približno časovno naj bi se določena hrana pogrevala v mikrovalovki ? Okvirno recimo za zrezek ,juho..... Vem da je odvisno od predhodne temoerature, teže ,velikosti....ampak tako okvirno.

Polagate vedno vse na vrtljiv krožnik ? Nekatere posodice ,posode so kvadratne in se ne morejo sukati po sami pečici.



Pred pol leta nam je odpovedala stara ,sedaj pa razmišljam o nakupu druge.


Je realno kaj razlike med tisto z 17 ali 20 litri prostornine. Ker zunanje mere so skoraj identične ?

Tole je vredno nakupa :
za malo primerjave ,ena z žarom druga brez

https://www.mimovrste.com/prostostojece-mikrovalovne-pecice/gorenje-mikrovalovna-pecica-mmo20mgwii

https://www.mimovrste.com/prostosto...ce/gorenje-mikrovalovna-pecica-gorenje-mo20mw

Hvala.lp
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Me je strah,če mojo pobere. Jo bom znal kupiti? In ti si že 6mesecv brez!!
Torej za naju z gospo.
Dolžina 'gretja' se testira. Merilo je, da je kar vroča stvar, oz. primerna temp.
Vrtljiv krožnik! Nobenega grila! Talerji bodo še nekaj časa držali.
Zunanje mere, da gre v omaro. Dugače čim več litrov. Notri je večja širina in višina.
Nastavljanje digitalno. Imam občutek, da je natančnejše!
HOFER stran 7
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Pa se malce stegnite in kupite takšno brez vrtečega krožnika. Ja, tudi to obstaja. In tako boste notri dali lahko tudi kvadratni krožnik. In v meniju boste imeli prednastavitve za gretje mesa, kruha, zelenjave, rib,.... potem določiš le težo in ti hudičevo natančno pogreje/odtaja...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa se malce stegnite in kupite takšno brez vrtečega krožnika. Ja, tudi to obstaja. In tako boste notri dali lahko tudi kvadratni krožnik. In v meniju boste imeli prednastavitve za gretje mesa, kruha, zelenjave, rib,.... potem določiš le težo in ti hudičevo natančno pogreje/odtaja...
Imam vgradno brez vrtečega krožnika in je res bolj praktično. Problem zna bit samo cena v primerjavi z zgornijimi....
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Pa za moje pojme vsekakor digitalno, ker analogna je kr nekaj, saj nikoli ni enako točna (vsaj naša kupljena nekje v lidl/hofer varianti). Pri digitalni vsaj veš na koliko si nastavil, pri tem analognem hudiču pa je enkrat premalo pogreto, drugič spet preveč saj je vrtljivi gumb premalo natančen.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Že prejšnjo smo leta uporabljali,parkrat,recimo petkrat na teden...

Tako da nekega čudesa od tehnike nimam namena kupovati ,končna funkcija je pa itak ista.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Me je strah,če mojo pobere. Jo bom znal kupiti? In ti si že 6mesecv brez!!
Torej za naju z gospo.
Dolžina 'gretja' se testira. Merilo je, da je kar vroča stvar, oz. primerna temp.
Vrtljiv krožnik! Nobenega grila! Talerji bodo še nekaj časa držali.
Zunanje mere, da gre v omaro. Dugače čim več litrov. Notri je večja širina in višina.
Nastavljanje digitalno. Imam občutek, da je natančnejše!
HOFER stran 7


Pišeš ne grilla.potem pa mi pokažeš tisto v hoferju ,ki je že mala pečica ??
Mi je pa že po merah prevelika.

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Imam...samo za eno skodelico ,mi je enostavneje naliti vodo v skodelico,dobro zagreti v MV in filter not in je to to..Z grelnikom vode za eno skodelico je spet en kup prelivanja..
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Prelivanje vode iz vrčka ali vroča šalca, da je ne moreš držati?! To je sedaj vprašanje...
In čakat 2 minuti, da se voda zagreje v MV namesto nekaj sekund v kuhalniku vode!? o_O

Da bi zaradi kuhanja čaja kupil mikrovalovno pečico in potem izdelal doktorsko dezertacijo kako nastavit časovnik, da šalca ne bo vroča?!
Eni pa imate viška časa...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Prelivanje vode iz vrčka ali vroča šalca, da je ne moreš držati?! To je sedaj vprašanje...
In čakat 2 minuti, da se voda zagreje v MV namesto nekaj sekund v kuhalniku vode!? o_O

Da bi zaradi kuhanja čaja kupil mikrovalovno pečico in potem izdelal doktorsko dezertacijo kako nastavit časovnik, da šalca ne bo vroča?!
Eni pa imate viška časa...

Bi bilo pa prav zanimivo videti ,vsaj enkrat eno temo ,kjer bi se držali teme. Ne pa takoj začeti določeni razpredati na tisoč koncev .
Vsak postavi vprašanje ki ga zanima ,in to naj bo vodilo .

Kdor želi in ima odgovor ,super da odgovori. Dežurni provokatorji pa zaželjeno da počivajo.

Nekateri smo pač bolj buteljni in postavljamo določenim osebam nevredna vprašanja.

lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Imam čudo od MV katera ima žar, gretje z vročim zrakom in seveda MV. 99,9% časa jo uporabljamo samo za pogrevanje.
Me pa razjezi, ker hrano pogreje samo na robu, na sredini pa ostane hladno. Sploh kadar je hrana iz hladilnika. In potem
se vračaš 3x nazaj dogrevat, ker je drugače krožnik vroč tako, da ga ne moreš držati, hrana pa hladna.

Samo za vodo gret za čaj, mi je pa še vseeno precej mimo...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Saj veš...sto ljudi sto čudi...

Kaj pa vem ,meni je pa samo za eno šalco čaja čist ok.

Pogrevanje hrane je pa tako . Tudi na plinu ali pa elektriki je treba občasno zmešati. Pač pritisneš pavzo ,pomešaš in nadaljuješ pa je toplo vse komplet.

lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Pico mau težko zmešaš z žlico... :valjamse:

Ja... Ko bo trenutna spustila svoje zadnje mikrovalove, gremo v raziskovanje trga.
Poročaj kako se obnese tvoja Gorenska (kitajska?).

Lp.- :cool:
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Hahaha...ja pico pa res bolj težko...

Itak pa cele ne spraviš not ,se pravi jo greješ po kosih ,jo pa enkrat prestaviš na krožniku pa je spet vsaj približno ok.

Spet pa vsi upam da vemo ,da mikrovalovka je bolj izhod v sili kot neka kuharska mojstrovina. Še vedno je pa dosti uporabna zadeva.

S sveže pripravljeno hrano se pa tako ali tako nobeno pogrevanje ne more primerjat.


Kar se tiče moje mikrovalovke.

Malo sem se prijazno pogajal s prodajalcem,in sem jo na koncu dobil za ceno kakšne dosti bolj "osnovne"...

Dejansko žara ne rabim ,a ker je bila cena sprejemljiva ,sem seveda vzel to.
Deluje ok.Nastavitve dokaj enostavne,sploh če uporabljaš privzeto nastavitev mikrovalov 100% in čas v 30 sekundnih intervalih. Vsak pritisk na tipko start podaljša za 30 sekund.

Znamka "Gorenje ". Vsaj morebitni servis,ni problem ,pa še blizu mi je...

lp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem kupil..
Tole:
https://www.gorenje.si/izdelki/mali.../modeli/mikrovalovne-pecice/mmo20dgwii/488961


Moram naštudirati malo časovnico pogrevanja.


Lonček 0,4 litra ,preden vstavim filter čaj,grejem vodo 2 minuti ,samo je potem voda res vroča ,je pa potem tudi lonček že vroč.

Verjetno je tudi zaradi količine potrebno malo dlje greti ?

lp
Takšno količino vode grejem v MV eno minuto. Za pravi čaj itak ne sme imeti več kot 80 stopinj. Ko pa pogrevaš hrano, je pa treba po izklopu počakati kako minuto, da se toplota porazdeli. Drugače je na robu res vroča, v sredini pa mrzla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Gre za čaj iz filter vrečke.. Dam pa v lonček hladno vodo.

Temperature vode pa res nisem preverjal.. Se pa dviguje para in pa tudi lonček je že kar vroč .

Pa do pravega vretja sploh lahko pride v mikrovalovki ?

Lp Cveto
 
Gre za čaj iz filter vrečke.. Dam pa v lonček hladno vodo.

Temperature vode pa res nisem preverjal.. Se pa dviguje para in pa tudi lonček je že kar vroč .

Pa do pravega vretja sploh lahko pride v mikrovalovki ?

Lp Cveto


para se dviguje ker MV greje "iz vrha". Tam je vir toplote in normalno je da se bo vidla para, ker se bo površina vode najhitreje in jatopleje segrela. Šele potem se greje voda proti dnu. Na šporhetu imaš glih kontra (prej se recim opojavijo baloni kot pa voda začne brbotati). Če rabiš za čaj in če rabš točno določeno temp je bolje č enebavš grelnik ki ima možnost gretja vode do izbrane/želene temperature

ja pride do vretja v MV..si vzame čas, ampak se da tud to doseč